Waldes007
03.07.11,23:48
Nevie niekto, kde by som mohol stiahnuť schému takejto alebo podobnej malej mláťačky, podľa ktorej by sa dala po domácky vyhotoviť, alebo aspoň princíp fungovania by sa objasnil. Poprípade ju vedel poskytnúť za odvoz alebo symbolicky poplatok. Aj v nefunkčnom stave. Chcem ju používať na mlátenie vlastného obilia pestovaného na pár aroch v záhrade pre vlastnú potrebu.

http://ovh06.icplatform.com/images_tetabertask/59282_1_644x461.jpg
alabut
04.07.11,06:49
Nie su u vas sukromnici s malymi 2 metrovymi kombajnmi? Je to vyhodnejsie, pokosia aj par arov a hned vymlatia. U nas to tak vsetci robia. Neviem, ci ma este niekto mlatacku.
Waldes007
04.07.11,07:33
Nie sú u vás súkromníci s malými 2 metrovými kombajnmi? Je to výhodnejšie, pokosia aj par árov a hneď vymlátia. U nás to tak všetci robia. Neviem, či má ešte niekto mlátačku.
Dík za ochotu poradiť, no má to dve chyby, jednak neviem o žiadnom súkromníkovi s malým kombajnom, je tu fungujúce družstvo s veľkými strojmi a hlavne na záhrade mám len malú branku, cez ktorú prejdem tak akurát s fúrikom ... Nehladiac na to, že skúšam bezorebnú metódu pestovania obilia podla Fukuoku-Bonfilsa a ani nechcem aby sa mi po pôde preháňali stroje, ktoré pôdu udusajú.
veronikasad
04.07.11,08:00
Waldes007
04.07.11,08:19
alabut
04.07.11,08:38
Brčo
04.07.11,18:29
Dík za ochotu poradiť, no má to dve chyby, jednak neviem o žiadnom súkromníkovi s malým kombajnom, je tu fungujúce družstvo s veľkými strojmi a hlavne na záhrade mám len malú branku, cez ktorú prejdem tak akurát s fúrikom ... Nehladiac na to, že skúšam bezorebnú metódu pestovania obilia podla Fukuoku-Bonfilsa a ani nechcem aby sa mi po pôde preháňali stroje, ktoré pôdu udusajú.
A ake mas vysledky s pestovanim?Asi sa dari,ked potrebujes mlatacku ;).Super,a co pestujes?Ja to tiez chcem skusit,pred dvomi tyzdnami som sial spaldu...
Waldes007
05.07.11,11:59
A ake mas vysledky s pestovanim?Asi sa dari,ked potrebujes mlatacku ;).Super,a co pestujes?Ja to tiez chcem skusit,pred dvomi tyzdnami som sial spaldu...
No všetky základné myšlienky Fukuoku sa jednoznačne potvrdzujú, práve som zobral úrodu z pokusného maličkého políčka a vyhodnocujem. Nemal som žiadne špeciálne odrody, len také čo som doma našiel, a sadil som relatívne neskoro, no aj tak sa to prejavilo. Vyskúšal som raž a pšenicu neznámych odrôd, no tento rok už sejem pšenicu ktorú používal pán Bonfils. Dostal som vzorky od jedného pána z Čiech, takže na budúci rok už budem vedieť poskytnúť prípadným záujemcom.
Brčo
05.07.11,18:26
Kedy si sial? A aky podsev-datelina plaziva?
Waldes007
07.07.11,18:17
Kedy si sial? A aky podsev-datelina plaziva?
Samozrejme ďatelina plazivá ale ak ti niečo hovorí Fukuoka-Bonfils tak vieš, že nejde len o podsev ...
Vronka Blažej
16.03.12,12:41
viem poradit rucnu mlatacku ale da sa napojit aj na elektricky motor.ak to este zhanas tak daj vediet
pitrixix
02.04.21,12:10
Zdravím,aj ja by som mal záujem..
ivka70
02.04.21,17:04
Ťažko, bol tu jeden deň v roku 2012, odvtedy nie.