zuza8
04.07.11,01:05
Prosím o radu. Neviem ako to mám zaúčtovať.
Nakúpili sme materiál v ČR za 78066,00CZK. Faktúra bola vyhotovená v CZK. Aj príjmový. Faktúra bola platená v hotovosti v CZK bez DPH t.j. 78066,00 CZK.
Mal by som si zriadiť pokladňu v CZK 211/xxx to mi je jasné. Ale CZK boli nakúpené v zmenárni od ktorej nemám doklad. Tak ako to mám urobiť? Cez NBS stred kurz k tomu dátumu ku ktorému to bolo nakúpené?
Prosím mám s toho guláš. Poradíte mi. Ďakujem pekne.
KEJKA
04.07.11,02:48
bez dokladu CZK jedine ako pôžičku, neskôr vrátiš.
kurz sa dávno používa ECB, nie NBS..............hm?
JANULA999
06.07.11,22:01
Aj mňa zaujíma táto téma. Prosím Vás a spoločníkovi to musím vrátiť CZK alebo v EUR. Ja mám tiež jednu faktúru. Dala som to tiež ako požičku ale vrátila som to v EUR. Urobila som to správne a vypočítala som to kurzom v deň kedy som vrátila požičku? Prosím ako by to malo vyzerať - postup. Ďakujem.
ondrejvla
07.07.11,09:25
Aj mňa zaujíma táto téma. Prosím Vás a spoločníkovi to musím vrátiť CZK alebo v EUR. Ja mám tiež jednu faktúru. Dala som to tiež ako požičku ale vrátila som to v EUR. Urobila som to správne a vypočítala som to kurzom v deň kedy som vrátila požičku? Prosím ako by to malo vyzerať - postup. Ďakujem.

Záväzok sa prepočítava kurzom ku dňu poskytnutia pôžičky, v EUR vyplatíš podľa kurzu, aký bol vtedy platný, myslím, že aj v účtovníctve si to mala mať takto zaúčtované. Mám za to, že kurz pri splatení pôžičky je platný pri platbe dodávateľovi, ale nie konateľovi, ktorý poskytol pôžičku. Opravte ma, ak sa mýlim...