lubka0907
04.07.11,08:45
Ahojte, môže živnostník pracovať na dohodu v oblasti, ktorú nemá v činnosti?
Tweety
04.07.11,06:46
Ahojte, môže živnostník pracovať na dohodu v oblasti, ktorú nemá v činnosti?
Áno, môže.
lubka0907
04.07.11,06:57
Do soc. a zdrav. poisťovne ho pravdepodobne prihlasovať netreba, keďže je živnostník alebo sa mýlim? A pri posielaní výkazov ho v nich treba uvádzať?
Timka1
04.07.11,07:01
Do soc. a zdrav. poisťovne ho pravdepodobne prihlasovať netreba, keďže je živnostník alebo sa mýlim? A pri posielaní výkazov ho v nich treba uvádzať?

z dohody sa neplatí ZP, ale do Sociálnej poisťovne ho treba prihlásiť, platí sa ÚP a GP, je to normálny pracovnoprávny vzťah založený na dohode

uvádza sa aj vo Výkaze do SP
Tweety
04.07.11,07:07
Do soc. a zdrav. poisťovne ho pravdepodobne prihlasovať netreba, keďže je živnostník alebo sa mýlim? A pri posielaní výkazov ho v nich treba uvádzať?
Áno, prihlásiš ho do SP ako dohodára. Odvody platiť nebude, len zamestnáv. G a ÚP.
lubka0907
04.07.11,07:35
Ešte sa chcem spýtať aký mám v omege zadať pracovný pomer, ak zamestnanec už má HPP? Môžem mu dať dohodu? a ako to bude v tomto prípade s poisťovňami?
Tweety
04.07.11,07:38
Ešte sa chcem spýtať aký mám v omege zadať pracovný pomer, ak zamestnanec už má HPP? Môžem mu dať dohodu? a ako to bude v tomto prípade s poisťovňami?
Dohodu. Poistné bude v tomto prípade v dvoch riadkoch.
lubka0907
04.07.11,07:39
Nepochopila som tomu, že v dvoch riadkoch.
Treba ho niekam prihlásiť?
Tweety
04.07.11,07:40
Nepochopila som tomu, že v dvoch riadkoch.
Treba ho niekam prihlásiť?
Písala si, že má PP aj dohodu, či?
veronikasad
04.07.11,07:40
Ešte sa chcem spýtať aký mám v omege zadať pracovný pomer, ak zamestnanec už má HPP? Môžem mu dať dohodu? a ako to bude v tomto prípade s poisťovňami?
Prečo v OMEGE ?
Timka1
04.07.11,07:40
Nepochopila som tomu, že v dvoch riadkoch.
Treba ho niekam prihlásiť?

čítaj príspevok číslo 4 a 5, treba ho prihlásiť do SP ako dohodára ešte raz, bez ohľadu na to, že má hlavný PP a živnosť
lubka0907
04.07.11,07:43
HPP má v inej firme a u nás chce pracovať v podstate na vedľajší pracovný pomer. On je v tých poisťovniach prihlásený inou firmou, ale neviem či ho máme prihlasovať aj my. Pardon, v OLYMPE.
Tweety
04.07.11,07:44
HPP má v inej firme a u nás chce pracovať v podstate na vedľajší pracovný pomer. On je v tých poisťovniach prihlásený inou firmou, ale neviem či ho máme prihlasovať aj my. Pardon, v OLYMPE.
Áno, veď som už písala, že ho musíš pred začiatkom prác na dohodu prihlásiť do SP, ako dohodára. V tomto prípade odbody budú len v jednom riadku, tak ako som písala, len zamestnáv. G a ÚP.
Preto som písala, že v dvoch riadkoch,lebo si nenapísala, že PP je u iného zamestnáv.