83gene
04.07.11,09:07
Dobrý deň,

chceme opravovať strechu na prenajatej budove. Ide o jednoduchú opravu starého, čiže to nie je tech. zhod. Ale čo ak je oprava za viac ako 1700 eur? ako mám postupovať v účtovaní? dakujem
Stefan2005
04.07.11,07:19
Dobrý deň,

chceme opravovať strechu na prenajatej budove. Ide o jednoduchú opravu starého, čiže to nie je tech. zhod. Ale čo ak je oprava za viac ako 1700 eur? ako mám postupovať v účtovaní? dakujem

Oprava je vždy opravou bez ohľadu na výšku ceny opravy a tak sa aj účtuje.
83gene
04.07.11,07:59
a ešte v súvislosti s opravou strechy...s prenajímateľom sa chceme dohodnúť, abyvýdavky, ktoré budeme mať pri oprave, sme započítali s nájomným, ktoré nám faktúruje. Ak však opravy budú vyššie ako nájomné do konca tohto roka, teda do konca roka sa nestihnú vykompenzovať, môžem tieto výdavky kompenzovať ďalej v budúcom roku s nájomným? Ak nie, čo s nevykompenzovanými výdavkami (faktúrami)?
alušik
04.07.11,08:05
Vy prenajímateľovi vystavíte faktúru, na základe ktorej mu budete výdavky na opravu strechy "refakturovať", takže Vám vznikne pohľadávka. Je úplne jedno, či túto pohľadávku budete so svojimi záväzkami voči prejnajímateľovi kompenzovať ešte tento rok, alebo to započítate až v budúcom roku.;) Dôležité je, že ste sa na takomto postupe dohodli.
83gene
04.07.11,08:08
este som nikdy nerefakturovala, tak sa opýtam: až keď budeme mať hotovú strechu, sčítam všetky výdavky a na zistenú sumu vystavím faktúru? a čo dám do textu?
KEJKA
04.07.11,18:44
"oprava strechy"
promont maja
06.07.11,10:10
Dobrý deň,

chceme opravovať strechu na prenajatej budove. Ide o jednoduchú opravu starého, čiže to nie je tech. zhod. Ale čo ak je oprava za viac ako 1700 eur? ako mám postupovať v účtovaní? dakujem
... je isté, či pôjde naozaj o opravu strechy a nie o technické zhodnotenie ...? ... nakoľko postačí, ak pôjde o zmenu len jedného kvalitatívneho parametru ... neviem, čo všetko na tejto streche budete vymieňať , resp. opravovať ... či?

... no, ak sa tým nezmenia žiadne kvantitatívne a ani kvalitatívne parametre strechy ... tak potom naozaj môžeš hovoriť o oprave strechy, nakoľko toto bude asi prvá otázočka, ktorú ti v súvislosti s týmto predostrie daňová kontrola ...