misurka
31.08.04,12:54
Moze zena, kt. zamestname na kratsi prac. cas ako upratovacku a jej prijem nebude viac ako 3200 mesacne,zostat v evidencii nezamestnanych. A co odvody?
ivab
31.08.04,11:05
Nie som si tým celkom istá, ale podľa mňa nemôže byť vedená v evidencii nezamestnaných, keď je zamestnaná na základe pracovnej zmluvy,hoci i na kratší pracovný čas.

Radšej nech sa vyjadria i ostatní.

Odvody sú rovnaké ako pri HPP, vymeriavacím základom je 3200,-- Sk.
vladan
31.08.04,11:05
ak má byť táto žena zamestnaná na kratší pracovný čas, tak s ňou spisuješ normálnu pracovnú zmluvu, kde bude mať uvedený kratší pracovný čas (menej ako 20 hodín týždenne). A keďže pracovný pomer vzniká dňom uvedeným v pracovnej zmluve, tento deň bude dňom vyradenia tejto ženy z evidencie nezamestnaných. Odvody sa budú platiť z jej dosiahnutej mzdy.
- ak si sa chcela svojou otázkou opýtať na zamestnanie ženy na dohodu o vykonaní práce - tak by jej príjem nemal presiahnuť v mesiaci 3200 Sk, resp. nemala by odpracovať viac ako 64 hodín mesačne (zákon o službách zamestnanosti hovorí o týždennom pracovnom čase 16 hodín a odmene za túto prácu vo výške najviac 800 Sk). Odvody z tejto dohody platí iba zamestnávateľ (iba úrazové poistenie), zamestnancovi je len tento príjem zdaňovaný 19% (tak ako všetky ostatné príjmy zo závislej činnosti).
Pekný deň
Danielle369
31.08.04,11:21
Nemôže už dalej byť prihlásená na urade práce, aj ked ju zamestnáš len na skrátený pracovný čas.
misurka
31.08.04,11:50
Uz mi je to jasne, nieco ma poplietlo. Myslim vsak, ze upratovacku zamestnat na dohodu o vykonaní prace nemozem, pretoze je to opakujuca sa cinnost. Takze jedine na kratsi pracovny cas a platit za nu vsetky odvody.

Dakujem za rady!!!
M3G
01.09.04,16:19
V podstate na drzovku to ide:

Stačí keď každý mesiac firma napíše do dohody o vykonaní práce v ktorých dňoch sa má vykonať upratovanie a čo bude predmetom tohoto upratovania. Najlepšie by bolo každý mesiac stanoviť iné dni a mierne odlišné roboty.
V takomto prípade môže zostať na úrade práce a je to dosť výhodné, pretože platíte minimálne odvody a žiadne dane, pretože upratovačka ak nie je nikde zamestnaná, môže si uplatniť aj odpočítateľnú položku na seba.

Horšie je to už iba s prípadnou kontrolou, ktorá nájde upratovačku v robote v deň, ktorý tam nemá čo robiť....