mr2
04.07.11,12:10
ahojte, zalozil som sro, bankovy ucet, idem sa registrovat na DU. niesom platca DPH, nemam zamestnancov, som len 1 konatel bez platu.

co sa tyka uctovnictva, vsetko si budem zapisovat a niekedy pred koncom roka si najdem uctovnicku co to vsetko nahadze do PC a urobi DP za firmu? alebo uz teraz mam hladat uctovnicku?

dakujem za rady (nepredpokladam viac ako 3 "pohyby" na ucte za mesiac), firma nema ziaden majetok
Tweety
04.07.11,10:37
ahojte, zalozil som sro, bankovy ucet, idem sa registrovat na DU. niesom platca DPH, nemam zamestnancov, som len 1 konatel bez platu.

co sa tyka uctovnictva, vsetko si budem zapisovat a niekedy pred koncom roka si najdem uctovnicku co to vsetko nahadze do PC a urobi DP za firmu? alebo uz teraz mam hladat uctovnicku?

dakujem za rady (nepredpokladam viac ako 3 "pohyby" na ucte za mesiac), firma nema ziaden majetok
Ak to bude tak, ako píšeš, stačí to spracovanie ku koncu účtovného obdobia. Ale nezanedbateľná otázka je, kto bude účtovať faktúry, ich úhrady.... v priebehu ÚO?
Economic
04.07.11,18:21
Ak to bude tak, ako píšeš, stačí to spracovanie ku koncu účtovného obdobia. Ale nezanedbateľná otázka je, kto bude účtovať faktúry, ich úhrady.... v priebehu ÚO?

A ešte jedna vec, čo ak si práve túto firmu vyberie štatistický úrad na zasielanie mnou toľko nenávidených štatistických výkazov ? Tak účtovníctvo bude treba spracovávať priebežne.
mr2
04.07.11,18:31
coze? a to je co ten statisticky urad? to ma na to pravomoc? tak potom preplatia sluzby za uctovnictvo alebo ako to funguje?
KEJKA
04.07.11,18:34
len si ty pekne hľadaj účtovníčku už teraz, alebo po dovolenkách - v septembri. Komunikácia s ňou ti v mnohom otvorí oči, uvidíš.
Cena nebude vyššia - je viacmenej jedno, či účtovníctvo urobí ku koncu roka, alebo priebežne.
Ale nie je jedno, ak ťa ešte zavčasu nakopne, ak by si sa chystal urobiť nejakú - s prepáčením - hlúposť.
Economic
04.07.11,18:35
coze? a to je co ten statisticky urad? to ma na to pravomoc? tak potom preplatia sluzby za uctovnictvo alebo ako to funguje?

Bohužiaľ má... A jednoznačne s KEJKOU musím len súhlasiť !
zk24
04.07.11,18:45
ahojte, zalozil som sro, bankovy ucet, idem sa registrovat na DU. niesom platca DPH, nemam zamestnancov, som len 1 konatel bez platu.

co sa tyka uctovnictva, vsetko si budem zapisovat a niekedy pred koncom roka si najdem uctovnicku co to vsetko nahadze do PC a urobi DP za firmu? alebo uz teraz mam hladat uctovnicku?

dakujem za rady (nepredpokladam viac ako 3 "pohyby" na ucte za mesiac), firma nema ziaden majetok

Ahoj. Suhlasim s Kejkou. Odporucam najst si uctovnicku uz teraz. Aj keby ste sa dohodli na tom, ze ti spravi uctovnu zavierku az na konci roka. Aby si vedel ze naozaj mas kontakt na niekoho a nebudes v marci stresovat ze su vsetky uctovnicky "plne" a nestihaju ta zobrat. Ked sa s nejakou skontaktujes a dohodnes, bude s tebou aspon na konci roka pocitat.

Odporucila by som ti aspon na zaciatok nejake stretnutie, objednat si od nej nejake konzultacie, co mas ukladat, co nemusis ukladat, co nesmies zahodit, a podobne. Aby si vedel aspon vystavit fakturu, a na konci roka nezistil ze neuvadzas na fakturach potrebne udaje a tak. Poradi co vsetko mas sledovat, ako postupovat pri obchodovani so zahranicim a podobne.

Urcite vyhladaj poradenstvo uz teraz.