postihnuta
04.07.11,13:48
Pracujem v chranenej dielni, som poberatelkou CID. Do prace dochadzam niekolko km. Z tohto dovodu (cestovanie) sa moj zdravotny stav zhorsil a zacala som sa liecit na celkom ine choroby, o akych bol zamestnavatel upovedomeny a na ake dostavam CID. Chcem sa opytat, resp. uistit:
1. mozem napisat vypoved zo zdrav. dovodov?
2. lekarsky posudok moze byt od mojho obvodneho lekara?
3. zamestnavatel na pravo do 15 dni preradit ma na inu pracu, co je vsak v mojom pripade viac nez iste, ze nepreradi - nakolko dochadzat tak ci tak treba, ak tak neurobi, okamzite po tych 15 dnoch mozem odist?
4. patri mi dvojmesacne odstupne?

Prosim, aby ste mi poradili so zretelom na to, ze praacujem v chranenej dielni a nejaky paragraf hovori, ze zamestnavatel ma moze prepustit len so suhlasom UPSVaRu, preto to nebude asi take jednoduche. O vypovedi dohodou alebo normalnym ukonceni PP neuvazujem. Dakujem!
veronikasad
04.07.11,12:08
Pracujem v chranenej dielni, som poberatelkou CID. Do prace dochadzam niekolko km. Z tohto dovodu (cestovanie) sa moj zdravotny stav zhorsil a zacala som sa liecit na celkom ine choroby, o akych bol zamestnavatel upovedomeny a na ake dostavam CID. Chcem sa opytat, resp. uistit:
1. mozem napisat vypoved zo zdrav. dovodov?viď bod 2 a 3.

2. lekarsky posudok moze byt od mojho obvodneho lekara? lekársky posudok o tom, že nemôžeš vykonávať doterajšiu prácu, ti napíše ošetrujúci lekár, na základe výsledkov odborných vyšetrení.

3. zamestnavatel na pravo do 15 dni preradit ma na inu pracu, co je vsak v mojom pripade viac nez iste, ze nepreradi - nakolko dochadzat tak ci tak treba, ak tak neurobi, okamzite po tych 15 dnoch mozem odist? Zamestnávatel je povinný na základe lekárskeho posudku preložiť ťa na vhodnú prácu. Ak tak neurobí do 15 dní, môžeš okamžite ukončiť pracovný pomer s nárokom - nie na odstupné - ale náhradu príjmu vo výške dvojmesačného priemerného zárobku.
4. patri mi dvojmesacne odstupne?

Prosim, aby ste mi poradili so zretelom na to, ze praacujem v chranenej dielni a nejaky paragraf hovori, ze zamestnavatel ma moze prepustit len so suhlasom UPSVaRu, preto to nebude asi take jednoduche.Súhlas ÚPSVaR je potrebný len v prípade, keď výpoveď dáva zamestnávatel. O výpovedi dohodou alebo normalnym ukonceni PP neuvazujem. Dakujem!

odpoveď v texte
postihnuta
04.07.11,12:19
Dakujem krasne! Si poklad.