slavuš
04.07.11,14:18
Dobrý deň. Má niekto skúsenosti s prepravnou spoločnosťou TransAuto GmbH, má nám doviesť auto z Nemecka od súkromnej osoby. Dnes mi napisali e-mail že chcú poslať zálohu 60% z auta na ich účet do Veľkej Británie.Čo by ste odporučili, aby sme nenaleteli podvodnikom???? Ďakujem
video1983
04.07.11,12:19
preco to riesis cez anglicanov? doma su tiez ludia na to
slavuš
04.07.11,12:24
Pretože predavajúci to dal cez túto spoločnosť.
video1983
04.07.11,12:29
ja som raz riesil takto auto , z nemecka, ale v tu dobu vraj to auto mal v anglicku, a navrhol nejaku spolocnot co to prevaza, naozaj neviem ci to je tato, ale ked som mu povedal ze dobre , pridem si to auto pozriet do UK , kedze som bol nedaleko viac sa neozval, ak ti mam fakt poradit tak kalsi na to! takto kupuj male veci ale nie auto!! a este k tomu ked ho nazivo nevidis
slavuš
04.07.11,12:47
no veľmi si ma nepotešil...
andreaS
04.07.11,12:51
dnes su take ceny aut, ze sa mi nechce verit, ze iba v nemecku sa da kupit to auto...

auto by som NIKDY nekupovala bez jeho prezretia, "ohmatania", vyskusania jazdy... ci kontroly na pc a zdvihaku...

nepoviem tricko, bizuteriu, topanky ... ale auto??? nechapem...

radsej budte teraz sklamany ako potom pisat temu "naletel som podvodnikovi z nemecka - ako dostat peniaze spat" ...
slavuš
04.07.11,12:55
tak ale za taku cenu by som to auto u nas určite nekupila
Ice dive
04.07.11,12:58
Predávajúcemu povedz, že si po auto prídeš sam, nech ti dá zľavu a platba pri ohliadke kešem:D:D:D
no a ak je majiteľ spoločnosti, resp. predajca turek... tak na 100 % čakaj nejaku kulehu za tým... inak nerozumiem prečo niekto kto chce doviezť auto nevyužije služby slovenských dovozcov... veď je ich tu ako maku, a za ďalšie vybavia aj ostatné papiere ako kontrolu originality, prihlásenie a pod... kdežto táto spoločnosť ti to za nie malé peniaze len tak dovezie a čo ďalej - ak vôbec dovezie...
Ice dive
04.07.11,12:59
ak máš peniaze nazvyš, tak ich kludne pošli ku mne... je to auto kradnuté, je to auto zo záplav, je to vobec to auto, ktoré vidíš na tých fotkách... polícia proti takýmto praktikám už upozorňovala, že kupujúci naletel práve na veľmi výhodnú cenu...
slavuš
04.07.11,13:08
ja len potrebujem vedieť či touto spoločnosťou už niekto auto prepravoval ....
video1983
04.07.11,13:10
no slavus davaj link na to auto a aj spolocnost!
andreaS
04.07.11,13:11
uz len to je podozrive ak je cena tak vyhodna...

nakoniec neusetris, nebudes mat ani auto ani peniaze...

a to ti radime dobre...

naco sa pytas, ked nepotrebujes rady, aby si naletela podvodnikovi...


a niekto cudzi koho vobec nepoznas tu len zo srandy napise, ze ano doviezol som cez nich, vsekto v pohode... to ti bude stacit aby si poslala peniaze?

ja toto raz nepochopim... ludia su nepoucitelny...
slavuš
04.07.11,13:12
trans.auto.officelive.com
video1983
04.07.11,13:14
a auto?
slavuš
04.07.11,13:14
pytam sa preto aby som vedela či s tym ma niekto skúsenosti... nehovorim že nepotrebujem radu, asi by som to tu inak nepisala...
dzekina261
04.07.11,14:04
no mi tiež sme chceli, chceme kupiť auto
Ale....zbadali sme inzerát, napísali sme, osoba bol nemec, ktorí žije v škotsku a predáva auto. Po dlhom písaní sme sa dohodli a on napísal že auto privezie táto spoločnosť (TransAuto GmbH) a tu je problém s tým čo si písala ty Slavuš že chcu 60% zo sumy a potom pri dovoze tých ostatných 40%....ale myslím si že je to nejaký ofajč pretože nemáme šancu si kuknuť to auto a preveriť si ho. Bolo to BMW...dufam že to nie je to isté či???
slavuš
04.07.11,14:09
no tak nam pisal tiež nemec že žije v Škotsku, ale auto bolo Audi...neposielal vam nahodov ofotený techničák???? napiš mi aspon iniciály predajcu. dik
dzekina261
04.07.11,14:25
áno presne táááák aj nám poslal ofotený techničák!!!!!! akurát som to hovorila mojemu a zhodli sme sa že to budú na 100% podvodníci, pretože za takú sumu kupiť auto tak to by muselo byť asi šťastie. A dokonc som si na nete overovala aj vin auta a je v poriadku, lenže to môže byť šecko ok ale čo z toho keď ho nikdy neuvidíme..... Sme strašne sklamaní ale radšej prísť na to skôr ako potom si hlavu trieskať,....
Slavuš a ty si im aj niečo odpisuvala???...lebo já sa im chystám napísať.
dzekina261
04.07.11,14:26
nejaký Michael to bol
slavuš
04.07.11,14:27
no tak to sme sklamane dve, my sme tiež overovali cez vin, a bolo to ok.... tak ešte som nepisala nič ale určite odpišem....my s manželom sme tiež maximálne sklamany. Mal iniciály mena E.H.????
misomiso
04.07.11,14:33
Neblaznite, to su ciste podvody.

Pozrite si www.mobile.de, ojazdene auta v zapadnej Europe su rovnako drahe ako u nas. Ak auto predava niekto pod cenu, je bud zatopene, kradnute alebo ide o cisty podvod, a v tomto pripade to vyzera na ten treti pripad, cize zaplatite 60% a nepride vam nakoniec ani kradnute ci zatopene auto. Ako mozete byt tak naivni?

Radsej si kupte o 5 rokov starsie, od prveho majitela, bud ako nove kupene na Slovensku, alebo od dedka z Nemecka, co jazdil iba v nedelu do kostola, ale chodte si po neho sami!!!
dzekina261
04.07.11,14:33
...nie bol to nejaký Michael Kolodzeike, ale to ich je určite viacej tých podvodníkov....
...hmm takže asi tolko dve sklamané žienky...ale čo už aspon sme na to prišli skor, lebo bolo to velmi lákavé...
... ahoj :D
video1983
04.07.11,14:35
zeny zeny !!:o:o:o
slavuš
04.07.11,14:36
no tak to hej sme dve sklamané, ale radšej teraz ako potom....tak vam prajem veľa šťastia ak budete hľadať nejake auto....
slavuš
04.07.11,14:37
a mysliš že z mobile.de to bude ok???? lebo ja som už z toho auta úúúúplne znechutena
dzekina261
04.07.11,14:45
Aj mi Vám nápodobne želáme aby ste si našli autíčko v porádečku... a tiež si asi dáme pauzičku pri vyberaní auta, aby sme to rozchodili... Pekný deň :D
slavuš
04.07.11,14:53
no napodobne... aj vam pekný deň
bodliak
04.07.11,15:14
Viper
04.07.11,16:30
Ako tu uz bolo spominane - je to podvod.
Od inzeratov tohto typu ruky prec a predavajuceho kludne poslite do ....
Stranky prepravnych spolocnosti su falosne a vytvorene len kvoli podvodu.Uvedomte si,ze nikto nebude poskytovat nieco ako dobierku na auto :eek:


Plati to aj naopak, ak nieco predavate a kupujuci to chce kupit a aj Vam zaplati viac ako pozadujete tiez je to podozrive.
Boli pripady,ked clovek zo Slovenska poslal tovar UPS do Nigerie a nevidel ani tovar ani peniaze.

Vzdy si treba polozit otazku preco to tak lacno predava, alebo preco to chce kupit za viac ako pytam.
yoyo3333
04.07.11,17:32
Ako tu uz bolo spominane - je to podvod.
Od inzeratov tohto typu ruky prec a predavajuceho kludne poslite do ....
Stranky prepravnych spolocnosti su falosne a vytvorene len kvoli podvodu.Uvedomte si,ze nikto nebude poskytovat nieco ako dobierku na auto :eek:


Plati to aj naopak, ak nieco predavate a kupujuci to chce kupit a aj Vam zaplati viac ako pozadujete tiez je to podozrive.
Boli pripady,ked clovek zo Slovenska poslal tovar UPS do Nigerie a nevidel ani tovar ani peniaze.

Vzdy si treba polozit otazku preco to tak lacno predava, alebo preco to chce kupit za viac ako pytam.

Presne tak!!!
Úplne súhlasím s Viperom.
Je to úplne jasný podvod. A úprimne Vám radím nekupovať auto ktoré si neprezriete a neodskúšate a to nie len vy samy, ale najlepšie s niekym kto sa tomu rozumie. Viem o čom hovorím... už som zopár áut z nemecka doviezol a dobre viem čo tam je za podvodníkov (najmä turci, česť výnimkám). Tak isto aj na slovensku ich je bohužial dosť. Treba si dať dobrý pozor a najmä keď budete kupovať tu na SK, tak dobre čítať zmluvu!!! By ste sa divily čo ludia dokážu podpísať... Kupujte ojazdené auto jedine s niekým kto sa v tom vyzná.
A ešte jedna rada... viac krát sa mi stalo, že keď si kupec prezeral auto, tak ten jeho akože kamarát , alebo známi mechanik mi povedaly: Nehovorte mu o tých chybách na tom aute, ja mu o nich poviem potom a ja si zarobím na opravách, veď mu to auto budem opravovať ja. (čo je pre mňa blbosť pretože by mi to auto mohol potom vrátiť na základe zatajených chýb.) To píšem len preto, aby ste vedeli akých "mechanikov" si ludia zo sebou berú...
misomiso
04.07.11,18:00
a mysliš že z mobile.de to bude ok???? lebo ja som už z toho auta úúúúplne znechutena

V 99% ano, ale ak tam najdes ponuku typu skvele auto za polovicu beznej ceny, tak je to na 100% podvod. Aj na www.autovia.sk maju problemy s tymito podvodnikmi. To su potom upolne zbytocne vyhodene peniaze. Jednoducho sa zmier s tym, ze si kupis take auto, na ake momentalne mas a kup ho bud priamo od majitela, z nejakeho normalneho autobazaru (ktory uz predal stovky aut a majitela nezavreli) alebo prenho chod do zahranicia (s tym su ale spojene dost komplikacie a vybavovacky).
yoyo3333
04.07.11,18:06
Ja som uz z mobile.de kupoval dosť aut a zatial vždy bez problemov.
Ako pisal misomiso, treba si hladat auta v realnych cenach a nie super extra vyhodne ceny. to su prave tie podvody. teda zvečša. Samozrejme existujú výnimky keď niekto potrebuje auto extra súrne rýchlo predať, ale to zväčša vykupujú už rovno bazári a priekupníci, prípadne niekto z rodiny. Kto predáva lacno dobré auto nepotrebuje dávať inzerát. To sa predá samé do 24hod. aj bez inzerátu.
Ale pokial sa v tom nevyznáte a nemá vám kto s tým pomocť (z dovozom a následnými papierovačkami), radšej kupujte tu od overených predajcov.
bodliak
04.07.11,19:26
Hlavne nič neplatiť vopred a už vôbec nie cez Western Union.
slavuš
05.07.11,06:54
ďakujem vám veľmi pekne za rady, a upozornenia...
dzekina261
05.07.11,17:33
Slavuš aj si im písala?? lebo ja som písala a predestav si že odpísali a dokonca obaja aj trans auto a aj ten čo bol napísaný pod inzerátom....a neuveríš v rovnaku hodinu v rozmedzí asi 10 tich minut, takže podla mna je to jeden človek ktorý si takto zarába na chudákoch ľudoch... je to smutnéééé. Ale že sa hned chytil som myslela že už po tom čo som im včera napísala, že sa už neozve. A predsa....
slavuš
05.07.11,17:39
no ja som im tiež pisala včera poobede, a nič nikto sa mi neozval ani trans auto ani ten dotyčný.... a čo ponúkali ti aj nadalej auto, alebo dali nejaké iné podmienky?
dzekina261
12.07.11,18:48
vypisovali ešte asi tri dni...že tie peniaze treba poslať na učet.....a tak som ich niekam poslala a zatial je klud... fakt nenormálne čo sa tu už deje!!! :(
marosio
08.10.11,19:45
Mne tiež dotyčný na návrh kupy vozidla VW-Passat CC navrhol dovoz uvedenou spoločnosťou. Poslal dokonca aj kopiu technického preukazu a svojej ID karty. Jednalo sa tiež o turka žijúceho v sučasnosti v škotsku. Po dlhej komunikácii mi šiel mail od uvedenej tranzitnej spoločnosti a vyva na uhradu 50% kupnej zmluvy. Na moju otáku sa už neozval...