mapper
04.07.11,15:36
Ahojte, vedeli by ste mi poradiť s nasledovným:

1. Neplatca DPH v SR, dodáva stavebné práce neplatcovi-podnikateľovi DPH v ČR /keďže sú obaja neplatcovia, tak sa nemusím prihlasovať nikde??, alebo sa musím prihlásiť v ČR/

2. Neplatca DPH v SR, dodáva stavebné práce občanovi v ČR /detto neprihlasujem sa nikde?/

3. Platca DPH v SR, dodáva stavebné práce neplatcovi-podnikateľovi v ČR / musím sa prihlásiť v ČR/

4. Platca DPH v SR, dodáva stavebné práce občanovi v ČR /musím sa prihlásiť v ČR/

Viete mi to prosím odobriť?
Resp. kedy by som v týchto prípadoch použila §7a. Lebo nerozumiem, kedy pre mňa vyplýva že sa musím prihlásiť na slovenský daňový úrad, resp. český finančný úrad.

Ďakujem.
betka
04.07.11,14:16
1. Nie. Daňová povinnosť je prenesená na podnikateľa z ČR, aj keď on nie je registrovaný (súhrnný nie)

2.Registrácia v ČR

3. detto 1 (súhrnný nie)

4. Registrácia v ČR. Miesto dodania je ČR. (16/1)
betka
04.07.11,14:23
§ 7a


(1) Ak zdaniteľná osoba, ktorá nie je platiteľom, je príjemcom služby od zahraničnej osoby z iného členského štátu, pri ktorej je povinná platiť daň podľa § 69 ods. 3, je povinná podať daňovému úradu žiadosť o registráciu pre daň pred prijatím služby; žiadosť o registráciu pre daň táto zdaniteľná osoba nepodáva, ak je registrovaná pre daň podľa § 7.
(2) Ak zdaniteľná osoba, ktorá nie je platiteľom a ktorá má v tuzemsku sídlo, miesto podnikania, prevádzkareň, bydlisko alebo sa v tuzemsku obvykle zdržiava, dodáva službu, pri ktorej je miesto dodania podľa § 15 ods. 1 v inom členskom štáte a osobou povinnou platiť daň je príjemca služby, je povinná podať daňovému úradu žiadosť o registráciu pre daň pred dodaním služby; žiadosť o registráciu pre daň táto zdaniteľná osoba nepodáva, ak je registrovaná pre daň podľa § 7.
(3) Daňový úrad je povinný osobu podľa odseku 1 alebo 2 registrovať pre daň, vydať jej osvedčenie o registrácii pre daň a prideliť jej identifikačné číslo pre daň najneskôr do siedmich dní odo dňa doručenia žiadosti o registráciu pre daň.

Registrácia v zmysle 7a je vtedy, ak ide vysvetlíme na Vašom príklade, ak by išlo o opravu dopravného prostriedku

1.Neplatca DPH (podnikateľ) v SR, dodáva opravu neplatcovi-podnikateľovi DPH v ČR. Registrácia v zmysle 7a, miesto dodania je podľa sídla ČZ. Nejde do DP, ale súhrnný výkaz ano.

2.Neplatca DPH v SR, dodáva oprava auta občanovi v ČR, registrácia v ČR, t.j. tam, kde sa práce fyzicky uskutočnia, ak sa uskutoční optava v ČR. (ak by ste pre občana opravili auto v SR, nemusíte sa registrovať, ani SR, ani ČR, nakoľko sa práce fyzicky uskutočnili v SR)

3.Platca DPH v SR, dodáva opravu auta neplatcovi-podnikateľovi v ČR. Miesto dodania je ČR. Samozdaňuje Čech, neplátka. PAr. 15/1
mapper
04.07.11,15:24
Ďakujem veľmi pekne.