moniq81
13.01.06,08:31
Caute,

mam taku otazku ohladne Intrastatu. Mam k dispozicii prirucku, ale v mojom pripade som z nej nie velmi mudrejsia.
Predavame stroje a aj nahradne diely na ne. V pripade, ze dojde k poruche v ramci zaruky, diel normalne objedname, dostaneme fakturu a vykazeme prijatie v Intrastate. O niekolko mesiacov neskor, potom co prebehne reklamacne konanie dostaneme od nasho dodavatela na dany diel dobropis, cim nam vlastne preplati hodnotu pokazeneho dielu. Niektori dodavatelia pozaduju poslanie celeho chybneho dielu spät, niektori nie. Je v takom pripade potrebne podat opravne hlasenie? Rozdiel medzi fakturou a dobropisom je niekedy aj pol roka. Neda sa podat nejake opravne hlasenie naraz za dlhsie obdobie napr. 6 mesiacov? Co by ste robili na mojom mieste?:confused:
Prosiiiiiiiim, poradte.
Dakujem
feri510
16.01.06,12:55
Ak spravodajská jednotka alebo jej zástupca zistí chybu v niektorom z odsekov 9 až 20 u odoslaného hlásenia, vyplní opravné INTRASTAT-SK hlásenie:

* ak sa pôvodná fakturovaná suma zmenila o 5 % alebo viac a zároveň minimálne o 500 000 Sk
* ak sa pôvodná čistá hmotnosť zmenila o 5 % alebo viac a zároveň minimálne o 500 kg
* ak sa pôvodné množstvo v dodatkových merných jednotkách zmenilo o 5 % alebo viac
* ak pri chybnom kóde tovaru, členskom štáte zaslania, členskom štáte určenia alebo krajine pôvodu je v odseku 10 Fakturovaná suma uvedená suma vyššia alebo rovná ako 1 000 000 Sk
* ak pri ostatných chybných odsekoch je v odseku 10 Fakturovaná suma uvedená hodnota vyššia alebo rovná ako 10 000 000 Sk.

Ak Ti to nepomôže skús nasled. adresu: http://iforum.colnasprava.sk/list.php?f=2
Je tam možnosť obrátiť sa aj na Helpdesk
SMartina
14.08.07,19:50
Ahojte. Ja by som mala takuto otazku. Prišiel mi dobropis z Čiech a čo ak nepatrí k jednej konkrétnej faktúre, ale k niekoľkým. Ako urobím hlásenie intrastat? Ďakujem veľmi pekne.
912
15.08.07,05:26
A prišiel naspäť aj materiál? Alebo je to len dobropis - zníženie ceny?
Zuzana
fizzy
15.01.09,12:04
Prosim Vas, mam aj ja podobny problem. Robime intrastat Prijatie tovaru. Dosiel nam dobropis, za vrateny tovar, ktory sme vratili dodavatelovi. Tento dobropis ako nahodim do Intrastatu?
Dobropis je vystaveny na tovar dodany na SVK v 10. mesiaci.