Gunka
04.07.11,19:04
Ahojte poradáci,
Prosím o radu, klient plátca DPH robil pre českú firmu plátcu DPH práce so žeriavom na Slovensku v závode na budove je komín na odvádzanie škodlivín a on žeriavom menil pre túto českú firmu v komíne nejaké filtre neviem či mám fakturovať s DPH použiť par.16 odst.1, alebo mám fakturoavť bez DPH a podať súhrnný výkaz. Ďakujem Vám za rady.
Dáša_
04.07.11,17:11
Ahojte poradáci,
Prosím o radu, klient plátca DPH robil pre českú firmu plátcu DPH práce so žeriavom na Slovensku v závode na budove je komín na odvádzanie škodlivín a on žeriavom menil pre túto českú firmu v komíne nejaké filtre neviem či mám fakturovať s DPH použiť par.16 odst.1, alebo mám fakturoavť bez DPH a podať súhrnný výkaz. Ďakujem Vám za rady.

ja by som to videla na par16.pds.1 - faktura s DPH



§ 16
Na začiatok (http://www.porada.sk/t7176-zakon-o-dani-z-pridanej-hodnoty-od-01-01-2011-a.html#hore)

(1) Miestom dodania služby vzťahujúcej sa na nehnuteľnosť vrátane realitnej činnosti a činnosti znalcov, ubytovacích služieb, poskytnutia práva na užívanie nehnuteľnosti, služieb zameraných na prípravu a koordináciu stavebných prác, ako sú služby poskytované architektmi a osobami zabezpečujúcimi stavebný dozor, je miesto, kde sa nehnuteľnosť nachádza.
Gunka
04.07.11,17:27
Aj ja si to myslím, ale už som faktúru urobila bez DPH a poslala, musím ju stopnúť a prerobiť s DPH. Dúfam, že to bude dobre.
Gunka
05.07.11,05:01
Prosím, napíše mi ešte niekto svoj názor. Neviem, ako to mám poriešiť. Či to mám brať ako nehnuteľnosť, alebo nie. Chcela by som vedieť viacej názorov. Ďakujem
KEJKA
05.07.11,05:19
SV netreba, fatúra s DPH. Predpokladám, že ide o slov.klienta so slov.ičDPH
Gunka
05.07.11,05:23
Ano ide o klient so slov.ičDPH.Kejka ďakujem Ti pekne