kababa
04.07.11,21:23
Prijala som ponuku prace skolskeho specialneho pedagoga. Ucit idem prvy rok, len teraz som skoncila VS. Budem vyucovat integrovanych MP ziakov, dokopy ich je 7 (od 2., 5.,6., 7., 8. rocnik A variant, a 3. 4 rocnik B variant). Navyse su v beznych triedach ZS individualne integrovani ziaci so specifickymi poruchami ucenia a spravania (tych je dokopy tiez 7). Prace budem mat dost, potrebujem vypracovat IVVP pre vsetkych 14 + navyse aj casovo-tematicke plany pre MP (u mna budu mat len zakladne predmety, M, SJL a na vychovy budu navstevovat s kmenovou triedou)
Neviete mi niekto pomoct kde by som nasla aspon orientacne casovo-tematicke plany pre SZS? Najlepsie by bolo uz vypracovane plany, ale to by som asi chcela velmi vela.
Specialny pedagog ktory na ZS pracoval predomnou nie je ochotny pomoct. Vraj ani jemu nik nepomahal....jeho praca spocivala v "improvizacii". Chybaju nam ucebnice, pracovne listy...vraj aj my budeme musiet "improvizovat". Ako? To si zatial radsej ani nepredstavujem.
v skole nie je druhy specialny pedagog, ktory by mi pomohol s papierovou ci ucitelskou robotou. Ja sa prace nebojim, ucenie hadam nejako zvladnem, ale mam nocnu moru z tej kopy papierov, ktora ma caka. Nastupujem az od konca augusta, ale chcem sa na to pripravit zodpovedne. Preto tu pisem. Mozno som si na seba uplietla riadny bic v podobe prace ktoru som prijala, mozno po mesiaci budem na nervy, a po roku na tej skole od skolstva a ucenia uteciem, ale chcem to vyskusat. Vsetci ucitelia raz zacinali. Pomozete mi niekto? Aspon radou? Dakujem
zdenka131
05.07.11,02:05
Ahoj,
niektoré plány pre ŠZŠ sa nachádzajú na stránke http://www.specialnazs.sk/ . Na tej stránke sa nachádza aj diskusné fórum ohľadom ŠZŠ.
Aj na http://www.zborovna.sk/ sú nejaké plány.

Na tejto stránke nájdeš metodické materiály, ktoré by Ti mohli pomôcť:

http://cpppap.webnode.sk/news/materialy-pre-pedagogov/

Učiť bez učebníc, ktoré existujú? Iné by bolo, keby neexistovali, vtedy by ste museli " improvizovať". Vaša p. riaditeľka mala objednať učebnice cez edicny-portal. Ak tak neurobila, máte ešte jednú možnosť - požičať si učebnice zo ŠZŠ.

Čaká Ťa náročná práca, ale určite ju zvládneš. Držím palce.
kababa
05.07.11,18:47
Dakujem Zdenka, velmi si mi pomohla :)
daroja
09.11.15,10:28
Ako si zvládla? Som v podobnej situácii. Môžeš aj mne poslať nejakú užitočnú radu a pomoc. Ďakujem
kababa
12.11.15,18:47
Ahoj, zvladla som to a bola to riadna fuska, ale uz je to chvalabohu za mnou...najskor som si vypracovala plany,nasla som ich na stranke www.specialnazs.sk a tie ktore tam neboli som si upravila podla toho ako som ich potrebovala, zasla som do spec.skoly a tam mi pozicali ucebnice ktore som potrebovala a doteraz spolu vyborne spolupracujeme. Mala som stastie na vybornu asistentku ucitela na ktoru som sa mohla stopercentne spolahnut. Prve mesiace v praci boli hrozne tazke, doma som po nociach vypracovavala plany, ale druhy polrok bol uz lepsi. Hlavne sa nevzdavaj a rob svoju pracu najlepsie ako vies. Musis byt hlavne ty so sebou spokojna a verit si. Drzim palce. Dufam ze som aspon trochu pomohla.