Ľudmila32
05.07.11,07:12
Milí poraďáci,

už raz ste mi dobre poradili pri kúpe bytu, preto sa na Vás obraciam znova. V súčasnom zamestnaní som druhý rok. Žiaľ, u nás sa využíva možnosť dávať pracovnú zmluvu na dobu určitú toľkokrát, koľko zákon dovolí. Takže som po roku obdržala znova pracovnú zmluvu na dobu určitú. Končí sa 31.3.2012. Ide o prácu vo verejnej správe. S priateľom sme už spolu snáď 100 rokov a tak bolo prirodzené, že sme sa rozhodli pre bábo. A podarilo sa to na prvýkrát. Takmer rok si platím dobrovoľné sociálne pripoistenie - doplácam ho do maximálnej výšky. Ale ako počítame, tak to vypadá, že porodím v mesiaci kedy mi končí pracovný pomer. Je mi jasné, že na ďalšie pracovné obdobie mi zmluvu nepredĺžia. Ale zaujíma ma, ako sa mi bude počítať materská dovolenka, keďže po pôrode sa zo mňa stane vlastne nezamestnaná.
Ďakujem za Vaše rady.
Mila123
05.07.11,05:20
teba predsa bude zaujímať, nie to čo bude po pôrode, ale pri nástupe na MD ....a to bude 6-8 týždňov pred plánovaným pôrodom....a to budeš zamestananá a platíš si DNP...tak MD bude v max. výške......a inak pre iné prípady, platí predsa ochranná doba pri tehotných a to je 6 mesiacov.....