mbv
05.07.11,13:14
Prečítala som snáď všetky tu uverejnené príspevky, potrebujem si však ujasniť niektoré veci (našla som rozporuplné vyjadrenia):
- mám ZEP a qsign, zaslala som notársku zápisnici na portal.gov.sk, počkám na zaevidovanie a potom môžem začať zasielať podania na ORSR? alebo ešte musím niečo urobiť?
- je potrebné mať overené plnomocenstvo od konateľov spoločnosti ak pôjde návrh na zápis elektronicky? (§5a ods. 4 zákona o obchodnom registri)
- väčšinou tu bolo spomínané naskenovanie dokumentov vo formáte TIFF, je možné skenovať dokumenty aj do formátu pdf.? (portal.gov.sk to uvádza...)
Aké máte osobné skúsenosti s plnomocenstvom a formátom skenovaného dokumentu?

Ďakujem
domenico.office
05.07.11,11:48
Netreba už nič robiť, len počkať na schválenie certifikátu. Áno, podanie musí obsahovať PM od konateľov spoločnosti s ich overenými podpismi. Dokumenty sa pred podaním podpisujú ZEP-om a výsledný tvar je súbor s príponou *.zep. Neviem, či formát pdf je schválený, preto radšej do tiff. Je tam podmienka čiernobiele dokumenty. Názvy súborov nesmú obsahovať interpunkčné znamienka.
KEJKA
05.07.11,14:58
prešlo mi aj vo formáte .pdf.......do .zep a posielala som .zep, všetko akceptovali. /TTA, V.Meder, Nitra/
domenico.office
05.07.11,15:01
Ďakujem Kejka za doplnenie.
Eva10
07.07.11,10:13
Podľa mojich informácií je pdf formát povolený ale len verzie 1.3. a 1.4. Pri vyšších verziách vraj nie je splnená podmienka, že dokument po podpise zep-om nemožno zmeniť.
V pdf formáte pri obsahovo rozsiahlejších dokumentoch sa ľahko stane, že prekročíš povolený rozsah podania 2MB.
domenico.office
07.07.11,12:54
Podľa mojich informácií je pdf formát povolený ale len verzie 1.3. a 1.4. Pri vyšších verziách vraj nie je splnená podmienka, že dokument po podpise zep-om nemožno zmeniť.
V pdf formáte pri obsahovo rozsiahlejších dokumentoch sa ľahko stane, že prekročíš povolený rozsah podania 2MB.

Preto radšej čiernobiely tiff, s rozlíšením max 150 DPi.
mbv
10.12.11,13:47
Ako podať návrh na zápis sro elektronicky, ak mám viac ako 11 predmetov podnikania (na str. P7/2 vojde max. 11 predmetov)? V elektronickom formulári nedokážem urobiť kópiu tejto strany, podáva sa potom tlačivo návrhu 2x komplet alebo pripojím druhý návrh s vyplnenou len stranou P7/2?
KEJKA
10.12.11,13:59
dá sa klikom vložiť strana, a dopíšeš tam zvyšok.
presnejší popis je v teme založenie sro po novom.
mbv
05.10.12,09:06
dostala som z OS Nitra uznesenie o uložení zaplatiť poplatok 6,5 eur podľa položky 20a sadzobníka súdnych poplatkov za vyhotovenie rovnopisu podaní a ich príloh, ktoré vytvoria súdny spis a rovnopisu podaní a ich príloh doručovaných účastníkom. Poplatok ssúvisí s podaním podania na prvozápis sro do OR, ktorý bol podaný elektronicky a podpísaný ZEP. V mojom prípade to nebolo prvé podanie urobené elektronicky (teda OS Nitra - prvé, ale na iné súdy bežne) a toto uznesenie mám prvýkrát, žiaden iný súd zatiaľ takýto poplatok nechcel. Aké máte skúsenosti?
KEJKA
09.03.13,23:15
pri podaní návrhu na zápis novej sro, alebo na zápis zmeny údajov existujúcej v nových tlačivách nemám kde uviesť svoju adresu - je len na splnomocnení.
klikla som na políčko poslať odpoved poštou aj mi prišlo avízo do schránky portálu, že to posielajú na adresu uvedenú v návrhu. Ale aká je to teda adresa?
Ja píšem všade ako navrhovateľa meno konateľa a jeho adresu, svoje meno píšem len na poslednej strane, kde je podpis, ale adresa sa tam už neuvádza.
kam to teda posielajú?
Týka sa aj oznámenia živnosti - tam telefonicky teta povedala, že posielajú na moju adresu - riadia sa údajmi na splnomocnení?
Poštou zatiaľ nedošlo ani osvedčenie o živnosti v jednom prípade, ani súhlas so zápisom zmenových údajov v druhom prípade.
---------------
na vysvetlenie - kedže nie som advokát a nechcem mať problém, že prípadne zasahujem do oblasti, na ktorú nemám oprávnenie /vzhľadom na nedávnu širokú diskusiu k tejto problematike/, tak z uvedeného dôvodu nechcem figurovať ako navrhovateľ, len prepožičiavam svoj ZEP.