andyd17
05.07.11,13:59
Dobrý deň!
Poprosila by som Vás veľmi pekne o radu.
Som vysokoškoláčka - bc, pokračujem ďalej. Medzitým som ako finančný agent v jednej poisťovni - SZCO. Je mi to jasné (dúfam), že kým som študentka, nemusím platiť odvody. A podať DP len v prípade, ak príjem je nad cca. 2000 eur. Dufam, dobre to viem.
Teraz máme taky problem, že chcela by som prebrať od mamy živnosť, len problem je v tom, že neviem, či môžem byť naraz aj študentka na vyške, aj szčo aj živnostníčka a popritom nemusím platiť stále odvody, nakoľko som ešte študentka (22ročna - nepretzite chodim na vysku)? Druhy problem - živnost je na maloobchodny predaj a rychle občerstvenie - bufet v škole. Podla mojich vedomosti je to volna zivnost - čo znamená že nepotrebujem ziadnu prax ani vzdelanie na takyto odbor. Dobre viem? Mama je vyštudovana na tento odbor, podla nej budu pytat vyučny list, zdravotnu kartu vsetko, podla nej by som nemohla prevziat tuto jej zivnost, nakolko ja študujem ekonomiku, aj diplom aj maturitne vysvedcenie mam na ekonomiku. Kto ma pravdu? Viete mi poradit? Bola by som velmi vdacna.

Dakujem Vam vopred! Pekny den!