Heliatko
05.07.11,19:53
Minulý rok sme v autosalone kupili nove auto,ktore nam bolo predavane s rokom vyroby 2010,dnes sme ho chceli predat a zistili sme že rok vyroby je 2007.
V TP je udaný rok 2010...v kupno predajnej zmluve sme si nevšimli že je udaný rok 2008,a na oknach ma rok 2007...
Čo s tym viem robit?Potrebujem predat auto čo najskor,cestujem o 2 dni do zahraničia.
Viem to riešit sudnou cestou?
ivka70
05.07.11,18:18
A ako sa podvod podla vas vlastne stal, ked v kupno-predajnej zmluve je spravne rok vyroby podla skutocnosti?
(mozno bolo vyrobene zaciatkom roka 2008 a okna uz koncom roka 2007, tam to moze byt rozdiel).

Mne to pripada, ze neviete autosalonu dokazat, ze vas podviedli.
Kedy ste auto vlastne kupovali?
Heliatko
05.07.11,18:29
auto sme kupovali v juni 2010
zk24
05.07.11,18:31
V TP sa uvádza "Datum prvej evidencie vozidla". Ten podla mna kludne moze byt rok 2010, ak nebolo dovtedy nikdy prihlasene. Podla mna moze mat kludne rok vyroby 2008 a prvu evidenciu 2010.
Heliatko
05.07.11,18:46
dva datumy po sebe možu byt zhodne a nemusia byt...lenže aaa auto odomna auto nekupi kym nebudem mat namiesto r.vyroby 2010 rok 2007...
Hodnota auta je 8000...my sme zaplatili 19....je to normalne?
Mila123
05.07.11,18:52
A to ste ešte "dopadli " celkom dobre, myslím, že som včera videla príspevok na Markíze od Tribulu, že si kúpili auto cez predajcu a teraz majú si ho dať zošrotovať, nakoľko autá nemali byť uvedené na trhu ....pretože boli vyradené, z dôvodu ? ten si nepamätám.......je mi veľmi ľúto,
andreaS
05.07.11,18:54
ide o kupu noveho auta?

Ak ano, tak je vsetko ok... auto je model roka 2008 ktore je vyrobene v 2007 ... a predali ho prvykrat az v roku 2010 ... takze v TP je uvedeny rok prveho prihlasenia...

vykupnej cene sa necudujte... ved musia na nom este zarobit...

ale je to priiilis velky rozdiel v cene... az sa mi derie na jazyk otazka... renault alebo peugeot? ;) ceny aut idu velmi dole...

predaj by som s takou velkou stratou neriesila cez aaa... radsej skusila inzerat a auto zatial nechala zodpovednemu rodinnemu prislusnikovi...
mizu24
05.07.11,19:25
A to ste ešte "dopadli " celkom dobre, myslím, že som včera videla príspevok na Markíze od Tribulu, že si kúpili auto cez predajcu a teraz majú si ho dať zošrotovať, nakoľko autá nemali byť uvedené na trhu ....pretože boli vyradené, z dôvodu ? ten si nepamätám.......je mi veľmi ľúto,

... z dôvodu, že autá boli zaplavené vo výrobnom závode vo Francúzsku pri povodni. Niekto šikovný ich namiesto na zošrotovanie predal na Slovensku, je ich tu okolo 60 a všetky musia byť zošrotované. No mňa by asi vystrelo. A to si tá rodina brala ešte aj úver na to auto. :mee:
Heliatko
05.07.11,19:26
fuuuu,nikdy by ma nenapadlo,že rok vyroby sa nebude zhodovat...mate pravdu skusim ho predat inak...viete mi poradit naj stranky na predaj?dakujem Vam všetkým
misstka
05.07.11,19:31
napríklad www.inzerciaauto.sk, avizo.sk a podobne, tých stránok je veľa
andreaS
05.07.11,19:36
my sme uspesne predali cez www.autobazar.eu ... aj motorku aj auto...
Mila123
05.07.11,19:40
... z dôvodu, že autá boli zaplavené vo výrobnom závode vo Francúzsku pri povodni. Niekto šikovný ich namiesto na zošrotovanie predal na Slovensku, je ich tu okolo 60 a všetky musia byť zošrotované. No mňa by asi vystrelo. A to si tá rodina brala ešte aj úver na to auto. :mee:
Mňa by len zaujímalo, ako sa dostali k TP?????
mizu24
05.07.11,19:42
no to aj mňa...
zk24
05.07.11,19:53
TP vydáva dopravny inspektorát, ako ma polícia vediet ze auta boli vytopene? Podklady su z predajne, a DI vyda TP. Skor "ocenujem" trufalost danej automobilky. Spiny.
Aka automobilka to bola? Peuget? Renault?
Mila123
05.07.11,19:54
TP vydáva dopravny inspektorát, ako ma polícia vediet ze auta boli vytopene? Podklady su z predajne, a DI vyda TP. Skor "ocenujem" trufalost danej automobilky. Spiny.
Aka automobilka to bola? Peuget? Renault?
predsa musia mať nejaké doklady z výroby, nie ? nedá sa len tak prihlásiť do evidencie ......
zk24
05.07.11,19:58
predsa musia mať nejaké doklady z výroby, nie ? nedá sa len tak prihlásiť do evidencie ......

ved tie vyda automobilka. a ked tie su ok, tak si myslim ze policia to nema ako zistit.

asi ako keby mala policia vediet ze toyota ma problem s plynovym pedalom. Ked su raz papiere od automobilky a predajne OK, tak policia nic neriesi.

Z predajne dostanete zmluvu o kupe, podklady k vydaniu TP - vsetky udaje, kvazi predvyplnene TP...
Mila123
05.07.11,20:02
ved tie vyda automobilka. a ked tie su ok, tak si myslim ze policia to nema ako zistit.

asi ako keby mala policia vediet ze toyota ma problem s plynovym pedalom. Ked su raz papiere od automobilky a predajne OK, tak policia nic neriesi.

Z predajne dostanete zmluvu o kupe, podklady k vydaniu TP - vsetky udaje, kvazi predvyplnene TP...
a teraz ako polícia zistila, že zaevidované autá mali byť zošrotované????
mizu24
05.07.11,20:03
TP vydáva dopravny inspektorát, ako ma polícia vediet ze auta boli vytopene? Podklady su z predajne, a DI vyda TP. Skor "ocenujem" trufalost danej automobilky. Spiny.
Aka automobilka to bola? Peuget? Renault?


Bol to Citroen a výrobný závod o tom vôbec nevedel, oni to len odoslali na zošrotovanie a niekde "na ceste" sa to dostalo až ku nám. Hovorilo sa tam, že to auto kúpili z druhej ruky, ale neviem či cez nejaký autobazár, alebo cez iného predajcu.
zk24
05.07.11,20:03
a teraz ako polícia zistila, že zaevidované autá mali byť zošrotované????

Ja o tom pripade nic neviem. Ani neviem aka automobilka ich predala...
mizu24
05.07.11,20:05
a teraz ako polícia zistila, že zaevidované autá mali byť zošrotované????

vraj dostali avízo z výrobného závodu, ale ako sa o tom dozvedel ten, to už tam neriešili...
Mila123
05.07.11,20:06
vraj dostali avízo z výrobného závodu, ale ako sa o tom dozvedel ten, to už tam neriešili...
tak potom nechápem kde je pes zakopaný......zrejme automobilka neurobila podvod, ale ten, kt. ich mal dať do šrotu, a mal platné doklady z výroby......
zk24
05.07.11,20:08
Skor ako to, ze ak chodili na servisne prehliadky, tak v tych predajniach nezistili ze pod danym vyrobným císlom auto bolo urcene na zosrotovanie... Asi to bolo sikovno spravene
Mila123
05.07.11,20:10
Skor ako to, ze ak chodili na servisne prehliadky, tak v tych predajniach nezistili ze pod danym vyrobným císlom auto bolo urcene na zosrotovanie... Asi to bolo sikovno spravene
pravdepodobne databáza čísel vozidiel nie je dostatočná, možno iba slovenské vozidlá sú......
avalik
05.07.11,20:22
A to ste ešte "dopadli " celkom dobre, myslím, že som včera videla príspevok na Markíze od Tribulu, že si kúpili auto cez predajcu a teraz majú si ho dať zošrotovať, nakoľko autá nemali byť uvedené na trhu ....pretože boli vyradené, z dôvodu ? ten si nepamätám.......je mi veľmi ľúto,


http://video.markiza.sk/archiv-tv-markiza/televizne-noviny/65349
day
05.07.11,20:46
tam by sa zislo skontrolovat tych co tie auta prihlasili, zacat na kontrole originality, cez OU dopravy az po .... to by sme sa mozno dozvedeli viac
bubkoch
06.07.11,06:39
ved tie vyda automobilka. a ked tie su ok, tak si myslim ze policia to nema ako zistit.

asi ako keby mala policia vediet ze toyota ma problem s plynovym pedalom. Ked su raz papiere od automobilky a predajne OK, tak policia nic neriesi.

Z predajne dostanete zmluvu o kupe, podklady k vydaniu TP - vsetky udaje, kvazi predvyplnene TP...

policia nevydava TP !
policia na zaklade TP vyda osvedcenie o evidencii, TP k autu vydava vyrobca
ivka70
06.07.11,07:55
policia nevydava TP !
policia na zaklade TP vyda osvedcenie o evidencii, TP k autu vydava vyrobca

Podla mna TP k autu nevydava vyrobca, ale vydava ho dovozca auta do krajiny ...
srska
09.07.11,17:38
Podla mna TP k autu nevydava vyrobca, ale vydava ho dovozca auta do krajiny ...
presne tak. napr. fiat sr s.r.o.
aktaK
20.08.11,06:22