pasuliatko
05.07.11,20:01
Ahojte, chcela by som poprosiť o radu. :)
Minulý mesiac som jedla čerešne a ako mi je zvykom :D:D som sa oprskala šťavou z čerešne... :( Mala som oblečené žlté tričko. Tričko som oprala 3x v prášku na odolné škvrny ale stále to tam je vidno. :mee: To tričko mám rada. Ako by som sa tej potvory zbavila? Viete mi poradiť? Ďakujem.:)
arizona
05.07.11,18:13
spytaj sa osky, ta je macher na skvrny od ceresni :D:---
http://www.porada.sk/t170593-chulostiva-otazka-len-pre-zeny-mozno-mi-poradite.html
Braňo
05.07.11,18:18
skús citrónovú šťavu.
pasuliatko
05.07.11,21:27
dakujem...
AlaNR
06.07.11,06:51
Toto isté som riešila po štíkaní čerešní na džem.
Fialkové tričko, fŕkance v hojnom počte.
Nakoniec to zišlo sprejom na škvrny z DM drogérie. nestojí veľa, cca 2,50 eura.
Škvrny boli už zaschnuté, nedávala som ho za čerstva...
mahony1
06.07.11,09:53
Na taketo skvrny prirodneho charakteru (vratane skvrny od ceresni) odporucam kupit si zlcove mydlo. maju ho napr. v "Drogerie Markt" (tzv. DM-ko). Pomydlit, nechat posobit 20-30 minut a biele tricko poflakovane ceresnami je ako predtym.

Mam overene. Len ked ty to uz mas vyprate, neviem ako sa ti to podari.
pasuliatko
06.07.11,10:06
Na taketo skvrny prirodneho charakteru (vratane skvrny od ceresni) odporucam kupit si zlcove mydlo. maju ho napr. v "Drogerie Markt" (tzv. DM-ko). Pomydlit, nechat posobit 20-30 minut a biele tricko poflakovane ceresnami je ako predtym.

Mam overene. Len ked ty to uz mas vyprate, neviem ako sa ti to podari.

vidíš... to mydlo mám aj ja ale nenapadlo ma to...myslela som,že sa to vyperie v práčke.
81janka
06.07.11,10:33
Ja takéto škvrny odstraňujem v roztoku z práška NAMO. Pripravím roztok (usypem trochu prášku do cca 5 litrov studenej vody), "postihnuté" oblečenie vymydlím klasickým mydlom na pranie, trochu "pošúcham" a také namydlené namočím asi na pol dňa do nama. Účinkuje na všetko a ver mi, že to mám dokonale osvedčené - pri trojročnom a jedenapolročnom dieťati namáčam nepretržite :-)