morito
05.07.11,20:20
vzťahuje sa bezpodielové vlastníctvo aj na byt ktorý som dostala darom pred svadbou ? počas manželstva sme však vzali úver 400 000 na byt a byt je viazaný úverom...kde sme večšiu časť splatili ako manželia...
dva roky a štvrť roka po rozvode zrazu chodí do bytu, berie mi faktúry , ústrižky od bytu a psychicky deptá nielen mňa, ale aj deti....aby pred súdom dokázal , že on všetko platil a byt predal, lebo ja som s predajom nesúhlasila.
stále tu má trvalý pobyt , viem mu zamedziť vstup do bytu ?
Mila123
05.07.11,18:29
do BSM nepatrí majetok, kt. si získala pred sobášom, ale má nárok na investíciu, vo výške 50%, kt. ste prípadne investovali do bytu....
ivka70
05.07.11,18:31
Trochu chaoticky napisane.

samozrejme do BSM nepatri nic, co jeden z manzelov ziskla pred manzelstvom akymkolvek sposobom, dokonca ani keby ten byt ziskal jeden z manzelov pocas manzelstva darom ci dedenim, tak ani vtedy nepatri byt do BSM.

ak manzelia do bytu spolocne pocas manzelstva investovali, ma narok ten z nich, komu byt nepatri, po rozvode na polovicu vyynalozenych nakladov.

ak si jediny majitel bytu, mozes zrusit exmanzelovi trvaly pobyt, staci zajst na mestsku urad aj s rozsudkom o rozvode a zrusis mu ho. Na sovjom byte mozes vymenit zamky a nemusis tam exmanzela pustit.


A zvysku prispevku uz nerozumiem, o akom predaji bytu, s ktorym si nesuhlasila, hovoris?
morito
05.07.11,18:41
no on chce ten byt predať. a ako dokaz pred sudom chce predložiť inkaso ako dokaz ...asi lebo inač nechape, prečo mi zobral ústrižky o inkase ba dokonca aj faktúru za smetie ktorú vyplatil .pravdepodobne...ospravedlňujem sa za chaos v texte ...
morito
05.07.11,18:42
a dakujem za rady ...ešte že vas mám
morito
06.07.11,14:57
dobrý deň
včera ste mi veľmi pomohli a na otázku som vám bhužiaľ odpovedala sposobom novej pm na strane...
želám krásny zvyšok dňa ešte raz Vám veľmi pekne dakujem