janneeca
06.07.11,06:55
Dobrý deň.

Momentálne som zamestnaná, ale chcela by som si nájsť niečo lepšie. Pravidelne sledujem inzeráty v novinách o voľných miestach, mám CV "zavesené" na nete, pozerám ponuky na profesia.sk a iných stránkach a posielam CV na miesta, ktoré by mi vyhovovali.
Ale dosť dlhú dobu sa mi nedarí nájť nič, čo by mi vyhovovalo. Začínam mať pocit, že človek bez známosti nemá moc šancí na dobrú prácu. Dobre miesta sa rozchytajú medzi známymi tých, ktorí už vo firme pracujú a na inzeráty sa ponúkajú už len tie menej "lukratívne" miesta.

Ako ešte viac zefektívniť hľadanie?
Má zmysel posielať životopsy a žiadosti do firiem, kde momentálne nehľadajú pracovníkov?
A ako postupovať v takýchto prípadoch, ako získať kontakty, kde posielať CV?

Ďakujem.
tweedle
06.07.11,05:07
no tak toto by aj mňa zaujímalo, som úplne v rovnakej situácií
katka 23
06.07.11,05:58
aj mňa..., je vôbec možné dnes nájsť zamestnanie na HPP a nie na dohodu ?!
medvedik21
06.07.11,06:48
Mili spoluhladajuci. Som v rovnakej situacii ako vy, tiez niesom so svojou pracou spokojna a to nie pre to ze by som bola pohodlna (aj tak sedim na zadku cely den) ale preto ze je to jedna z najstresujucejsich prac celkom - praca s ludmi. Uz naozaj neviem co s nervami, odraza sa to aj na mojom zdravotnom stave. A tak hladam inde, kde by som mala klud. Ale to by sme vela chceli - vysnivana praca, kde je vsetko tak ako si predstavujeme a na strednom a vychodnom slovensku su radi ked dostanu pracu pomocnika na salasi, naozaj. Vazme si to co mame a ked nam to naozaj nevyhovuje tak hladajme, kde by sme zacali pracovat, ale pozor, museli by ste byt naozaj tutti frutti aby Vam dali lukrativne miesto Vasich snov a poslat CV na to nestaci. Treba urobit viac, vykrocit z davu, priniest nove napady a nevzdavat sa. Ak na to nemame, tak tazko nas niekto bude chciet, leda tak na priemerny post priemerneho zamestnanca, lebo sme priemerni. A ak na to nemame odvahu, tak skusme na priemernom poste Vysnivaneho zamestnavatela a postupne sa vypracujme. Lebo poslat CV a cakat ako sa o nas zamestnavatelia potrhaju je blahova myslienka, mozme cakat do smrti, lebo priemerny pocet CV poslanych na 1 pracovne miesto sa pohybuje od niekolkych desiatok po stovky a mozno aj tisicku a tam sa to vase CV strati ak nieco neurobite.
janneeca
06.07.11,07:31
Mili spoluhladajuci. Som v rovnakej situacii ako vy, tiez niesom so svojou pracou spokojna a to nie pre to ze by som bola pohodlna (aj tak sedim na zadku cely den) ale preto ze je to jedna z najstresujucejsich prac celkom - praca s ludmi. Uz naozaj neviem co s nervami, odraza sa to aj na mojom zdravotnom stave. A tak hladam inde, kde by som mala klud. Ale to by sme vela chceli - vysnivana praca, kde je vsetko tak ako si predstavujeme a na strednom a vychodnom slovensku su radi ked dostanu pracu pomocnika na salasi, naozaj. Vazme si to co mame a ked nam to naozaj nevyhovuje tak hladajme, kde by sme zacali pracovat, ale pozor, museli by ste byt naozaj tutti frutti aby Vam dali lukrativne miesto Vasich snov a poslat CV na to nestaci. Treba urobit viac, vykrocit z davu, priniest nove napady a nevzdavat sa. Ak na to nemame, tak tazko nas niekto bude chciet, leda tak na priemerny post priemerneho zamestnanca, lebo sme priemerni. A ak na to nemame odvahu, tak skusme na priemernom poste Vysnivaneho zamestnavatela a postupne sa vypracujme. Lebo poslat CV a cakat ako sa o nas zamestnavatelia potrhaju je blahova myslienka, mozme cakat do smrti, lebo priemerny pocet CV poslanych na 1 pracovne miesto sa pohybuje od niekolkych desiatok po stovky a mozno aj tisicku a tam sa to vase CV strati ak nieco neurobite.

Takže teóriu ovládaš :) a čo preto robíš aj reálne, aby si bola tutti frutti ?
medvedik21
06.07.11,08:00
Takže teóriu ovládaš :) a čo preto robíš aj reálne, aby si bola tutti frutti ?
No v byvalej praci som sa dostala o 3 posty vyssie ako som zacinala. Zacala som na vyrobnom pase ako pomocny robotnik a o rok som bola veducou oddelenia bez akychkolvek znamosti. Odisla som kvoli zmene bydliska. Teraz pracujem ako predajca, zacala som od nuly a som uz zastupcom veduceho a mierim na post veduceho. Len pre info ked chces vediet ;) Mam 24 rokov.
misstka
06.07.11,08:12
dá sa aj tak ako povedala medvedik21,ale to treba mať aj šťastie na firmu, v niektorých firmách sa takýchto schopných pracovníkov radšej vedúci zbavia, práve preto aby im nešliapali na päty a nenahradili ich, prípadne nie sú vyššie pozície podľa zásluh ale po známosti alebo podľa toho ako sa kto pchá šéfom niekde...
zmysel má aj posielanie žiadostí po firmách, ak budeš mať šťastie, možno práve budú niekoho potrebovať a ak vyhovieš kritériám, tak ťa zoberú.
lebo cez napríklad profesiu si naozaj dobrú prácu nájdeš ťažko, firmám prichádzajú na tie dobré miesta stovky životopisov, takže šanca že ťa vyberú je dosť nízka.
janneeca
06.07.11,08:37
No v byvalej praci som sa dostala o 3 posty vyssie ako som zacinala. Zacala som na vyrobnom pase ako pomocny robotnik a o rok som bola veducou oddelenia bez akychkolvek znamosti. Odisla som kvoli zmene bydliska. Teraz pracujem ako predajca, zacala som od nuly a som uz zastupcom veduceho a mierim na post veduceho. Len pre info ked chces vediet ;) Mam 24 rokov.

Veď to je pekné, gratulujem :) ....ja som tiež tuná začínala ako pracovník v páse a dnes som na pozícii, že som pre šéfstvo vzácna, lebo robím prácu, ktorú tu nikto iný neovláda...to len na okraj ;) .
V tvojom prvom príspevku si však písala, že nie si spokojná s miestom, ktoré máš a ja som sa ťa pýtala, čo robíš preto,aby si to zmenila? ;)
medvedik21
06.07.11,12:03
Veď to je pekné, gratulujem :) ....ja som tiež tuná začínala ako pracovník v páse a dnes som na pozícii, že som pre šéfstvo vzácna, lebo robím prácu, ktorú tu nikto iný neovláda...to len na okraj ;) .
V tvojom prvom príspevku si však písala, že nie si spokojná s miestom, ktoré máš a ja som sa ťa pýtala, čo robíš preto,aby si to zmenila? ;)

To by bolo zlozitejsie napisat takto, lebo ja sa snazim skor prerazit v nasej firme na inu poziciu a popri tom po ocku pozeram aj ine ponuky, ale praveze bud si nevyberiem, alebo je to super pozicia ale s nizsim platom ako mam teraz :--- Takze sice frflem ze niesom spokojna a chcela by som lepsie, ale zaroven nic lepsie najst neviem, tak ostavam snazim sa svoju pracu robit na 150%, no kebyze najdem moznost lepsieho miesta a vyssieho platu, bud spisem motivacny list spolu s navrhmi a napadmi pre danu poziciu, co by som im vedela ponuknut vylepsit, preco som ja ta prava :D a ked uz idem na pohovor, tak dam najavo ze tato praca pre mna vela znamena a uz davno som ju chcela robit, len som doteraz nenasla vhodnu prilezitost a ze budem pre firmu prinosom ;) Tak som sa zamestnala aj v terajsej praci cca 2 tyzdne po odchode z byvalej. Samozrejme slubene treba aj dodrzat, nielen tahat med popod fuzy :) inak sa clovek v novej praci dlho neudrzi. Takze ak najdem vhodnu prilezitost ist vyssie a v smere v ktorom ja chcem, tak pojdem do toho po hlave :)