Myša
06.07.11,09:03
Dobrý deň, prosím Vás do zjednodušeného hlásenia o prijatí tovaru intrastat treba započítavať aj prepravu? Ďakujem.
witch
16.02.12,10:18
Dobrý deň, keď doveziem z EU stroj ako investičný majetok, uvádzam ho do intrastatu rovnako ako iný tovar, ktorý dovážam a ďalej predávam?
zuzik311
15.04.12,09:00
ahojte chcem sa spýtať kde by som mohla nájsť vyhladávač na kódy nomenklatúry pre intrastat ako je na stránke http://tqsinet.colnasprava.sk/isstinet/TARICSK/Nomenclature_B2.aspx neviem či je tento správny... Ďakujem
na statistickom úrade som to nenasla ani na colnej správe
zuzik311
15.04.12,09:22
JAJA11
07.08.12,11:18
Stratili sa mi dáta z intrastatu.... idem robiť hlásenia pre intrastat a zistila som, že nemám spravodajskú jednotku... ak idem medzi spravodajské jednotky, tak tam žiadnu nemám.... Intrastat robím už dlho, ale toto sa mi nestalo... a jasne že nemám zálohu dát.... nestalo sa aj vám také niečo?

tak som na novo zadala našu spravodajskú jednotku a asi tým, že je rovnaké DIČ, tak sa to všetko spojilo a doklady sú všetky.... padol mi kameň zo srdca :cool:
VieraM
07.08.12,11:32
stalo sa mi presne to isté pri sťahovaní aktualizácie colného sadzobníka na rok 2012. Všetko som musela nahodiť nanovo. Staré dáta sa mi nenašli.
JAJA11
07.08.12,11:38
stalo sa mi presne to isté pri sťahovaní aktualizácie colného sadzobníka na rok 2012. Všetko som musela nahodiť nanovo. Staré dáta sa mi nenašli.

no mne sa nakoniec podarilo nájsť data... ale minulý mesiac som dostala z colnice list, že mi na vstupe stačí zjednodušený výkaz a tak som to menila.... možno to bol dôvod, prečo sa mi spravodajská jednotka stratila.... skúsila som vytvoriť novú spravodajskú jednotku a po jej pripojení k užívateľovi sa mi všetky dáta objavili... ale už aj robím aj zálohu databázy.... mám síce iba pár zahraničných dokladov, takže by to až taký problém nebol, ale moc by sa mi do toho nechcelo.... :o