smoulinka436
06.07.11,14:05
Ahoj, dostali sme ročné zúčtovanie nákladov za byt v ktorom nikto nebýva pretože dotyčná zomrela zhruba pred troma rokmi a nekúri sa tam ani voda sa nevyužíva proste náklady nie sú žiadne.Počas tohto obdobia od úmrtia nikdy neprišiel žiadny nedoplatok, stále to bolo v poriadku až teraz za rok 2010 prišiel nedoplatok s tým, že bolo urobené rozúčtovanie základná položka 50% a spotrebná tiež 50%. Chcem sa opýtať či nemáte s takýmto niečím skúsenosti a či pomôže odvolanie a čo asi by malo obsahovať.Ďakujem
Mila123
06.07.11,12:16
nekúri sa v byte? nie sú tam zdroje tepla? -myslím radiátory , pretože pri spotrebe tepla z centrálneho rovodu sa účtuje zložka základná, kt. sa nijako nedá vyhnúť............kúria ten byt aj susedia nad či pod bytom, stúpačky, kt. vedú cez byt a pod.....
IvanPK
06.07.11,12:26
Prepáč, ten byt po 3 rokoch musí pekne vypadať.....dedičstvo neprebieha.....?
smoulinka436
06.07.11,12:43
Sú tam radiátory, ale nie sú spustené pretože tam nikto nie je
smoulinka436
06.07.11,12:44
Je celkom v pohode boli tam totiž urobené nejaké úpravy už predtým takže stav je v pohode.
smoulinka436
06.07.11,12:45
A je to byt v strede teda na treťom podlaží.
verkaz
06.07.11,12:52
Pozri si riadne vyúčtovanie. Tých 50% základná zložka sa platí na m2 aj v prípade, že sa v byte nekúri. Vyhrievajú ho byty okolo neho. Tak isto teplá voda - ohrev na teplú vodu sa rozpočítava na 10% základnú zložku a 90% spotrebnú zložku. Základnú zložku platí každý byt - je to za službu, ktorá je v byte, že sa nepoužíva, je vecou vlastníkov. Tak isto sa platí príspevok do FO a poplatok za správu, postenie domu, dažďová vody, spoločná anténa. Ak je v dome odsúhlasené, že sa platí za výťah a a osvetlenie ako jedna osoba, tak ešte aj to.
Z tvojej otázky nie je jasné, na čom vznikol nedoplatok.
smoulinka436
06.07.11,13:16
No nedoplatok vznikol hlavne za teplo 334, 70 eura, ale prečo sa s tým čakalo až doteraz a tieto nedoplatky neboli vyúčtované aj počas minulých rokov a myslím si, že 50 na 50 je dosť kedže tento byt nie je okrajovým bytom.
Gina Er
06.07.11,13:25
Sú tam radiátory, ale nie sú spustené pretože tam nikto nie je
mimotemychudáci susedia,musia platiť aj za vykurovanie Tvojho bytu :mad:
smoulinka436
06.07.11,13:30
No vidíš ešte, že to nie si ty
Gina Er
06.07.11,13:32
No vidíš ešte, že to nie si ty
ale som,u nás sú tiež takí šetriči....a ja celú zimu kúrim na plno,lebo musím,nič nemôžem ušetriť :mad:
smoulinka436
06.07.11,13:44
No my nepatríme medzi šetričov, ale medzi ľudí, ktorí tento byt nechcú predať nechceným nájomníkom a toto je odplata.
jelalim
06.07.11,14:13
Ak sú na radiatoroch "pomerové merače" a neboli počas odpočtu odpočítané, z dôvodu neprítomnosti, tak to vie urobiť pekné čísla vo vyúčtovaní.

Je potom úplne jedno či sa kúrilo alebo radiátor bol vypnutý, vlastná skúsenosť.
verkaz
06.07.11,15:06
Asi sa nezaujímaš o dianie v dome lebo by si vedela, že bol novelizovaný zákon a u Vás bol vlastníkmi bytov odsúhlasený takýto pomer. Možno práve preto, že v niektorých bytoch sa vôbec nekúri a doplácajú na to iní.
Kontrolovali ste si ročne stav na meračoch tepla na radiátoroch? aký máte rozdiel medzi predchádzajúcimi rokmi ?
Teplo ide s cenou stále vyššie.
smoulinka436
06.07.11,15:57
V tomto paneláčiku býva 90% dôchodcov a ich schôdze sú v čase keď ja pracujem takže ich dianie ma síce zaujíma, ale časovo mi vôec nevyhovuje a o tomto novom zákone viem a čo sa týka meračov stav je nezmenený oproti predchádzajúcim obdobiam
Fany1000
14.07.11,18:41
Prosím Vás, je tu niekto, kto mi dokáže vysvetliť jednotlivé položky a najmä vypočítané sumy vo vyúčtovaní za UK?
A ešte. Ako je možné, že za dva mesiace, kedy sme v byte kúrili, sa stav na pomerových meračoch tepla nezmenil??? "Naša" firma mi to vysvetliť nevie! Ďakujem.
rudopp
14.07.11,19:34
Prosím Vás, je tu niekto, kto mi dokáže vysvetliť jednotlivé položky a najmä vypočítané sumy vo vyúčtovaní za UK?
A ešte. Ako je možné, že za dva mesiace, kedy sme v byte kúrili, sa stav na pomerových meračoch tepla nezmenil??? "Naša" firma mi to vysvetliť nevie! Ďakujem.
Položky ti vysvetlím - daj (najlepšie sken + otázky ) .

Aké sú to merače ?