Gabrielita1
06.07.11,16:20
Ahojte chcem sa spýtať cestujeme do Prímorska na dovolenku neviete mi poradiť či sa oplati meniť eura za levy (LV) na Slovensku alebo v Bulharsku a aké su tam poplatky za výber z bankomatov.. Moc ďakujem
alla66
06.07.11,17:25
Ahojte chcem sa spýtať cestujeme do Prímorska na dovolenku neviete mi poradiť či sa oplati meniť eura za levy (LV) na Slovensku alebo v Bulharsku a aké su tam poplatky za výber z bankomatov.. Moc ďakujem
Je vhodné zobrať si so sebou eurá alebo americké doláre. Bulharské leva (BGN) nie sú voľne zmeniteľnou menou a u nás sa zháňajú ťažšie. Zmeniť eurá čo doláre môžete v každej zmenárni a na hraničných priechodoch, v mestách, v letoviskách, niekde aj v malých mestečkách.
Aj keď sú bankomaty len vo väčších mestách, nedoporučuje sa meniť peniaze na ulici. Úplne ignorujte podvodníkov ponúkajúcich zmenu valút s výhodným kurzom. Často oslovujú slovenských a českých turistov ich jazykom, podávajú ruky a majú pripravené historky o svojom vzťahu k Česko-Slovensku. Po prejavení sebemenšieho záujmu bývajú neodbytní. Zmenárne majú otvorené každý deň, banky sú otvorené len v pracovných dňoch od 9:00 do 16:00 hod.


zdroj: http://dromedar.topky.sk/cl/11175/99706/Bulharsko





a aké su tam poplatky za výber z bankomatov..
podľa toho ktorú banku používaš..... pozri cenník....
Taserda
06.07.11,18:58
Pozor aj na zmenárne,vonku pri dverách majú výhodný kurz pre turistov pri pulte však je kurz iný.Peniaze sa dajú zameniť aj na recepciách veľkých hotelov.
prudky
09.07.11,14:53
Je vhodné zobrať si so sebou eurá alebo americké doláre. Bulharské leva (BGN) nie sú voľne zmeniteľnou menou a u nás sa zháňajú ťažšie. Zmeniť eurá čo doláre môžete v každej zmenárni a na hraničných priechodoch, v mestách, v letoviskách, niekde aj v malých mestečkách.
Aj keď sú bankomaty len vo väčších mestách, nedoporučuje sa meniť peniaze na ulici. Úplne ignorujte podvodníkov ponúkajúcich zmenu valút s výhodným kurzom. Často oslovujú slovenských a českých turistov ich jazykom, podávajú ruky a majú pripravené historky o svojom vzťahu k Česko-Slovensku. Po prejavení sebemenšieho záujmu bývajú neodbytní. Zmenárne majú otvorené každý deň, banky sú otvorené len v pracovných dňoch od 9:00 do 16:00 hod.


zdroj: http://dromedar.topky.sk/cl/11175/99706/Bulharsko





podľa toho ktorú banku používaš..... pozri cenník....

Ale zas tam býva najhorší kurz.
alla66
09.07.11,14:55
....nerob paniku!;)
Mária27
18.07.11,19:47
Je vhodné zobrať si so sebou eurá alebo americké doláre. Bulharské leva (BGN) nie sú voľne zmeniteľnou menou a u nás sa zháňajú ťažšie. Zmeniť eurá čo doláre môžete v každej zmenárni a na hraničných priechodoch, v mestách, v letoviskách, niekde aj v malých mestečkách.
Aj keď sú bankomaty len vo väčších mestách, nedoporučuje sa meniť peniaze na ulici. Úplne ignorujte podvodníkov ponúkajúcich zmenu valút s výhodným kurzom. Často oslovujú slovenských a českých turistov ich jazykom, podávajú ruky a majú pripravené historky o svojom vzťahu k Česko-Slovensku. Po prejavení sebemenšieho záujmu bývajú neodbytní. Zmenárne majú otvorené každý deň, banky sú otvorené len v pracovných dňoch od 9:00 do 16:00 hod.


zdroj: http://dromedar.topky.sk/cl/11175/99706/Bulharsko





podľa toho ktorú banku používaš..... pozri cenník....
Práve som sa vrátila, vyberala som si leva z bankomatu. Za každých 100 leva mi banka odpísla 51,50 eur.
Lubaba
18.07.11,19:57
Práve som sa vrátila, vyberala som si leva z bankomatu. Za každých 100 leva mi banka odpísla 51,50 eur.
...to je teda riadny poplatok!
Mária27
18.07.11,20:26
...to je teda riadny poplatok!
Ná nech! Bola som bez starostí. Dve eurá miniem doma bez zaváhania na blbosti.
Ale nedá sa to porovnať s tým, keď nám odpočítali devízy ledva na malinovku, zvyšné sme nosili načierno ...:confused::D
lujza.j
18.07.11,20:35
Práve som sa vrátila, vyberala som si leva z bankomatu. Za každých 100 leva mi banka odpísla 51,50 eur.

správne som to pochopila? 51e, 50cent? čiže 51,50-e?:eek:
danushka
18.07.11,20:52
správne som to pochopila? 51e, 50cent? čiže 51,50-e?:eek:

Dnešný kurz je 1,-€ / 1,9558 BGN

...takže ten výber z bankomatu je úplná pohoda z môjho pohľadu....

Dievčatá, nebláznite, snáď si nemyslíte, že za 100 leva zobrala naša banka poplatok za výber 50 evri:eek::D:D, asi ste to trošilinku nempochopili, však to len banka prepočítala levíkov na evríky :D + niečo pre seba nechala, to Maruška vie, aký bol v ten deň kurz.
Mária27
18.07.11,20:55
Tak čo je na tom čudné? Veď kurz je asi 1:2, nie? 100 leva = 50 eur. Poplatok 1,5 eur za službu medzinárodného zúčtovacieho centra sa mi vôbec nezdá veľa.
A malý si kupoval na pláži klások kukurice za 2 leva, každý deň aspoň dva (ráno a poobede).
lujza.j
18.07.11,20:57
Oki, jasné že som nepochopila:)
danushka
18.07.11,21:03
Ale to som rada Lujzi, že Ti odľahlo,
to aj mňa by vystrašil taký poplatok :D :D :D
lujza.j
18.07.11,21:04
no.... veď som kukala ako puk:)
alaya1
18.08.11,06:30
Tak to bolo napisane zle, ja som tiez oci vypliestala, ze 51 eur za vyber z bankomatu poplatok banke za vyber.
Az mi naskocila husia koza-)
Indeed
20.08.11,02:39
Zaujimavé je sledovať UMENIE KOMUNIKACIE vo vyššie uvedených príspevkoch, a schopnost vyjadrovat sa k meritu veci,teda k zadaniu témy....

Pridám aj ja jeden:

"Ano , olej v aute treba meniť max. po 15 000 km."
alaya1
20.08.11,03:41
Tak, ak by si mal schpnost rozlisovat prispevky na porade, vedel by si, ze sme ich pridavali MIMOtemy, t.j. mini.takze su uplne v poriadku a spravne zaradene podla statusu porady.Zial, o tvojom prispevku sa to neda povedat.