Dada Fajta
06.07.11,17:28
Chcem si kúpiť pohovku a nejaký drobný nábytok, a predavač v obchode (v normálnom kamennom obchode) ma upozornil, že bude potrebovať zálohu na objednaný tovar? Má na to právo? Mám mu ju poskytnúť?
Tweety
06.07.11,15:29
Chcem si kúpiť pohovku a nejaký drobný nábytok, a predavač v obchode (v normálnom kamennom obchode) ma upozornil, že bude potrebovať zálohu na objednaný tovar? Má na to právo? Mám mu ju poskytnúť?
Áno, má. Veď pri dodaní a konečnej faktúre bude odpočítaná.
Tweety
06.07.11,15:34
Chcem si kúpiť pohovku a nejaký drobný nábytok, a predavač v obchode (v normálnom kamennom obchode) ma upozornil, že bude potrebovať zálohu na objednaný tovar? Má na to právo? Mám mu ju poskytnúť?
Prečo mimotémy?:confused:
Xanti
06.07.11,15:39
Lebo asi zadávateľ chcel počuť citáciu zákona o tom, že zálohu dať nesmie.
No to sa mýli, je to bežné aby obchodník si pýtal zálohu na tovar, ktorý nie je priamo na predajni a objednáva sa pre konkretneho zákazníka.
Tweety
06.07.11,15:42
Lebo asi zadávateľ chcel počuť citáciu zákona o tom, že zálohu dať nesmie.
No to sa mýli, je to bežné aby obchodník si pýtal zálohu na tovar, ktorý nie je priamo na predajni a objednáva sa pre konkretneho zákazníka.
Akosi čoraz viac ľudí vníma len to, na čo, kto má, alebo nemá právo, akokeby musel byť na všetko zákon,(akokeby sme zabudli rozmýšľať) to by sme potom museli mať zákon aj na prepitujem používanie toaletného papiera.
Stanislav 1975
06.07.11,15:46
Tak to je už iná sila...:mad::mad::mad::eek:-tak človek( tweety) odpovie a dobre a ešte dostane "mimo témy"- toto už čo je za zvrátenosť? To je iná sila teda...,žasnem už nad niektorými maskami na Porade...
Xanti
06.07.11,15:48
Stanko aj to je spôsob "poďakovania sa"... smutné ..
Stanislav 1975
06.07.11,15:49
Chcem si kúpiť pohovku a nejaký drobný nábytok, a predavač v obchode (v normálnom kamennom obchode) ma upozornil, že bude potrebovať zálohu na objednaný tovar? Má na to právo? Mám mu ju poskytnúť?

Áno, má a využíva sa to najma keď obchod ten tovar musí objednať inde a takto má vačšiu istotu, že ten zákazník ten tovar zoberie-inak by bol obchodník v strate...,a len by utrel pysky...
Ak nechceš dať zálohu-kupuj inde( ak ti to tam samozrejme bez zálohy umožnia)
rodina1
06.07.11,15:50
... dnes zaregistrovaný, dnes jeden príspevok a už ho tu niet ...
avalik
06.07.11,15:52
Tak to je už iná sila...:mad::mad::mad::eek:-tak človek( tweety) odpovie a dobre a ešte dostane "mimo témy"- toto už čo je za zvrátenosť? To je iná sila teda...,žasnem už nad niektorými maskami na Porade...

dava sa aj neuzitocne a nevhodne, pokial nedrzis stranu zadavatelovi mimotemy
buchač
06.07.11,15:54
Lebo asi zadávateľ chcel počuť citáciu zákona o tom, že zálohu dať nesmie.
No to sa mýli, je to bežné aby obchodník si pýtal zálohu na tovar, ktorý nie je priamo na predajni a objednáva sa pre konkretneho zákazníka.

...presne tak ...bežná vec ...

Je predsa nemysliteľné ,aby si zákazník objednal

Dada Fajta
Chcem si kúpiť pohovku a nejaký drobný nábytok,
lenže v tomto prípade nevieme a akú pohovku a drobný majetok sa jedná ...

Pre niekoho je to pohovka ( bežná ) za cca 6.000 € drobný nábytok za " primeranú cenu "...

Pre toho druhého je to nábytok niečo v štýle sektoru ...

Svojho času som ani brvou nemikol , keď odo mňa zálohu požadovali ...cena nábytku ???...cca 3.200 € ...dodacia lehota 6 týždňov ...

Ako by predajca prišiel k tomu , ak by si niekto objednal , nezložil zálohu a potom ani po tovar neprišiel ???
Za chvíľu by toho mal za plný sklad ...


Len tak na záver ...aj súčiastky na autá sa takto kupujú , jeden deň objedná predajca a na druhý deň mi volá , že to došlo ...samozrejme záloha bola zložená ...
Veď je to len poistka voči špekulantom ....


Dada Fajta
Alebo si z inej " fajty " ...si špekulantom ...????:rolleyes:
Stanislav 1975
06.07.11,15:55
dava sa aj neuzitocne a nevhodne, pokial nedrzis stranu zadavatelovi mimotemy

však ja viem- mám ich už asi 80 spolu...:D, ja som zvyknutý, ale predsa len tweety je iná liga, to ona je mega-hviezda a nemala by mať tieto zlé body...
Tweety
06.07.11,15:57
však ja viem- mám ich už asi 80 spolu...:D, ja som zvyknutý, ale predsa len tweety je iná liga, to ona je mega-hviezda a nemala by mať tieto zlé body...
Mne neide o zlé body, (ak je to opodstatnené)ja sa nehnevám, len ma to jednoducho nasr..., keby sa aspoň vyjadril, ale na to už geroj nebol a zdupkal(a) :)
Stanislav 1975
06.07.11,15:59
Mne neide o zlé body, (ak je to opodstatnené)ja sa nehnevám, len ma to jednoducho nasr..., keby sa aspoň vyjadril, ale na to už geroj nebol a zdupkal(a) :)

však to- nech ide teda na " férovku " teda...:D
Tweety
06.07.11,15:59
však to- nech ide teda na " férovku " teda...:D
Keby som mala to, čo nemám, veru by som aj išla, ale čo si teraz počnem, ha?:---
srska
06.07.11,16:05
mimotemyvoľajako sa to tu na porade zasiera. poradíš a ešte je zle. nechápem.
Stanislav 1975
06.07.11,16:12
Keby som mala to, čo nemám, veru by som aj išla, ale čo si teraz počnem, ha?:---

a čo nemáš?:D:D:D, Však ty si komplexne vybavená...:D,neviem o niečom, čo by ti chýbalo...
Stanislav 1975
06.07.11,16:14
mimotemyvoľajako sa to tu na porade zasiera. poradíš a ešte je zle. nechápem.

Však to- ja som tiež už tu mal párkrát určité intermezzá- prečítal som si na seba všelijaké urážky- aj staré, aj nové, aj dobré, aj klasiky na matky...:D
Tweety
06.07.11,16:16
a čo nemáš?:D:D:D, Však ty si komplexne vybavená...:D,neviem o niečom, čo by ti chýbalo...
Śak aj som, ale na férovku chodia len féroví chlapi .A o tom, že je férový, pochybujem a či vôbec chlap tiež, hoci o sebe nepochybujem, že nie som chlap.:---
twe
06.07.11,20:00
A to, ze klikol omylom, ked scrolloval vam nikomu nenapadlo? :)
arizona
06.07.11,20:09
A to, ze klikol omylom, ked scrolloval vam nikomu nenapadlo? :)
Je mozne aj to.
Ale uz je viacerym podozrive, ze novacikovia,ktori zadaju prvu otazku vedia hned akurat pouzivat tie "minusove" bodiky, neraz hromadne vo viacerych odpovediach...

Alebo druhy pripad je ten, ak nahodou novacik nedostane odpoved,ktoru ocakaval...aj ked je spravna :rolleyes:
twe
06.07.11,20:53
novacikovia,ktori zadaju prvu otazku vedia hned akurat pouzivat tie "minusove" bodiky, neraz hromadne vo viacerych odpovediach...

Ja som takto nemohol hodnotit prispevky, pisalo mi, ze musim ziskat 10 bodov ci co ...
Az teraz mozem a je to lepsie, da sa skor stotoznit a prispevok je zvyrazneny.
marjankaj
06.07.11,21:08
Ja som takto nemohol hodnotit prispevky, pisalo mi, ze musim ziskat 10 bodov ci co ...
Az teraz mozem a je to lepsie, da sa skor stotoznit a prispevok je zvyrazneny.

Keď založí tému, tak hodnotiť môže.
pepsikova
06.07.11,22:21
A to, ze klikol omylom, ked scrolloval vam nikomu nenapadlo? :)..

..no jasné, že sa dá kliknúť omylom...ale dá sa aj napísať, prepáčte, klikol som omylom, neviem to napraviť..to robia ľudia bežne, keď sa pomýlia, že sa ospravedlnia...
kukučka
06.07.11,23:00
no niektorí sú aj spomalení, nielen prudkí ;)
Dada Fajta
07.07.11,10:08
Poznamenávam, že celková suma nepresiahne 600 EUR.
marjankaj
07.07.11,11:51
Áno dal som mimo témy. Aj keď by bolo vhodnejšie dať "neužitočné". Veď tweety ti jasne odpovedala. Čo sa tými 600 € zmenilo na otázke? Nabudúce pridáš, že išlo o "ponožky". v ďalšom zase že boli "zelené"?
Predavač má právo pýtať zálohu. Ak sa ti to nepáči, choď kúpiť niekde inde.

Alebo skús ho dať na súd. Možno mu dajú doživotie, aby si zapamätal:---:---:---
Gina Er
07.07.11,11:56
A to, ze klikol omylom, ked scrolloval vam nikomu nenapadlo? :)
ani omylom to nebolo omylom.....dáva mimo témy na všetky príspevky,takže aj ja chceeeeeeeeeeem
misoft
07.07.11,16:02
Ľudkovia! Dada Fajta je zaručene nejaký provokatér. Hodí tému, a keď sa mu snažia odpovedať, tak všetko označuje mimo témy.
Málokedy som sprostý (ak už tak s ****), ale toto mi nedá, aby som to napísal otvorene (ostatní mi určite prepáčia moju úprimnosť).

Dada Fajta - si jeden veľký DEBIL (a to som ešte slušný - inak by to boli samé ********)