Kejt
06.07.11,18:40
Dobrý večer chcela by som sa opýtať ak si živnostníčka platí odvody do sociálnej poistovňe z minima/poistená je 2 roky/ a má určený pôrod na 15.12.2011 kedy si má zvýšiť sadzbu platenia odvodov,aby dosiahla maximálny vymeriavaci základ na MD?/napíšte mi koľko presne EUR si má platiť a ako dlho/ďakujem.
Xanti
06.07.11,16:42
Už je neskoro,
pomohlo by jej zrušiť živnosť a zamestnať sa na 90 dní z maximálneho VZ pred nástupom na materskú.
Kejt
06.07.11,16:48
Mohla by aj tú živnosť pozastaviť? A akú hrubú mzdu by musela mať 90 dní,aby mala najvyššiu materskú?
Xanti
06.07.11,16:58
Mohla by aj tú živnosť pozastaviť? A akú hrubú mzdu by musela mať 90 dní,aby mala najvyššiu materskú?
Ukončiť.
1116,75 eur.
zk24
07.07.11,07:50
Ja sa tejto problematike vobec nerozumiem, a preto sa chcem spytat - pomohlo by takejto zivnostnicke keby si platila okrem povinneho aj nejake dobrovolne poistenie?
Xanti
07.07.11,07:52
Ja sa tejto problematike vobec nerozumiem, a preto sa chcem spytat - pomohlo by takejto zivnostnicke keby si platila okrem povinneho aj nejake dobrovolne poistenie?
Zuzka určite áno, ale musela by si ho začať platiť pred otehotnením.
Ak je tehotná tak šanca neni.
zk24
07.07.11,07:55
Zuzka určite áno, ale musela by si ho začať platiť pred otehotnením.
Ak je tehotná tak šanca neni.

Musim niest do SP nejake potvrdenie o tom odkedy som tehotna? Alebo az pri odchode na matersku?
Xanti
07.07.11,07:56
Nie nemusíš, ale SP skúma či do dňa pôrodu máš splnenú podmienku 270 dní . Čo ak si tehotná už nesplníš takže nič ti nevyplatia a platila by si to zbytočne.
zk24
07.07.11,07:58
Nie nemusíš, ale SP skúma či do dňa pôrodu máš splnenú podmienku 270 dní . Čo ak si tehotná už nesplníš takže nič ti nevyplatia a platila by si to zbytočne.

Z horneho prispevku som pochopila ze sa berie nejaky VZ za poslednych 90 dni?
Zivnostnicka ktora je poistena trebars aj 5 rokov, plati ale z minima, otehotnie a rychlo sa prihlasi na dobrovolne poistenie. Ovplyvni to jej vysku materskej?
Xanti
07.07.11,07:59
Z horneho prispevku som pochopila ze sa berie nejaky VZ za poslednych 90 dni?
Zivnostnicka ktora je poistena trebars aj 5 rokov, plati ale z minima, otehotnie a rychlo sa prihlasi na dobrovolne poistenie. Ovplyvni to jej vysku materskej?
Nie neovplyvní, hore som písala že má zrušiť živnosť a nájsť si zamestnanie - byť zamestnancom , ktoré bude trvať 90 dní.