Katarína STR
31.08.04,13:34
Je dobré,že je takáto stránka. Každý sa tu môže poradiť.
Vyriešiť svoj problém.

Myslím, že by sme mali naozaj prekvapiť daňové úrady, že sme schopní pracovať bezchybne a s dobrou znalosťou zákonov, hlavne v praxi.

Veď oni nie sú účtovníci, sú to len pracovníci. Oni sa tiež musia naučiť daňové zákony ako aj my. Je pravda, že kým my tie zákony musíme vedieť hneď, akonáhle sú v platnosti a musíme ich vedieť hneď používať, oni majú času dosť. Až do chvíle, kým nám neprídu na kontrolu.

A potom sú frajeri.
A za každú cenu sa snažia nájsť nám nejakú tu chybu. Len aby mali z toho prachy. Nech nám menším podnikom dajú pokoj. Veď my sa snažíme pracovať zo všetkých síl, svedomito.

Nech radšej naháňajú veľké spoločnosti, ktoré majú miliónové majetky , záväzky a pohľadávky.

Myslím, že keď bude existovať táto stránka, budeme všetci vždy o niečo múdrejší.

A niekedy, sa len uistíme v tom čo sme vedeli. Ale aj to sa cení.

Opakovanie je matka múdrosti. Je dobré, že sa niekto pýta ja na malé problémy.

A je ešte lepšie, že všetci čo sme tu píšeme problémy z praxe.
A nie len z knihy prečítané.

Ďakujem za túto stránku. A ešte raz. Viem, že dokážeme prekvapiť daňové a iné kontrolné úrady, že sme šikovní.

Veľa úspechov v práci.

Papááá
elPi
16.09.04,18:17
Výkladový princíp prof. Blocka
Nejasné zákony je treba vykladať tak, aby daň bola čo najvyššia.


Vahorlova výnimka
Zákony nie je nutné vôbec vykladať, pokiaľ to umožní, že daň bude čo najvyššia.

Nuttgerov striktný prístup
Nezdržujte sa výkladom zákonov, keď máte vyberať dane.

Úloha ministra G. H. Freemana
Akože? Zákon že to neumožňuje? Tak vydajte metodický pokyn!
Logický vzťah prof. Exleyho
Z nepresných zákonov nie je možné presne stanoviť daňovú povinnosť.

Exleyho pravidlo
Daňovú povinnosť nemožno nikdy stanoviť s dostatočnou presnosťou.

Zákon priblíženia
Daňoví poradcovia sa môžu priblížiť k správnemu určeniu daňovej povinnosti klienta, nikdy ju však nemôžu určiť celkom správne.

Holtonova nesúhlasná premisa (tiež Antiexleyov zákon)
Daňovú povinnosť možno stanoviť celkom presne, ak ju stanoví daňový úradník.
Genderovo prehlásenie
Daňový úradník slúži ľudu, nikdy nie človeku.


:D Vivat prof. Murphy
valeriam
05.10.04,12:57
Katarína, čo si po nejakej daňovej kontrole, že si taká nabrúsená? Ale inak máš pravdu, hlavne v tom, že my musíme vedieť použiť zákony častkokrát pár dní po ich uzákonení, no a kontrola príde naštudovaná o pol roka, keď to už aj my ovládame možno aj "ľavou zadnou".
Katarína STR
06.10.04,04:06
Musím si zaklopať, nie som po daňovej kontrole. Aj keď som ju mala asi pred 3 rokmi, mala som ju dokonca 2x v tom istom roku. Raz na jednu firmu a druhýkrát na druhú.
A vtedy som si na nich zanadávala. Lebo sme mali všetko dobre, ale našli jednu nájomnú zmluvu nie presne napísanú /písal ju šéf/ a preto mi vyhodili z nákladov rezervu na opravu strechy a nie malú sumu. Len kôli jednému slovíčku v nájomnej zmluve, ktoré tam chýbalo. Snoria, kde by ešte našli chybu. Len aby mali z toho mali prémie.
Ja viem, je to ich práca, ale ..

Ale nenapísala som to tu preto. Ale preto, že ma daňováci štvú, lebo keď vyšiel nový zákon o DPH, bolo ho hneď treba používať a keď sme niečo nevedeli, volali sme na daňový úrad a raz mi tam poradili ZLE a druhýkrát o tom ani nemali tušenia.
Preto ma to naštvalo.

Ale písala som tu tu aj preto, lebo veľa vecí, ktoré nám nechceli uznať, nakoniec po niekoľko hodinovej debate s nimi sme sa zhodli, že to máme dobre.
Takže tu som chcela pochváliť túto stránku a povedať, že sa netreba nechať zastrašiť daňovákmi, lebo aj oni sú len ľudia a tiež sa musia zákony naučiť a tiež vždy nemusia mať pravdu, preto sa netreba dať.
Vždy treba oponovať a nech vám ukážu, kde je to v zákone a ako by to podľa nich malo byť a uvidíte, že ich celkom určite dostanete do úzkych.

Inak nebola som nabrúsená, keď som tu písala prvý príspevok.

Len ma to tak napadlo, že je dobre, že si navzájom pomáhame a daňováci budú mať po prémiach.

Čaute.
Martinková
06.10.04,05:34
Ano Katka,
máš pravdu netreba sa nechať zastrašiť daňovákmi, lebo aj oni sú len ľudia a tiež sa musia zákony naučiť ,ale vždy treba oponovať . Ja som mala tiež jeden rok 5x daňovú kontrolu a v jednej veci som mala s nimi asi hodinovú debatu jednoducho som to nevzdala a nakoniec pracovnicka my povedala, že
oni maju svoje interné smernice a koniec. Chyba je v tom, že oni neovladaju účtovnú stránku . Nakoniec všetko dobre dopadlo a ked sme podpisovali
zapisnicu praconička my potichu povedala "viete mali ste pravdu, ale
mi máme svoje interne smernice" - ktoré mi účtovníčky samozrejme nepoznáme.
Ale je tu naša PORADA, kde si vzájomne pomôžeme a potom pri kontrolách
budeme vedieť lahko dokazovať našu pravdu, aj keď to občas nepomôže.

Pekny den prajem všetkým Betka
bepo
06.10.04,07:20
Maju nielen smernice ale su hodnoteni podla chyb ktore najdu tzn. malo najdenych chyb=zly pracovnik
mudroš
06.10.04,07:36
Maju nielen smernice ale su hodnoteni podla chyb ktore najdu tzn. malo najdenych chyb=zly pracovnik
To je pravda, ale tie ich smernice sú často nie podľa toho, čo je v zákone napísané, ale čo si myslia, že tam malo byť.
Platí ale zákon a nie smernica daňového úradu.
novela zákona 511 o správe daní zaviedla aj sankčný úrok pre štát, ak nám neoprávnene vyrúbia daň a spor vyhráme!!!
Je to škoda spôsobená štátu štátnym úradníkom a štátny úradník jeosobne zodpovedný za škodu spôsobenú štátu !!!

Tak sa nedajme a ak máme pravdu, bráňme sa.