StarýKráľ
06.07.11,23:32
Prosím o radu v tomto neskutočnom probléme.Zamestnávateľ mi nevyplácal kompenzácie za sťažený výkon prác 26 mesiacov!Teda od 01/2009 do 02/2011 od kedy to uznal Obvodný úrad verejného zdravotníctva. A tak som podal podnet na prešetrenie na Inšpektorát práce v Trenčíne. Dostal som za pravdu vo všetkých bodoch,že si neplnil povinnosti a mal to dať všetko do poriadku do 16.5.2011 a doplatiť mi dlžnú sumu. No nestalo sa tak,nič mi nedoplatil. Zamestnávateľ stále tvrdí,že to vyplácal a suma bola súčasťou mzdy a tu vzniká neuveriteľná vec. Mám ešte stále zmluvu v SK a nie v €!! Na zmluve z r.2006 mám platový výmer 72sk+10% prémii pri 100% dochádzke.Na výp.páske ani v zmluve nieje zmienka o 20% kompenzáciách. No on mi vyplácal reálne 100sk/hod.(čiže viac) a tvrdí (nepodložene),že ten zbytok (28sk ) sú tie kompenzácie za sťažený výkon prác. Pripravil som žalobu na Okresnom súde a on sa mi vyhráža,že ak ju nestiahnem a budem si od nich vymáhať dlh súdnou cestou,budú odo mňa zas oni vymáhať ten rozdiel medzi 72sk+10% a 100sk,že mi to nepatrí a mám im to vrátiť. Vie sa niekto kompetentný k tomuto rozumne a právne vyjadriť??? ĎAKUJEM!