panta rei
07.07.11,07:41
Dobrý den, prosim vas prijali ma na ucitelstvo pre materske skoly a vychovavatelstvo pre skolske kluby na UK BA (Bc.). V ucebnych osnovach som si vsimla ze je tam aj matematika a preto by ma zaujimal nazor tych,co to studovali ci je tazka. Na magistra by som isla na ucitelstvo pre materske skoly a tak nechapem k comu mi tam ta matematika bude. Ze ci si v prvych troch rokoch budem vyberat uz predmety tak, kedze viem ze dalej chcem studovat predprimarne vzdelavanie. Za odpovede dakujem:)
panta rei
07.07.11,08:52
to tu fakt nikto nic o tom nevie???:mee:
tweedle
07.07.11,08:59
ja som chvílu chodila na pedagogu a mám pocit že na tom tvoje odbore boli základy matiky,,myslím že sa nemusíš báť,,keďže je tam vychovávateľstvo tak aby si vedela v družine pomôcť deckám z úlohami :)
panta rei
07.07.11,10:11
ja moc dufam lebo uz ked sa rozhodnem pre to,musim to dokoncit:/ a fakt sa bojim tej matiky,to bola vzdy moja slabina...vsetko ostatne bez problemov
pe.pe
07.07.11,10:42
Ahoj,

cele je to o tom, ze si bola prijata na studijny odbor predskolska a elementarna pedagogika, studijny program ucitelstvo pre MS a vychovavatelstvo. Tento program sa studuje v Bc. stupni studia. V Mgr. stupni studia sa studuje len program ucitelstvo pre primarne vzdelavanie (rychlo som pozrel 3 fakulty), program ucitelstvo pre MS sa neotvara, je dost mozne ze uz ani neexistuje. Co vobec nie je problem, pretoze podla vyhlasky o kvalifikacnych predpokladoch pedag. zamestnancov, budes kvalifikovana pre ucitelovanie v MS aj s programom ucitelstvo pre primarne vzdelavanie.
Takze preco ta matika? Pretoze ak chces pokracovat v Mgr. studiu, a to len v programe ucitestvo pre primarne vzdelavanie, budes musiet byt schopna drzat krok s tymi, ktori absolvovali Bc. studium ucitelstva pre primarne vzdelavanie a tuto matiku mali.
panta rei
07.07.11,11:12
praveze v druhom stupni studia si mozem vybrat ci chcem studovat primarne alebo predprimarne vzdelavanie.preto ta moja otazka ohladom matiky
pe.pe
07.07.11,11:19
Ako som pozrel na stránke fakulty, pre Mgr. štúdium majú akreditáciu len pre učiteľstvo pre primárne vzdelávanie. Takže tak. Aspoň k aktuálnemu akademickému roku. Podobne aj PdF UKF Nitra. Práve som našiel...Banská Bystrica otvárala tento rok predškolskú pedagogiku. Aj Prešov. Ale Bratislava nie.
Vebi34
09.07.11,22:01
V mojom ročníku s touto aprobáciou ich zopár opakovalo 1.ročník práve kvôli elementárnej matematike. V druhom už nik neopakoval, ale spolubývajúca bola nešťastná, ale brala to s humor, lebo keď tam šla už 5krát, tak sa ma spýtala, čo si má obliecť, lebo šaty už mala aj sukňu, kostým, nohavice a či už môže ísť v plavkách. Ale my sme boli asi predposledný ročník pred nástupom akreditovaného vzdelávania. Takže teraz je to už určite inakšie. Ak si chodila na gympel a matika ti išla aspoň trošku viac ako priemer, tak sa nemáš čoho báť. Spolubývajúca absolvovala SPgŠ. Tam tej matiky moc nemali.
janaMrkva
15.07.11,13:17
Ja som skončila predš. ped. pred 5 rokmi, matematiku sme mali s PaedDr. Totkovičovou, bola super, skúška bola len o tom čo sme mali na prednáškach, tiež som mala z toho strach a teraz to hodnotím ako - pohodová skúška, jedna z tých ľahších. A v Mš predsa matematiku vyučujeme, aj keď nie ako na Zš ale didaktické aktivity zamerané na mat. zaraďujem každý deň.