Jehovista
07.07.11,08:42
Dobrý deň, som v írsku piaty mesiac a z toho 4mesiace odrobené. Situácia sa ale vyvíja nepriaznivo a preto rozhodujem o návrate domov. Trápi ma ale mnou uzavretý paušál u Meteoru. Zobral som si Samsung Galaxy na paušál a mesačne platím 80€, s čím mám množstvo voľných sms a volaní v írsku. Keď ale odídem, je mi tento paušál v podstate na nič a ja si nemôžem dovoliť platiť mesačne 80€, zo slovenského platu len na írsky paušál po dobu ďalšieho roku. A preto by som ho chcel prestať po návrate platiť. Takže moja otázka je následovná.
Je možné, aby odo mňa írska spoločnosť vymáhala dlhy, aj keď už budem v zahraničí?

Počul som totiž od poliakov, že keďže írsko nie je v šengene, nemajú íri moc možností vymáhať pohľadávky v zahraničí.
Stanislav 1975
07.07.11,06:45
Dobrý deň, som v írsku piaty mesiac a z toho 4mesiace odrobené. Situácia sa ale vyvíja nepriaznivo a preto rozhodujem o návrate domov. Trápi ma ale mnou uzavretý paušál u Meteoru. Zobral som si Samsung Galaxy na paušál a mesačne platím 80€, s čím mám množstvo voľných sms a volaní v írsku. Keď ale odídem, je mi tento paušál v podstate na nič a ja si nemôžem dovoliť platiť mesačne 80€, zo slovenského platu len na írsky paušál po dobu ďalšieho roku. A preto by som ho chcel prestať po návrate platiť. Takže moja otázka je následovná.
Je možné, aby odo mňa írska spoločnosť vymáhala dlhy, aj keď už budem v zahraničí?

Počul som totiž od poliakov, že keďže írsko nie je v šengene, nemajú íri moc možností vymáhať pohľadávky v zahraničí.

No nepoteším ťa- by si sa čudoval, aké všelijaké možnosti majú- to, že íri niesú v šengene s tým nemá nič spoločné...
Oni to predajú ( pohladávku) nejakej firme a tí už vedia ako ťa priškripnúť...
arizona
07.07.11,06:58
Nebolo by serioznejsie radsej telefon a pausal predat niekomu v Irsku ,kto by ten pausal vyuzil?

Takyto ludia ako Ty veru Slovensku dobru reklamu v zahranici nerobia...:rolleyes::mee:
Jehovista
07.07.11,07:13
Nebolo by serioznejsie radsej telefon a pausal predat niekomu v Irsku ,kto by ten pausal vyuzil?

Takyto ludia ako Ty veru Slovensku dobru reklamu v zahranici nerobia...:rolleyes::mee:

Tak nad takýmto riešením som ešte nerozmýšlal. A určite máš pravdu. Len si budem musieť nájsť nejaký spôsob ako to niekomu ponúknuť.
arizona
07.07.11,07:35
Tak nad takýmto riešením som ešte nerozmýšlal. A určite máš pravdu. Len si budem musieť nájsť nejaký spôsob ako to niekomu ponúknuť.
Je vela stranok, kde komunikuju Slovaci zijuci v zahranici. napr. http://www.google.sk/search?q=slovaci+v+irsku&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&client=firefox-a&rlz=1R1GGHP_sk___SK432

Je mozne, ze ked das rozumnu cenu, tak niekoho najdes. Mozno aj medzi ludmi na okoli...
Tak to riesi vacsina ludi,ked odchadza zo zahranicia a zostava im pausal...Urcite je to lepsie,ako si zbytocne vytvarat problemy.;)
misomiso
07.07.11,08:02
No neviem, ci niekto bude chciet platit 80 EUR. Urcite aj v Irsku sa da za 20 - 30 EUR slusne telefonovat.
Nokerla
07.07.11,08:56
Ved sa spytaj operatora, co by to stalo ak by si to chcel predcasne ukoncit......isto sa bude platit nieco, ale mozno az tak velka suma to nebude.
jankorad
08.07.11,09:11
dohoni sa s operatorom