wynk11
07.07.11,09:05
Cavte siel niekto z vas do ciernej hory cez belehrad? neviete povedat co je lepsie ci cez belehrad alebo cez chorvatsko? ak ste sli cez belehrad ake mate zazitky? dakujem
Taserda
24.07.11,08:25
Naj trasa je asi Budapešť-Mohacs po m6 cez kúsok HR kde je Osijekaj diaľnica po BIH, ďalej v BIH na Žanj-Sarajevo okolo letiska-Foca- Brod- Him (Granični prielaz/po chorvatsky/,nezabudni si lekárničku)-Nikšič-Podgorica-platený tunel-Haj Nehaj je to v polovici ich pobrežia alebo z Podgorice rovno na Petrovac.Medzi Žanj a sarajevom je diaľ nica za 2€ pred ňou sa dostavuje nový úsek a obchádzka je provizórna asi 2 km, pred Himom je 20km cesta pre jedno auto ale odmenou za pretrpené 20 km je na strane MNE nádhera kaňona rieky Piva a dobrá cesta./Poznám aj trasu cez Srbsko a ak cesty sa dajú porovnať s SK tak kvalita je lepšia v Srbsku ako napr. v KE a okolí akurát od Čačaku sú samé hory.Sklamaním je ich diaľnica, teraz je v oprave a cesta po nej v noci je nepijemná, Do Belehradu ani nezájdeš,iba okrajom.Radím na oboch trasách dodržiavať rýchlosti a stopky.Najviac policajtov som zažil v MNE od hranice so Srbskom.V Srbsku alebo v MNE (to si nepamätám ale došiel som pár minút pred uzavretím a je tam aj semafor) sa opravuje aj jeden tunel,2 hodiny je prejazd, 3 sa pracuje.V BIH, Srbsku aj v MNE sa zastav v reštauráciach,kľudne aj v honosných nenecháš tam majetok a neoľutuješ.Pri mori je menej muziky za viac peňazí. Na prechode z maďarskej diaľnice m5 do Srbska som strávil cez 2 hodiny",kopa" Turkov s autami značiek D,A,NL,B.Turecko v EU ešte nie je ALE TURCI UŽ SU,a to som prechádzal o 02 00 v noci.Cez HR minieš viac paliva a prejdeš viac km za rovnaký čas ak budeš všade dodržiavať predpisy.