harctom
07.07.11,09:22
Dobry den,
potreboval by som informaciu:
Moja sestra ako vlastnik nehnutelnosti ma s najomnikmi zmluvu o najme uz 3 roky. Kedze je to dom po rodicoch a ona uz nehnutelnost nepotrebuje, po vysporiadani sme sa rozhodli ze ho kupim od nej kupnou zmluvou .(Hypoteka na kupu nehnutelnosti)
Teraz som vlastnikom ja od 4/2011, (najomnici ostavaju dalej) ale najomnu zmluvu rusit a prepisovat na moje meno nechceme, lebo sestra je na rodicovskej dovolenke cize nema ziadny prijem a tympadom ma vacsie odpocitatelne položky na platenie dane z prenajmu.
Moze to tak fungovat? Moze ona prenajimat nadalej nehnutelnost aj ked nieje vlastnikom? Proste keby nieco tak som jej to dal do uzivania bezplatne.
Alebo musime spisat nejaku zmluvu? Treba to ohlasit alebo zaslat na danovy urad?
Ohlasenie o kupe nehnutelnosti na moje meno som uz zaslal na DU do 30 dni ako to kaze zakon.
Dakujem za odpovede.
deeda
07.07.11,11:22
Urobte si medzi sebou zmluvu o výpožičke, s dátumom zmeny vlastníka nehnuteľnosti. Pôvodná nájomná zmluva tak môže pokračovať, prípadné zmeny týkajúce sa postavenia prenajímateľa možno riešiť dodatkom.
harctom
08.07.11,04:40
Dakujem za odpoved,
este sa opytam, treba tu zmluvu o vypozicke dorucit na danovy urad, alebo to bude iba pre mna pre pripad kontroly?
deeda
11.07.11,20:19
Zmluvu nepotrebujú na DÚ, len pre prípad kontroly treba mať k nahliadnutiu.
harctom
12.07.11,09:14
Vdaka pekne