krater
07.07.11,09:26
Potrebovala by som nejake skusenosti a rady ohladom kupi auta cez autobazar popripade inzeraty. Cez aky bazar ste mali dobru skusenost resp. zlu a nikdy viac. Co si pri kupovani auta vsimat naco sa pytat? Kedze nie kazdy sa v autach vyznach aj po otvoreni kapoty budem vdacna ked poradite ako na to. My sme zatial kupovali auta od znamych a mali sme vzdy super skusenost len teraz nikto neposuva auto a my s dvomi detmi dlho bez auta byt nemozeme :confused: zaroven si nemozeme dovolit kupit nieco do coho budeme cgat peniaze.:eek: Ked pripojite radu na ake auto sa zamerat pri rodine s dvomi malymi detmi aby bolo dobre a nie drahe tiez pekne dakujeme!!!
:rolleyes:(tata):D(mama) a nase dve :---:o
yoyo3333
07.07.11,07:41
Hlavne si zo sebou zoberte niekoho, kto sa v autách naozaj vyzná a komu na 100% veríte. Či kupujete v bazári, alebo od súkromnej osoby je v podstate úplne jedno, podvodníci sa nájdu tam aj tam. Keď chcete mať aspoň akú-takú istotu, radšej si priplaťte a kupujte kupované na SK po prvom majitelovi a zo servisnou knižkou. A rady typu tento bazár, alebo tento predajca je dobrý (zlý), sú úplne o ničom. Jeden môže byť spokojný a druhému tam predajú vrak.
nedielka
07.07.11,08:27
Ahoj. My sme kupovali auto pred rokom, no bolo to hrozne, ked sme dali nase poziadavky- VW Golf, Diesel,do 130 000km, rocnik od 2002 a cena do 7000eur. Auto sme hladali asi pol roka, chodili sme od Banoviec,NT,BB,ZA.Co sa nam nepacilo: Auto vacsinou znicene,doskriabane, predavajuci len hovoril o plusoch,ziadne chyby nespomenul. Nahodou sme boli aj na Orave- v Niznej, a az tam sme si vybrali. Auta tam vozia z Nemecka, su zachovale a za dobru cenu, mali sme problem,ze bol len jeden klucik od auta, a oni vyrobu druheho preplatili, taktiez sme hned museli kupit novu autobateriu,ale nato sme boli upozorneni.A inak sme velmi spokojni. Ale je to relativne,samozrejme, skus si ich pohladat na nete.drzim palce.
Chobot
07.07.11,08:31
Potrebovala by som nejake skusenosti a rady ohladom kupi auta cez autobazar popripade inzeraty. Cez aky bazar ste mali dobru skusenost resp. zlu a nikdy viac. Co si pri kupovani auta vsimat naco sa pytat? Kedze nie kazdy sa v autach vyznach aj po otvoreni kapoty budem vdacna ked poradite ako na to. My sme zatial kupovali auta od znamych a mali sme vzdy super skusenost len teraz nikto neposuva auto a my s dvomi detmi dlho bez auta byt nemozeme :confused: zaroven si nemozeme dovolit kupit nieco do coho budeme cgat peniaze.:eek: Ked pripojite radu na ake auto sa zamerat pri rodine s dvomi malymi detmi aby bolo dobre a nie drahe tiez pekne dakujeme!!!
:rolleyes:(tata):D(mama) a nase dve :---:o

V podstate každý autobazár si viac či menej prikrášli auto, ktoré predáva. Často bazár ani nepozná skutočný stav auta, veď nemajú rentgenové oči. ;)

Ako napísal predo mnou - ak je k auto úplná a dobre vedený servisná knižka s evidenciou pravidelných prehliadok, tak je eliminované aspoň riziko pretočenia tachometra (pri každej prehliadke je uvádzaný stav tachometra). Ale stále môže byť auto už búrané. Ani najväčší odborník ti nezaručí bezchybnú prevádzku ojazdeného auta v nasledujúcich rokoch po kúpe. Darmo - je to raz ojazdené auto a to si stále bude pýtať nejaké súčiastky. Univerzálna rada neexistuje. Treba to risknúť - nekupovať hlavne autá dovezené zo zahraničia (ani pánboh nevie, koľko majú skutočne rokov a koľko km), nekupovať príliš staré autá (ja by som na tvojom mieste bral tak auto do 4-5 rokov) a nekupovať firemné autá (veď najlepšie terénne auto je firemná Fábia...:D).

Takže prvý majiteľ, servisná knižka, do 5 rokov. A aké auto? To už je na vašom vkuse a peňaženke. Pre rodinu je lepšie priestranné auto. My máme Citrón Xsara Picasso a sme spokojní. Nasúka sa dozadu pohodlne aj syn, čo má 192 cm výšku. Aj C4 Picasso je pekné. Alebo Ford C-Max či Opel Zafira.
Barbara
07.07.11,09:07
my máme skúsenosť s AAA, nikdy viac, človek tam trávi čas od rána do večera, ale do slova, najlepšie je to auto kúpiť cez inzerát od niekoho.
mizu24
07.07.11,11:00
napr. renault scenic grand, nemám osobne skúsenosti, len podľa recenzií a priestoru... čo sa týka servisnej knižky, nie všetky opravy sa do nej musia zapísať, známy mal auto, kde pravidelne odchádzala elektrika, alebo niečo také, proste auto nemohol naštartovať, vždy ho museli odtiahnuť a v servise mu to spravili cez PC a nechceli pri tom ani servisnú knižku :eek:
krater
07.07.11,12:11
s AAA mame zial aj my skusenost nie s kupou ale predajom. Staci ze si date niekde inzerat a uz zacnu telefonaty... tipu..."dobry den mame velmi vazny zaujem o vase auto ale musite s nim prist dnes o 18tej k nam...kolko chcete zanho fuuuha to je dost ale pockajte poradim sa s kolegom...po 5min. dokazali by sve vam dat zanho tolko viac jedine ze zavolam managerke predaja pockatje...5min... viete co dam vam hned managerku....ked pridete dnes o 18tej mozeme sa dohodnut ale plati to len dnes.... mangel tam siel s autom a pred nim bolo asi 15aut a majitelov ktori museli prist dnes a neskor zacul predajcov "hentoho si beriem ja"...zavolali si ich tam jak blbeckov a uz obugavali po hodine manzel hodil rec s pani ktora tam uz bola druhy den a povedala ze uz je z nervami nakonci mala 100chuti im uz to auto tam aj nechat...takze oni ludom naslubuju potom ich nechaju cakat potom este druhy den a clovek im podpise hocico...mangel odisiel a povedal ze s nimi uz nikdy nic nechce mat ani predaj ani kupu.
My uvazujeme nad renaultom, fordom, opelom hrozne sa nam paci seat ale ti si drzia cenu aj ojazdene a to asi nevyskladame.
KoxXxo
07.07.11,12:16
Príručka pre kúpu ojazdenky. (http://www.zdruzenie-sova.sk/prirucka.pdf)
krater
08.07.11,06:16
Vdaka vam za vsetky postrehy a rady vcera sme tak rozmyslali ake auto a vyslo nam z toho Opel Meriva ma niekto? Co som o nej citala na nete tak dobre auto a hlavne priestranne ako u kazdeho auta nejake plusy nejake minusy ale s tym treba ratat kazdemu vyhovuje nieco ine. V testoch TUV sa ale umiestnuje na celkom peknom mieste tak uvidime na aku narazime ;)
yoyo3333
08.07.11,07:53
Vdaka vam za vsetky postrehy a rady vcera sme tak rozmyslali ake auto a vyslo nam z toho Opel Meriva ma niekto? Co som o nej citala na nete tak dobre auto a hlavne priestranne ako u kazdeho auta nejake plusy nejake minusy ale s tym treba ratat kazdemu vyhovuje nieco ine. V testoch TUV sa ale umiestnuje na celkom peknom mieste tak uvidime na aku narazime ;)

Mala ho jedna moja známa a chválila si ho velmi.:D Ja s nim žial osobnu skúsenosť zatial ešte nemám.