NESKÚSENÁ1
07.07.11,11:33
Dobrý deň prajem, už tu bola párkrát rozoberaná téma platov účtovníkov, ale predsa mi nedá nespýtať sa :) prijali ma do zamestnania v BA hneď po VŠ denné štúdium s vyše 5 ročnou praxou popri škole plat: 750brutto, je to podľa vášho názoru ... aké? Mne sa to zdá málo ale možno len mne :) Ďakujem za názory
Tweety
07.07.11,09:35
Dobrý deň prajem, už tu bola párkrát rozoberaná téma platov účtovníkov, ale predsa mi nedá nespýtať sa :) prijali ma do zamestnania v BA hneď po VŠ denné štúdium s vyše 5 ročnou praxou popri škole plat: 750brutto, je to podľa vášho názoru ... aké? Mne sa to zdá málo ale možno len mne :) Ďakujem za názory
To nepoznáš platy v inom kúte Slovenska, napr. v KE aj pri 20 ročnej praxi dostaneš približný plat, možno aj menej. Osobne si myslím, že na BA a na začiatok tak akurát. Získaš skúseností a časom si nájdeš niečo ešte lepšie.
Timka1
07.07.11,09:41
ak by si prišla ešte východnejšie od Košíc, dostala by si s takou praxou ešte menej, takže si myslím, že môžeš byť spokojná, je to tvoj nástupný plat v tejto spoločnosti, časom, ak budú spokojní s tebou, treba trvať na zvýšení, možno sa podarí ....:)
NESKÚSENÁ1
07.07.11,09:42
Verím,že v KE :( je to horšie, preto som napísala BA.
veď ide o to, že si myslím že mám nejaké tie skúsenosti viedla som účtovníctvo komplexne v účtovnej firme cca 5tim rôznym s.r.o.-čkám takže viem o čom, ale tak asi mám byť spokojná že mám prácu :)
Tweety
07.07.11,09:46
Verím,že v KE :( je to horšie, preto som napísala BA.
veď ide o to, že si myslím že mám nejaké tie skúsenosti viedla som účtovníctvo komplexne v účtovnej firme cca 5tim rôznym s.r.o.-čkám takže viem o čom, ale tak asi mám byť spokojná že mám prácu :)
Neboj sa, plat môžu stále zvýšiť, ak budeš šikovná, možno sa ani nenazdáš, a budeš mať plat, o ktorom si snívala. Držím teda prsty.:)
NESKÚSENÁ1
07.07.11,09:49
Ďakujem veľmi pekne :)
Katarína Cigánová
07.07.11,09:55
Verím,že v KE :( je to horšie, preto som napísala BA.
veď ide o to, že si myslím že mám nejaké tie skúsenosti viedla som účtovníctvo komplexne v účtovnej firme cca 5tim rôznym s.r.o.-čkám takže viem o čom, ale tak asi mám byť spokojná že mám prácu :)
Samozrejme za prácu je treba byt vdačný , ale . Svoje skusenosti a prácu treba vediet predat . Nie som však zástancom , že pri nástupe do zamestnania pýtat nehorázne peniaze. je potrebné dat priestor , a ukázat , že niečo vieš , že máš o prácu záujem a využit skušobnú dobu na to, aby si sa po čase porozprávala so zamestnávatelom , že si svoj príjem predstavuješ inak. Ak ukážeš čo je v tebe , z- l to iste ocení a ak budeš mat pocit , že nie , možeš slušne podakovat a skusit inde . Skušobná doba je dobrá nielen ako test pre zamestnávatela , ale aj zamestnanca . :) Svojim detom som ale vždy vravela , že najprv práca potom pláca :) a ak si si istá v kvalite práce ,netreba sa bát povedat o svojich finančných požiadavkách .
NESKÚSENÁ1
07.07.11,10:01
Samozrejme za prácu je treba byt vdačný , ale . Svoje skusenosti a prácu treba vediet predat . Nie som však zástancom , že pri nástupe do zamestnania pýtat nehorázne peniaze. je potrebné dat priestor , a ukázat , že niečo vieš , že máš o prácu záujem a využit skušobnú dobu na to, aby si sa po čase porozprávala so zamestnávatelom , že si svoj príjem predstavuješ inak. Ak ukážeš čo je v tebe , z- l to iste ocení a ak budeš mat pocit , že nie , možeš slušne podakovat a skusit inde . Skušobná doba je dobrá nielen ako test pre zamestnávatela , ale aj zamestnanca . :) Svojim detom som ale vždy vravela , že najprv práca potom pláca :) a ak si si istá v kvalite práce ,netreba sa bát povedat o svojich finančných požiadavkách .
O.K. skúsim, som tu mesiac, práca ma baví vedela by som si však predstaviť aj zložitejšiu, predchádzajúca práca (brigáda) bola v celkom inom tempe, no veď sa uvidí. Každopádne ďakujem aj keď si nemyslím, že v tejto spoločnosti by to šlo s platmi smerom nahor :)
Adiks
14.07.11,10:05
veď ide o to, že si myslím že mám nejaké tie skúsenosti
Tak je najvyšší čas zmeniť si nick.:)
bea
14.07.11,10:14
Dobrý deň prajem, už tu bola párkrát rozoberaná téma platov účtovníkov, ale predsa mi nedá nespýtať sa :) prijali ma do zamestnania v BA hneď po VŠ denné štúdium s vyše 5 ročnou praxou popri škole plat: 750brutto, je to podľa vášho názoru ... aké? Mne sa to zdá málo ale možno len mne :) Ďakujem za názory
Ak máš prax v účtovníctve a vieš anglicky a dokonca možno aj iný jazyk, tak je to na BA málo. Na Tvojom mieste by som hľadala prácu ďalej. Ale pravda, nie všetko je len o peniazoch :)
dana99
14.07.11,14:39
Neviem posúdiť platy v Bratislave.

V Košiciach ma pred 4 mesiacmi vybrali na miesto účtovníčky. Mám 16 rokov praxe (komplet účto - JU, PO, mzdy, personal. ...).

Ponúkli mi 350,- EUR v čistom (8,5 hod. denne).
dana99
14.07.11,14:44
Dúfam, že si to nevzala, či?

Nevzala, ale asi som mala.

Za 10 mesiacov a xy žiadostí ma pozvali na 2 výberové konania.

Jedno som odmietla a pri druhom som priznala deti.
Tweety
14.07.11,14:47
Nevzala, ale asi som mala.

Za 10 mesiacov a xy žiadostí ma pozvali na 2 výberové konania.

Jedno som odmietla a pri druhom som priznala deti.
A tie boli prekážkou?
dana99
14.07.11,14:48
Neviem, ale hneď nasledovala otázky "A čo ak budú choré?"
Tweety
14.07.11,14:49
Neviem, ale hneď nasledovala otázky "A čo ak budú choré?"
Na také veci sa zamestnáv. nemá pýtať, je to v rozpore so ZP.
dana99
14.07.11,14:50
Ja viem a oni to vedia tiež. Čo už.

Na Slovensku je to tak.
Tweety
14.07.11,14:51
Ja viem a oni to vedia tiež. Čo už.

Na Slovensku je to tak.
Mala si im odpovedať, že ak budú choré, budeš to riešiť. :)
dana99
14.07.11,14:53
:rolleyes:

Keby som v 40-tke deti nemala, som čudná. Keď ich mám, tiež nedobre (podľa nich).

Neriešim.