asistentka79
07.07.11,13:36
Zdravím,
rada by som začala s predajom alkoholu a alkoholických napojov cez e-shop a chcela som sa spytat, ci su potrebne nejake specialne povolenia
( od colníkov, danoveho uradu), je potrebny danovy sklad ako pri kamenych obchodoch. Pripadne, na co si este treba dat pozor. Vopred dakujem za vsetky prispevky.
prudky
07.07.11,21:46
Zdravím,
rada by som začala s predajom alkoholu a alkoholických napojov cez e-shop a chcela som sa spytat, ci su potrebne nejake specialne povolenia
( od colníkov, danoveho uradu), je potrebny danovy sklad ako pri kamenych obchodoch. Pripadne, na co si este treba dat pozor. Vopred dakujem za vsetky prispevky.

Aj menšie množstvá ? (napr pol deci )
alessi
07.07.11,21:59
By ma ako učiteľa zaujímalo že či vieš dôkladne preveriť vek objednávateľa. Aby mal viac ako 18.
yoyo3333
08.07.11,03:52
By ma ako učiteľa zaujímalo že či vieš dôkladne preveriť vek objednávateľa. Aby mal viac ako 18.

No alesi ja teda neviem... Aj ked sa prihlasujes na stranky z nevhodnou tematikou pre mladistvých, tiež sa tam len odklikne ze si starší. Prípadne by to mohol ošetriť tým, že alkohol môžu nakúpiť len registrovaný užívateľ starší ako 18 rokov a samozrejme by to dal do pravidiel aj s tým že užívateľ musí správne vyplniť svoj vek pri registrácii. Viem že budeš argumentovať tým, že tam môže zadať čokoľvek, ale keď sa k alkohol neplnoletý chce dostať, tak určite viem že sú aj ľahšie cesty ako si ho objednávať z netu. Ale každopádne je to dobrá pripomienka na čo myslieť pri zriaďovaní toho netu a čo dať do pravidiel registrácie.;)
asistentka79
08.07.11,03:56
menšie množstva ako pol deci urcite nie. Jednalo by sa o predaj spotrebiteľského balenia ( cele flase) nic by sa neprebalovalo v originalnych baleniach by sa predavalo.
asistentka79
08.07.11,03:59
presne tak, zaruka, ze si to kupi aj niekto mladsi sa 100% neda dosiahnut, ale tak je to aj s ovela horsimi a mladym viac skodlivejsimi vecami ako je alkohol...........
mattto
08.07.11,11:20
pre e shop s alkoholom platia rovnaké pravidlá ako pre "bežný" predaj spotrebiteľského balenia liehu hocikde v obchode, stánku, stačí pozrieť stránku colníkov s uvedenými právnymi predpismi, vzormi tlačív na získanie povolenia na predaj, výkazníctvo.

čo sa týka veku, stačí sa pozrieť na už existujúce e shopy s alkoholom (je ich veľa) nie je s tým vôbec žiadny problém
asistentka79
09.07.11,04:16
dakujem za odpoved, a co danovy sklad je potrebny, ak ma niekto prakticke skusenosti bola by som velmi vdacna...
mattto
11.07.11,09:39
dakujem za odpoved, a co danovy sklad je potrebny, ak ma niekto prakticke skusenosti bola by som velmi vdacna...

načo ti je daňový sklad? budeš dovážať alkohol zo zahraničia? najprv si naštuduj zákon o spotrebnej dani, na prevádzku daňového skladu bežný smrteľník nikdy nedostane povolenie, keďže nikdy nebude spĺňať podmienky - vylobovali si to dvaja veľkí hráči u nás, aby obmedzili konkurenciu a dovoz zo zahraničia