daria29
07.07.11,13:53
dobry den,prosim vas o nazory na zmenu noveho dodavatela elektriny.dnes boli u mna dvaja ludia,a chceli ci nahodou nechcem podpisat zmluvu na noveho dodavatela,lacnejsiu rocne o 1 a pol krat. hovoril do 10 perc. vyzerali slusne, celkom rozumne to hovaril, ale este si to nechamprejst hlavou.je to cez. co vy na to ?
arizona
07.07.11,12:48
a z akej firmy?

Skus hodit do vyhladavaca, uz je tu zopar tem...
Stanislav 1975
07.07.11,13:38
dobry den,prosim vas o nazory na zmenu noveho dodavatela elektriny.dnes boli u mna dvaja ludia,a chceli ci nahodou nechcem podpisat zmluvu na noveho dodavatela,lacnejsiu rocne o 1 a pol krat. hovoril do 10 perc. vyzerali slusne, celkom rozumne to hovaril, ale este si to nechamprejst hlavou.je to cez. co vy na to ?

Ja ich nestačím vyhadzovať, za posledný týždeň tu boli 3-ja nezávisle na sebe, tiež baby v šatočkách, chlapi v oblečikoch- ale vyhadzujem to všetko preč...
Neoplatí sa nič meniť, jedine keď máš fabriku alebo niečo také, ale za tých pár kwh mesačne sa to neoplatí...
Gina Er
07.07.11,13:46
dobry den,prosim vas o nazory na zmenu noveho dodavatela elektriny.dnes boli u mna dvaja ludia,a chceli ci nahodou nechcem podpisat zmluvu na noveho dodavatela,lacnejsiu rocne o 1 a pol krat. hovoril do 10 perc. vyzerali slusne, celkom rozumne to hovaril, ale este si to nechamprejst hlavou.je to cez. co vy na to ?
vyzerali slušne,celkom rozumne......tak vyzerajú aj jehovisti....a robím s nimi to isté,čo s jehovistami :D
iv@n
07.07.11,14:45
Neoplatí sa nič meniť, jedine keď máš fabriku alebo niečo také, ale za tých pár kwh mesačne sa to neoplatí...
nemusí byť fabrika, záleží od spotreby, ak má niekto plne elektrifikovaný dom tak sa to vyplatiť môže celkom slušne, ja mám za elektriku malé platby, kúrim plynom, tam som podpísal prechod k RWE Gas, 11% z faktúry je príjemný bonus.
daria29
07.07.11,17:13
fabriku nemam, vodu sme zacali zohrievat plynom,ale som trochu pocitala, mesacne platim 56 eu teda za rok 672 eu, ztoho 10% je 67 eu, nieje to dost ?keby to bolo aj okolo 50 eu , ja by som sa potesila, ale co ak sa to nejako zmeni? od 1.1. zacnu aj plyn, a rucia, ze bude lacnejsí? len neviem,ak budem vediet ,ci to ma viacej ludi......pri malom dochodku, je dobre kazde euro.
daria29
07.07.11,17:15
a z akej firmy?

Skus hodit do vyhladavaca, uz je tu zopar tem...
je to www.cez.sk
Gina Er
07.07.11,17:32
fabriku nemam, vodu sme zacali zohrievat plynom,ale som trochu pocitala, mesacne platim 56 eu teda za rok 672 eu, ztoho 10% je 67 eu, nieje to dost ?keby to bolo aj okolo 50 eu , ja by som sa potesila, ale co ak sa to nejako zmeni? od 1.1. zacnu aj plyn, a rucia, ze bude lacnejsí? len neviem,ak budem vediet ,ci to ma viacej ludi......pri malom dochodku, je dobre kazde euro.
a na ako dlho Ti garantujú tých 10%? a čo keď ďalší rok zdvihnú ceny?
daria29
07.07.11,17:42
na to som sa pýtala,odpovedal mi tak, ze to zalezi ake budu ceny na trhu, to ako s benzinom, svetove ceny, ale garantuju ze budu vzdy nizsie ako teraz eon! ?
anonym222
07.07.11,18:10
.......ja mám za elektriku malé platby, kúrim plynom, tam som podpísal prechod k RWE Gas, 11% z faktúry je príjemný bonus.
No, ono to nie je celkom tak ako píšeš. Nie je to 11% z faktúry, ale iba 11% z variabilnej zložky ceny plynu, ktorá tvorí asi 65% z celkovo fakturovanej ceny. Ak to spočítaš, urobí to asi 8% na faktúre, čo je približne jedna mesačná splátka. Aj to je však lepšie ako nič.
11% je však garantovaných iba prvý rok. Druhý to bude určite menej.
durisovad
07.07.11,18:17
A ktovie, ci aj nie viac. Ked vtacka lapaju, vyhravaju mu serenady.
daria29
07.07.11,18:39
no ten plyn to je tiez zaujimave, moja mes splatka je 120 eu, ak by som to usetrila, bolo by fain....celkove je pravda ze ten plyn aj elektrina môzu byt lacnejsie, ked to ide u novích dodavatelov, ale potom by nemali take velke zisky!ziju si ako prasce v zite.
arizona
07.07.11,18:47
no ten plyn to je tiez zaujimave, moja mes splatka je 120 eu, ak by som to usetrila, bolo by fain....celkove je pravda ze ten plyn aj elektrina môzu byt lacnejsie, ked to ide u novích dodavatelov, ale potom by nemali take velke zisky!ziju si ako prasce v zite.
mimotemy http://www.porada.sk/t169184-dodavky-plynu-od-firmy-rwe-gas-slovensko.html
Stanislav 1975
07.07.11,19:02
Ale ludia, však sa nedajte nachytať nejakými oblekovými maskami - to čo na vás skúšajú, sú len také finty na blbých...a navyše, tie ich ponúkané zmluvy sú dosť nevýhodné...
Stanislav 1975
07.07.11,19:03
A ktovie, ci aj nie viac. Ked vtacka lapaju, vyhravaju mu serenady.

a ja len dodám- a keď vtáčka lapia, rýchlo mu zakrútia krkom...
durisovad
07.07.11,19:12
Veru, veru.
prudky
07.07.11,21:27
fabriku nemam, vodu sme zacali zohrievat plynom,ale som trochu pocitala, mesacne platim 56 eu teda za rok 672 eu, ztoho 10% je 67 eu, nieje to dost ?keby to bolo aj okolo 50 eu , ja by som sa potesila, ale co ak sa to nejako zmeni? od 1.1. zacnu aj plyn, a rucia, ze bude lacnejsí? len neviem,ak budem vediet ,ci to ma viacej ludi......pri malom dochodku, je dobre kazde euro.

Okrem investícií je teplo z plynu o dosť lacnejšie
Stanislav 1975
08.07.11,05:48
Výnimočne súhlasím so stanom

Ja asi odpadnem-prudky so mnou súhlasí- to budem oslavovať každoročne...:D:D:D, nejako sa z toho ešte neviem spamatať...:)
anonym222
08.07.11,15:06
Ja s tebou zase naopak nesúhlasím.

Ale ludia, však sa nedajte nachytať nejakými oblekovými maskami - to čo na vás skúšajú, sú len také finty na blbých...a navyše, tie ich ponúkané zmluvy sú dosť nevýhodné...
Môžeš nám povedať v čom sú zmluvy od RWE Gas nevýhodné?
iv@n
10.07.11,23:02
No, ono to nie je celkom tak ako píšeš. Nie je to 11% z faktúry, ale iba 11% z variabilnej zložky ceny plynu, ktorá tvorí asi 65% z celkovo fakturovanej ceny. Ak to spočítaš, urobí to asi 8% na faktúre, čo je približne jedna mesačná splátka. Aj to je však lepšie ako nič.
11% je však garantovaných iba prvý rok. Druhý to bude určite menej.
viem, ale lepšie ako drátom do oka, pre mňa skoro 90€ za rok ušetrených len podpísaním prechodu ku nim, ked je to pre niekoho málo za pár minút čítania zmluvy a podpisu tak nech to nerobí, mne to za to stálo.
gogol99
14.07.11,16:39
Pozri si stránku Výhodná Energia
Ja som si to pozrel a už ma tak ľahko nikto neukecá, že práve jeho firma je najlacnejší dodávateľ
Ice dive
14.07.11,17:02
A ktovie, ci aj nie viac. Ked vtacka lapaju, vyhravaju mu serenady.
no na jednej strane keď vtáčkovi vyspevujú a dávajú podpísať zmluvu s viazanosťou znamená to záväzok aj pre nich, že cenu musia na toto obdobie garantovať...

a na druhej strane nič vtáčkovi nebráni v tom, po skončení viazanosti preletieť k inému dodávateľovi...

neviem prečo ale cítim v kostiach, že o 2 - 3 roky sa nebudú o klientov triasť len poisťovne pri každoročnom jesennom boji PZP, ale aj energetické spoločnosti... lebo ľudia budú meniť svojich dodávateľov pri konci viazanosti... holt monopol zaspal na vavrínoch:D:D:D

tiež sa tento mesiac chystam poslať svoje vyúčtovanie za elektriku a plyn na www.energouspora.sk, a som zvedavy, akych dodavateľov mi ponúknu...
gogol99
03.08.11,01:47
Pozri si stránku VyhodnaEnergia.sk
Keď si pozrieš detailnejšie porovnanie dodávateľov plynu, tak si všimneš, že keď podpíšeš zmluvu s RWE bez viazanosti (KLASIK), tak máš za cca 2 roky zmluvy bez viazanosti väčšiu úsporu, než z atri roky viazanosti.
Ďalšou výhodou zmluvy bez viazanosti je to, že môžeš kedykoľvek zmeniť dodávateľa a tým svoju úsporu ešte zvýšiť.

Každý, kto rozmýšľa, si zráta, koľko je jedna a jedna :-)
rixoo
14.11.11,16:07
a musim povedat, ze na tej Vyhodnej... sa to fakt da komfortne porovnat, a ked som tam dal svoje cisla zo ZSE a SPP tak to sedi na jeden eurocent, super.....
gogol99
04.10.14,07:24
ČEZ sa zaujíma o kúpu Slovenských elektrární, tak ak ČEZ kúpi Sl.elektrárne možno potom bude čisto slovenským dodávateľom energie :-)
lujza.j
04.10.14,07:31
ČEZ sa zaujíma o kúpu Slovenských elektrární, tak ak ČEZ kúpi Sl.elektrárne možno potom bude čisto slovenským dodávateľom energie :-)
http://aktualne.atlas.sk/cinania-maju-zaujem-o-slovenske-elektrarne-informaciu-potvrdil-sef-enelu/ekonomika/firmy/?utm_source=aktualne03&utm_medium=centrum&utm_campaign=hp
axeco
05.10.14,09:29
Jedine seriozne porovnanie o dodavateloch a cenach elektriny a plynu ponuka Urad pre regulaciu sietovych odvetvi vo svojich kalkulackach http://www.urso.gov.sk/
gogol99
05.10.14,18:42
Problém je akurát v tom, že URSO porovnáva ceny z vlastných cenových rozhodnutí "Ceny sú uvedené z cenového rozhodnutia", čo znamená, že dodávatelia majú iné cenníky, než sú ceny v cenových rozhodnutiach URSO. Tým pádom sú kalkulačky na stránke URSO nepoužiteľné, pretože URSO porovnáva iné ceny, než ktoré budú odberateľom skutočne fakturované na faktúrach.
Ale v každom prípade dobrý tip - akurát že vôbec nepoužiteľný.
Rovnako tak URSO nedáva do cenového porovnania ceny s viazanosťou na 12, 24, alebo 36 mesiacov.
Katy a R
05.10.14,19:27
aj tu sa dá porovnať .. https://www.google.sk/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=3&cad=rja&uact=8&ved=0CFAQFjAC&url=http%3A%2F%2Ftotalmoney.sk%2Felektrina%2F&ei=uaMxVJWEMsyxPNvBgcgF&usg=AFQjCNFXYe82zOtr1L_w5XYGJrZFqSztTQ&bvm=bv.76802529,d.ZWU
ja som sa trošku snažila porovnať 3 dodávateľov podľa vyučtovania ZSE, ČEZ a ? (3 domácnosti) . Aby som pravdu povedala, vyšli mi malé rozdiely, pre ktoré sa neoplatí robiť zmeny - samozrejme, bolo by to treba sledovať - no a na to má čas málokto (lebo nestačí vedieť len cenu el. energie - je tam plno položiek, zbytočne to komplikujú) .

- ak niekto robil nejaký výskum, tiež uvítam info - hlavne pre ZS a SS kraj;)
KoxXxo
05.10.14,19:33