heads
07.07.11,14:31
Dobrý deň chcem sa opýtať ohľadom soc. štipendia.
Mám 21 rokov, bol som prijatý na vysokú školu do PD.
Mamina zaraba 312€ v hrubom a chcem vediet ci by som mal narok na soc stipendium?Moj rodinny stav je ze mam brata, mamu a byvam sami v byte, brat ide na strednu skolu. Problem vidim v tom, ze mama mala este jeden byt, ktory minuly rok predala.Na skolu mi nechce prispievat vobec a preto hladam moznosti, povedali mi o soc. stipendiu a tak zhanam informacie. Ako by som mal postupovat?
veronikasad
07.07.11,12:36
Lucida
02.09.11,07:55
Ahojte!
Máme zamestnanca, ktorý dostal od Min.zahr.veci SR štipendium na účasť na jednom kurze v Izraeli.
U nás je v riadnom hlavnom pracovnom pomere.
My sme mu žiadne vreckové nedávali, iba sme zaplatili letenku.
Ako urobiť teraz cesťák, keď strava nebola poskytnutá, iba to štipko, s ktorým my nemáme nič spoločné, teda to išlo mimo nás.

Sme povinní v cesťáku dať zamestnancovi diety za zahraničnú cestu alebo mu len dať gastrolístky, aj keď preukázateľne bol na služobnej ceste?

Dakujem pekne!
veronikasad
02.09.11,08:21
Ahojte!
Máme zamestnanca, ktorý dostal od Min.zahr.veci SR štipendium na účasť na jednom kurze v Izraeli.
U nás je v riadnom hlavnom pracovnom pomere.
My sme mu žiadne vreckové nedávali, iba sme zaplatili letenku.
Ako urobiť teraz cesťák, keď strava nebola poskytnutá, iba to štipko, s ktorým my nemáme nič spoločné, teda to išlo mimo nás.

Sme povinní v cesťáku dať zamestnancovi diety za zahraničnú cestu alebo mu len dať gastrolístky, aj keď preukázateľne bol na služobnej ceste?

Dakujem pekne!
ak účasť na kurze zamestnávateľ považuje za pracovnú cestu a nemá na ňom zamestnanec zabezpečené bezplatné stravovanie, má nárok na stravné v zmysle zákona o cestovných náhradách.