ELLIA sro
07.07.11,15:02
zalozili sme sroocku k 4/5/2011 robila nam to pravnicka a zabudli sme sa do 30dni prihlasit na danovom urade. Neviete mi poradit ake nasledky nas cakaju ake su sankcie a pokuty v takomto pripade? dakujeme
rodina1
07.07.11,13:59
zalozili sme sroocku k 4/5/2011 robila nam to pravnicka a zabudli sme sa do 30dni prihlasit na danovom urade. Neviete mi poradit ake nasledky nas cakaju ake su sankcie a pokuty v takomto pripade? dakujeme
Zákon o správe daní a poplatkov

§ 35
Správne delikty


(7) Ak daňový subjekt nesplní v lehote

a) registračnú povinnosť podľa § 31 alebo registračnú povinnosť podľa osobitného zákona, 11ab) správca dane mu uloží pokutu najmenej 2 000 Sk a najviac 100 000 Sk;
ELLIA sro
08.07.11,07:58
dakujem.
luminis
08.07.11,07:59
nech to zaplatí tá právnička :)
zk24
08.07.11,08:02
nech to zaplatí tá právnička :)

Zalezi aku mali dohodu, my sme sa na DU tiez registrovali sami
luminis
08.07.11,08:06
Zalezi aku mali dohodu, my sme sa na DU tiez registrovali sami

to je pravda, ale dobrý právnik by na to mal aspoň upozorniť
zuzkic
08.07.11,08:22
na DU BA V presne 100€
domenico.office
08.07.11,11:19
zalozili sme sroocku k 4/5/2011 robila nam to pravnicka a zabudli sme sa do 30dni prihlasit na danovom urade. Neviete mi poradit ake nasledky nas cakaju ake su sankcie a pokuty v takomto pripade? dakujeme

Kto vybavoval živnostenské oprávnenie, mal zaškrtnúť, že je požadovaná registrácia cez JKM. Mohla vás na to upozorniť právnička, alebo pracovníčka na ŽÚ.
Economic
08.07.11,18:22
Žiadosť o registráciu na DÚ je automatickou súčasťou žiadosti o vydanie Osvedčenia o živnostenskom oprávnení. Skutočne to treba iba zaškrtnúť. Človeka, podávajúceho žiadosť sa mala pracovníčka ŽÚ opýtať a upozorniť, ak to nebolo vyplnené, mala Vám túto možnosť ponúknuť. Ak to pokašľala právnička, treba ísť za ňou a túto vzniknutú škodu žiadať ozaj od nej. No nevidím, akú ste mali s ňou zmluvu, resp. ústnu dohodu. Niekedy pár slov alebo otázok navyše je veľmi dôležitých. Alebo radšej ako právnika osloviť o takúto istú službu renomovanú kanceláriu alebo spoločnosť, ktorá s týmto má dlhoročné skúsenosti.
zk24
28.07.11,08:40
Ahojte,

nechcem zakladat novu temu, tak sa spytam tu:

FO si vybavila zivnost (taxi), ICO jej bolo pridelene statistickym uradom.

Chcem vyplnit prihlasku na DU - Prihláška k registrácii danovníka - FO, na dan z príjmov FO.

Vypisuju sa vsetky nalezitosti rovnako ako pri zivnostnikovi ktoremu ICO udeluje zivnostensky urad? Treba k tomuto nejake navyse prilohy? Alebo je to teda uplne to iste?

Dakujem.
Economic
28.07.11,12:47
Ahojte,

nechcem zakladat novu temu, tak sa spytam tu:

FO si vybavila zivnost (taxi), ICO jej bolo pridelene statistickym uradom.

Chcem vyplnit prihlasku na DU - Prihláška k registrácii danovníka - FO, na dan z príjmov FO.

Vypisuju sa vsetky nalezitosti rovnako ako pri zivnostnikovi ktoremu ICO udeluje zivnostensky urad? Treba k tomuto nejake navyse prilohy? Alebo je to teda uplne to iste?

Dakujem.


podľa mňa tak isto. žiadny iný doklad /jedine ak budú chcieť fotokópiu Povolenia na taxi, no iné ich nemá čo zaujímať. / a číslo účtu, no to môže byť aj neskôr/