aanka
07.07.11,15:22
Dobrý deň,

prosím Vás ma niekto skúsenosť ako napísať odvolanie ak ma neprijali na VŠ:(?
Som tretia pod čiarou a musím to napísať do 8 dní .

Ďakujem

P.S. Nevedela som ,kde mám pridať moju otázku, som tu nová:)
Barbara
07.07.11,17:24
V Z O R O D V O L A N I A
proti rozhodnutiu o neprijatí žiaka na vysokú školu
Meno a priezvisko, adresa bydliska s PSČ
(odvolávateľ)
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Názov a adresa vysokej školy a fakulty
Miesto a dátum
(podania odvolania)
VĚC: Odvolanie proti rozhodnutiu o neprijatí študenta na vysokú školu.
Podľa § 53 a násl. zákona č. 71/1967 Zb. o správnom konaní v znení neskorších
predpisov podávam odvolanie proti rozhodnutiu (uviesť číslo rozhodnutia) zo dňa
(uviesť dátum vydania rozhodnutia) dekana fakulty VŠ (uviesť presný názov školy) o
neprijatí na fakultu (….) v študijnom programe (….) na štúdium do I. ročníka v školskom
roku. (uviesť príslušný školský rok).
(uviesť meno a priezvisko), narodený(á) (uviesť dátum narodenia alebo rodné číslo)
nebol(a) prijatý(á) do študijného programu (uviesť kódové číslo a názov odboru) z dôvodu
(uviesť dôvod neprijatia uvedenýv rozhodnutí o neprijatí na štúdium).
Odvolanie podávam z dôvodu (uviesť dôvod alebo dôvody podania odvolania
proti neprijatiu na štúdium na vysokej škole, fakulte v študijnom programe.
Vlastnoručný podpis
(študenta)
ivka70
07.07.11,17:36
Dnes sa vraj uz nepodava odvolanie, ale "ziadost o opatovne preskumanie rozhodnutia" :)
Pocula som.
Mila123
07.07.11,17:40
dcéra nedávala minulého roka odvolanie, pozri si platný zákon o VŠ (nenašli sme dôvod na odvolanie podľa zákona) a tiež bola pod čiarou......po zápise, kt. bol cca 15.08. jej poslal ten istý rektor nové rozhodnutie o prijatí na VŠ (všeobecné lekárstvo UPJŠ KE).....ver tomu , že sa všetci uchádzači nezapíšu do ročníka....a keĎ si tretia???? verím že tam budeš....alebo si zavolaj na študijné odd. informácie ti musia podať......veľa zdaru
drobeceva
07.07.11,17:56
tiež si myslím, že ak si tretia pod čiarou-máš šancu...všetci nenastúpia, istia sa aj na iných školách...držím palce, nech to vyjde