maco&m
07.07.11,17:22
Ahojte poradaci :-)

som zacinajuci zivnostnik, uctujem v PU, platca DPH a zaroven som zamestnancom v akciovej spol.
Chcel by som Vas poprosit o radu v nasledovnom (asi nestandartnom) pripade:
1. ako zamestnanec som dostal benefit vo forme poukazok - Universall Pass, ktore sa daju pouzit na relax, prip. kupu knih.
2. ako zivnostnik som si za uvedene poukazky, plus doplatok v hotovosti, nakupil knihy: Danove zakony, DPH, atd.

a) mozem uvedene poukazky uctovat ako vklad podnikatela cez 491 ?
b) uvedene poukazky sa uctuju v pokladni na 211 alebo 213 ?
c) ako to cele zauctovat, resp. ake ucty pouzit ?

Vopred Vam dik za radu.
zk24
07.07.11,15:28
Ahojte poradaci :-)

som zacinajuci zivnostnik, uctujem v PU, platca DPH a zaroven som zamestnancom v akciovej spol.
Chcel by som Vas poprosit o radu v nasledovnom (asi nestandartnom) pripade:
1. ako zamestnanec som dostal benefit vo forme poukazok - Universall Pass, ktore sa daju pouzit na relax, prip. kupu knih.
2. ako zivnostnik som si za uvedene poukazky, plus doplatok v hotovosti, nakupil knihy: Danove zakony, DPH, atd.

a) mozem uvedene poukazky uctovat ako vklad podnikatela cez 491 ?
b) uvedene poukazky sa uctuju v pokladni na 211 alebo 213 ?
c) ako to cele zauctovat, resp. ake ucty pouzit ?

Vopred Vam dik za radu.


Ahoj, ja by som to vyriesila takto:

1. vklad 211/491 (v hodnote trebars aj tych poukazok)
2. nakup kniziek 501/211 (ci si na pokladni zaplatil poukazkou alebo hotovostou je viac menej jedno)

Vychadzam z predpokladu ze mas o nakupe kniziek doklad.

Ak mas na 211-tke postacujucu hotovost, tak vklad podnikatela mozes kludne vynechat a zauctovat rovno nakup kniziek na 501/211. To ze ty si v obchode zaplatil poukazkami svojimi je tvoja vec.
maco&m
07.07.11,15:39
Ahoj, ja by som to vyriesila takto:

1. vklad 211/491 (v hodnote trebars aj tych poukazok)
2. nakup kniziek 501/211 (ci si na pokladni zaplatil poukazkou alebo hotovostou je viac menej jedno)

Vychadzam z predpokladu ze mas o nakupe kniziek doklad.

Ak mas na 211-tke postacujucu hotovost, tak vklad podnikatela mozes kludne vynechat a zauctovat rovno nakup kniziek na 501/211. To ze ty si v obchode zaplatil poukazkami svojimi je tvoja vec.
Dik za promptnu odpoved :-)
Ano, doklad mam, je na nom aj platba poukazkami aj hotovostou a samozrejme aj DPH, ktore by som mal asi tiez zauctovat, vsak ?
Na 211 pokladni zatial nie je nic.

Vychadzal som z teorie, ze asi musim tie poukazky nejako do firmy dostat, aby som ich mohol nasledne pouzit.
zk24
07.07.11,15:45
Dik za promptnu odpoved :-)
Ano, doklad mam, je na nom aj platba poukazkami aj hotovostou a samozrejme aj DPH, ktore by som mal asi tiez zauctovat, vsak ?
Na 211 pokladni zatial nie je nic.

Vychadzal som z teorie, ze asi musim tie poukazky nejako do firmy dostat, aby som ich mohol nasledne pouzit.

Mozes to spravit aj takto:
213/491 (v sume cenin)
211/491 v akejkolvek sume (kludne pred kazdym nakupom, alebo kludne jednorazovo vo vyssej sume, nech nemusis mat zbytocne vela zapisov)

A samotne uctovanie by mohlo byt:
501 (+343) / 213
501 (+343) / 211

Neviem ako ti to program povoli zauctovat, mne nedovoli dva financne ucty pouzit naraz (211, 213 alebo 221)
maco&m
07.07.11,15:48
Mozes to spravit aj takto:
213/491 (v sume cenin)
211/491 v akejkolvek sume (kludne pred kazdym nakupom, alebo kludne jednorazovo vo vyssej sume, nech nemusis mat zbytocne vela zapisov)

A samotne uctovanie by mohlo byt:
501 (+343) / 213
501 (+343) / 211

Neviem ako ti to program povoli zauctovat, mne nedovoli dva financne ucty pouzit naraz (211, 213 alebo 221)
Mam MoneyS3, nejako to tam spacham.
este raz dik a prajem pekny zvysok dna :-)