hostzdaleka
07.07.11,17:01
Zdravim, nasiel som udaje o mojej firme na viacerych portaloch, na ktorych som sa vobec neregistroval. Moja otazka znie: Maju majitelia potalov pravo zobrazit udaje o mojej firme (popis cinnosti, kontaktne udaje) bez mojho suhlasu? Je tam nejaky zakon, kotry to riadi? Dakujem za skoru odpoved.

Jan
alessi
07.07.11,19:53
Byť tebou, by som bol rád. Robia ti zadara rekloamu. A ešte navyše, Google pracuje na systéme, žťe čím viacej stránok má na teba odkaz, tým skôr ťa PRI NEJAKOM SLOVE NáJDE. mNA TIEž takto zopár dodávateľov/odberatov našlo....
hostzdaleka
08.07.11,09:41
Dakujem,
Zrejme som svoju otazku zle polozil. Som rad, ze reklamuju moju firmu zdarma.
Ale co keby som pozbieral z internetu udaje o firmach a zalozil som si portal firiem s popisom cinnosti firiem, kontaktnymi udajmi. Mam na to pravo bez suhlasu tych firiem, mozu ma firmy, ktore som propagoval zadarmo na svojom portali, zalovat? Ak ano, podla akeho zakona, paragrafu, ... atd. Ak nie, na aky zakon sa mozem odvolat.

Dakujem za odpoved
Jan
bodliak
08.07.11,09:48
Pokial budes pouzivat verejne zdroje a zobrazis len verejne udaje, mozes to robit, robi to mnoho inych firiem. Dokonca na tom zarabaju :rolleyes:

Ludom sa to prestane pacit, az ked sa skombinuju udaje dlznikov, pripadne tych, co cucaju verejne zdroje. Ale to nie tym, ze by ste prekrocili zakon, to je tym, ze ste niekomnu slapli na otlak...
Indeed
08.07.11,09:58
Byť tebou, by som bol rád. Robia ti zadara rekloamu. A ešte navyše, Google pracuje na systéme, žťe čím viacej stránok má na teba odkaz, tým skôr ťa PRI NEJAKOM SLOVE NáJDE. mNA TIEž takto zopár dodávateľov/odberatov našlo....


A čo keď podnikateľ medzi tým ZRUŠIL svoju činnosť ,

a takéto reklamy ZAVÁDZAJÚ zákaznikov,

kto je ZODPOVEDNÝ za UVÁDZANIE do OMYLU ??
hostzdaleka
08.07.11,11:38
Bodliak a Indeed, dakujem Vam.
Mozete a lebo niekto iny mi dat citat nejakeho zakona alebo ustanovenia, kde su tie veci popisane?

Este raz dakujem
Jan
avalik
08.07.11,11:43
Bodliak a Indeed, dakujem Vam.
Mozete a lebo niekto iny mi dat citat nejakeho zakona alebo ustanovenia, kde su tie veci popisane?

Este raz dakujem
Jan

Ústava Slovenskej republiky

Čl. 2
(1) Štátna moc pochádza od občanov, ktorí ju vykonávajú prostredníctvom svojich volených zástupcov alebo priamo.

(2) Štátne orgány môžu konať iba na základe ústavy, v jej medziach a v rozsahu a spôsobom, ktorý ustanoví zákon.

(3) Každý môže konať, čo nie je zákonom zakázané, a nikoho nemožno nútiť, aby konal niečo, čo zákon neukladá.
veronikasad
08.07.11,11:48
Osobne mi tiež vadí, že svoje meno a firmu s kompletnou adresou a tlf.číslom nájdem na nete v rôznych registroch, do ktorých som sa nikdy neprihlásila (nie registroch dlžnikov). Nemám záujem o nových klientov ...
avalik
08.07.11,11:54
mne minule volali z nejakeho portalu, vraj som u nich registrovana a chcu skontrolovat udaje - tak som ich vypoklonkovala, ze ak nieco chcu nech mi to poslu pisomne aj s uvedenim kedy a akym sposobom som sa u nich registrovala. nerada by som sa potom natahovala s nejakymi fakturami za uverejnenie firmy na ich strankach. ... samozrejme, pisomne nic neprislo :)
hostzdaleka
08.07.11,16:11
Dakujem Vam vsetkym, ale stale neviem ci existuje zakon , ktory to doslova opisuje.
Dakujem 1DARA, ale Ustavu SR mam prestudovanu. Nic sa ta o jeto teme nepise.
Potrebujem zakon, paragraf, kotry urci ci mam pravo zverejnit udaje o firmach bez ich suhlasu alebo toto pravo nemam.
Dakujem
Jan
dragan.michal
08.07.11,18:19
Naozaj neviem, ktory zakon by to zakazoval, nakolko ide o cerpanie z verejnych zdrojov (OR, ZR, atd), takze to by muselo byt zakazane publikovanie aj na tych zdrojoch.
Ja som za podobne katalogy rad, nakolko sa tam vacsinou dozviem na jednom mieste to, co by som inak musel hladat (ICO, DIC, kontakty atd) pripadne prepojenia s dalsimi firmami.
Ak ti vadi, ze si zaradena v nejakom katalogu tak sa im staci ozvat a oni Ta zmazu. Navyse vacsina katalogov ma registracne formulare, kde sa inak tvoj zaznam nedostane. vylucne cez ten formular.
Co sa tyka ostatnych katalogov, tak im nemas ako zakazat a ani ziadny zakon im to nezakazuje, aby nevytvorili katalog ktory spracovava udaje z OR, DR, atd do jednotnej podoby
marjankaj
08.07.11,18:28
Dakujem Vam vsetkym, ale stale neviem ci existuje zakon , ktory to doslova opisuje.
Dakujem 1DARA, ale Ustavu SR mam prestudovanu. Nic sa ta o jeto teme nepise.
Potrebujem zakon, paragraf, kotry urci ci mam pravo zverejnit udaje o firmach bez ich suhlasu alebo toto pravo nemam.
Dakujem
Jan

No keď potrebuješ, tak napíš nejakému poslancovi, nech taký zákon predloží. Schválili už aj väčšie vtákoviny.:---
dragan.michal
08.07.11,18:46
Prípadne rovno na súd. http://www.sme.sk/c/5955174/sud-prikazal-cenzurovat-protikorupcnu-webovu-aplikaciu.html ale to by si mala skôr negatívne PR