alexa_v
13.01.06,10:52
Vie mi prosím Vás niekto poradiť?
Daň z príjmu za rok 2004 (zaplatené 31.03.2005) zaúčtujem ako VNZD.Mám k tomu vypísať VPD alebo ID?
A ako postupujem, keď mám faktúru od Orange, celková suma napr.:840,- ale z toho 40,- poplatok za oneskorenú platbu. 40 sk je VNZD?a čo k tomu vypíšem VPD alebo ID?:confused:
Ďakujem!!!!!
Zita5
13.01.06,09:59
Vie mi prosím Vás niekto poradiť?
Daň z príjmu za rok 2004 (zaplatené 31.03.2005) zaúčtujem ako VNZD.Mám k tomu vypísať VPD alebo ID?
A ako postupujem, keď mám faktúru od Orange, celková suma napr.:840,- ale z toho 40,- poplatok za oneskorenú platbu. 40 sk je VNZD?a čo k tomu vypíšem VPD alebo ID?:confused:
Ďakujem!!!!!


Úhradu dane si platila buď cez účet , tam účtuješ na základe BV výdavok banka a daň z príjmu - VNZD .

Platba dane v hotovosti /šekom/ účtuješ výdavok pokladňa - daň z príjmu VNZD .

Poplatok za 40,- zasa záleží či si platila cez účet alebo v hotovosti. Ale bola skutočná fyzická platba takže ID nie , ale VPD , alebo zaúčtovať BV .
alušik
13.01.06,10:01
Vie mi prosím Vás niekto poradiť?
Daň z príjmu za rok 2004 (zaplatené 31.03.2005) zaúčtujem ako VNZD.Mám k tomu vypísať VPD alebo ID?
A ako postupujem, keď mám faktúru od Orange, celková suma napr.:840,- ale z toho 40,- poplatok za oneskorenú platbu. 40 sk je VNZD?a čo k tomu vypíšem VPD alebo ID?:confused:
Ďakujem!!!!!

Prepanajana, ake ID chces vystavovat?:eek: Predpokladam, ze hovoris asi o jednoduchom uctovnictve. Takze pekne krasne chyt a vypis vydavkovy doklad a samozrejme, ze to pojde do vydavkov neovplyvnujucich danovy zaklad. Ak mas od Orange len fakturu, ta nejde do dennika. Takze predpokladam, ze mas asi uhradu faktury a tu zauctujes bud na zaklade bankoveho vypisu, alebo zase musis vystavit vydavkovy doklad.:)
Okolo toho, ci tych 40 Sk je ovplyvnujucich alebo neovplyvnujucich zaklad dane tu tiez uz boli diskusie. Ja zastavam nazor, ze to ovplyvnuje zaklad, vsak ja na zaklade nejakych vseobecne platnych podmienok viem, ze mi ich dodavatel nauctuje, ked platba nepride vcas.
alexa_v
13.01.06,10:03
Veľmi,veľmi Ti ďakujem!!!!Na to som bola zvedavá!Veľa si mi pomohla!:)
Ešte raz ďakujem!!!!!:D