pangi
07.07.11,20:05
Zdravim,

mam zalozenu s.r.o., prevadzkujem maly web. Nakolko sa vacsinu casu zdrziavam v CR (sro je slovenska) mam z CR i brigadnicku, ktora mi na webe pomaha s mensimi administrativnymi ukonmi.

Moja otazka znie, akym sposobom mozem vyplatit fyzicku osobu - ceskeho obcana ? Doteraz som ju platil "zo svojho", ale rad by som toto zmenil a vyplatu zoficialnil. Rozsah prac je maly, cca 30min/den. Je mozne pouzit Dohodu o vykonani prace alebo Dohodu o pracovnej cinnosti i pre CZ obcana?

Diky moc za odpoved.
Mila123
07.07.11,18:07
nie je zákonom zakázané zamestnávať aj iného št. príslušníka, len z ÚP asi budeš musieť vybaviť doklady.....
zk24
07.07.11,18:17
zamestnávanie občanov z krajín EÚ/EHP

Zamestnávateľ so sídlom na území SR, ktorý prijme do zamestnania občana EÚ/EHP alebo zamestnávateľ, ktorý je etablovaný na území iného členského štátu EÚ a vysiela svojho pracovníka na výkon práce na územie SR*, má v zmysle § 23 ods.8 zákona č. 5/2004 Z.z. o službách zamestnanosti (a o zmene a doplnení niektorých zákonov) povinnosť oznámiť príslušnému ÚPSVaR v mieste výkonu práce vznik/skončenie pracovnoprávneho vzťahu alebo vyslanie/skončenie vyslania na výkon práce v dvoch vyhotoveniach na formulári – Informačná karta – Príloha č. 1. Riadne vyplnený formulár IK je potrebné doručiť osobne príp. poštou najneskôr do 7 pracovných dní od nástupu/ukončenia zamestnania resp. vyslania tohto pracovníka.

Zdroj: http://www.upsvarpp.sk/index.php?Doc=71