Mila123
08.07.11,08:28
Podľa ZP prečerpanú dovolenku môžeme i bez súhlasu zamestnanca zraziť.....ale čo s poistením??? neprepočítava sa spätne???? soft to nerobí??? je to správne???,
Erislava
08.07.11,07:12
V Normal 0 21 programe Olymp to riešia nasledovne :
Zamestnávateľ môže zraziť zamestnancovi zo mzdy náhradu mzdy za dovolenku, na ktorú zamestnanec stratil nárok, prípadne na ktorú mu nárok nevznikol (ZP č.311 § 131 ods.2)
[I]Do zložky mzdy je potrebné zadať len do počtu dní mínusom počet prečerpaných dní. Program automaticky doplní mínusový počet hodín a čiastku

zdaňovanie -mínusová čiastka poníži preddavkovú daň
Odvody poistného ZP -mínusová čiastka poníži odvody na ZP
Odvody poistného SP -neovplyvní odvody na SP (t.j. nezvýši ani nezníži)


Tento postup využívam a telefonicky mi to potvrdili aj na SP, že odvody musím odviesť z celej výšky.
Mila123
08.07.11,09:25
V programe Olymp to riešia nasledovne :
Zamestnávateľ môže zraziť zamestnancovi zo mzdy náhradu mzdy za dovolenku, na ktorú zamestnanec stratil nárok, prípadne na ktorú mu nárok nevznikol (ZP č.311 § 131 ods.2)
Do zložky mzdy je potrebné zadať len do počtu dní mínusom počet prečerpaných dní. Program automaticky doplní mínusový počet hodín a čiastku

zdaňovanie -mínusová čiastka poníži preddavkovú daň
Odvody poistného ZP -mínusová čiastka poníži odvody na ZP
Odvody poistného SP -neovplyvní odvody na SP (t.j. nezvýši ani nezníži)


Tento postup využívam a telefonicky mi to potvrdili aj na SP, že odvody musím odviesť z celej výšky.
veľmi pekne ďakujem.....pracujem s Olympom...
zadala som 312 s počtom 0,5 dňa 4 hodiny...a čiastku mi nepočíta....
Erislava
08.07.11,09:32
Konkrétne je to kód 312. Olymp je skvelý program, mrzí ma, že ja už pracujem v inom.
Erislava
08.07.11,09:42
To prečerpanie treba zadať mínusovou položkou, ja som si teraz vyskúšala urobiť, ide to. Možno nie je zadaný priemer a potom nemá z čoho počítať.
Mila123
08.07.11,14:26
To prečerpanie treba zadať mínusovou položkou, ja som si teraz vyskúšala urobiť, ide to. Možno nie je zadaný priemer a potom nemá z čoho počítať.
priemer mám...ale skúsim...ďakujem za rady....