Janka6685
13.01.06,11:00
Ahojte.

Stalo sa mi, že som firme poslala faktúru so zlým číslom (č. VFA) a už nám ju aj uhradili. Ako mám postupovať?
alušik
13.01.06,10:03
V akom zmysle zlym cislom? Duplicitnym alebo si naopak nejake cislo vynechala?
Janka6685
13.01.06,10:21
V akom zmysle zlym cislom? Duplicitnym alebo si naopak nejake cislo vynechala?

Poslala som dve faktúry s rovnakým číslom.
lenkak
13.01.06,10:27
Obe už uhradili?
Janka6685
13.01.06,11:44
Obe už uhradili?

Áno. Už boli uhradené obe.
alušik
13.01.06,11:47
Ja by som jednu z nich opravila na ine cislo. Ved danovemu uradu, keby si to nahodou vsimli /co pochybujem, ze budu kontrolovat uhrady podla variabilneho symbolu/ mozes povedat, ze sa odberatel pretukol pri uhradzani faktury. Im by som tiez poslala fakturu s opravenym cislom, nech si ju vymenia.
Janka6685
13.01.06,11:53
Ja by som jednu z nich opravila na ine cislo. Ved danovemu uradu, keby si to nahodou vsimli /co pochybujem, ze budu kontrolovat uhrady podla variabilneho symbolu/ mozes povedat, ze sa odberatel pretukol pri uhradzani faktury. Im by som tiez poslala fakturu s opravenym cislom, nech si ju vymenia.

Ďakujem, ale to preťuknutie sa mi nejak nevidí. Nešlo by to tak, že im pošlem opravenú, oni ju len pripnú k starej a ja urobím to isté a kontrole potom vysvetlím, prečo to tak mám? Teda všetko ostane po starom, len aby mi potom sedeli čísla faktúr.
alušik
13.01.06,11:56
No ved aj tak mozes... A Tebe sa nikdy nestalo, ze by Ti variabilny symbol pri uhrade nesedel? Ja by som sa s tym netrapila...
Tweety
13.01.06,11:58
Ďakujem, ale to preťuknutie sa mi nejak nevidí. Nešlo by to tak, že im pošlem opravenú, oni ju len pripnú k starej a ja urobím to isté a kontrole potom vysvetlím, prečo to tak mám? Teda všetko ostane po starom, len aby mi potom sedeli čísla faktúr.l
Keď im pošleš s novým číslom, potom budú mať zlý variabil oni. Na VS v ojedineých prípadoch svet nestojí. Hlavne, že uhradil ten, kto mal, a v správnej výške.:eek:;)
Janka6685
13.01.06,11:59
Ale mne ide o to, že budem mať zaevidované v knihe záväzkov dve faktúry na rovnaké číslo. To nebude prekážať?
alušik
13.01.06,12:04
No ale ona nemoze mat dve faktury s rovnakym cislom. Mala by ju opravit. A ked ju opravi pre seba, uz by som to poslala aj tej druhej strane a zdovodnila im to, lebo keby robili danovaci krizovu kontrolu, tak by im tie cisla faktur nesedeli.
Janka6685
13.01.06,12:06
Nešlo by to tak, že im pošlem opravenú, oni ju len pripnú k starej a ja urobím to isté a kontrole potom vysvetlím, prečo to tak mám? Teda všetko ostane po starom, len aby mi potom sedeli čísla faktúr.

Čiže to môžem urobiť takto, ako som to spomínala?
Tweety
13.01.06,12:10
Čiže to môžem urobiť takto, ako som to spomínala?
Keď to chceš urobiť správne, tak vyhotov fa so správnym číslom,pošli ju odbertaľovi a zároveň mu oznám, že zašarapatil škriatok a došlo k omylu.;):eek:
Janka6685
13.01.06,12:44
Keď to chceš urobiť správne, tak vyhotov fa so správnym číslom,pošli ju odbertaľovi a zároveň mu oznám, že zašarapatil škriatok a došlo k omylu.;):eek:

Čiže stačí poslať opravenú, ja si ju tiež pripnem ku starej a je to vyriešené?
Tweety
13.01.06,12:50
Čiže stačí poslať opravenú, ja si ju tiež pripnem ku starej a je to vyriešené?
Ale s tým, že tam uvedieš ten tvoj omyl, aby ju nedali do účta a do odpočtu DPH dvakrát.:eek:
Janka6685
13.01.06,12:53
Ale s tým, že tam uvedieš ten tvoj omyl, aby ju nedali do účta a do odpočtu DPH dvakrát.:eek:

Jasné, pošlem opravnú faktúru a pripojím sprievodný list.

Ďakujem všetkým za pomoc.:)

Pekný deň:)