giorggies
08.07.11,09:45
Caute Poradaci, potrebem radu...ak kupujem pozemok od predavajúceho na kt. je v prospech mna vecné bremeno ako to mam zakonponovat do zmluvy. Na KN mi poradili ..." ze dochádza k splynutiu vlastníka pozemku s oprvávneným z vecného bremena" myslite ze to bude v poriadku ak to takto napisem?
buchač
08.07.11,07:54
Caute Poradaci, potrebem radu...ak kupujem pozemok od predavajúceho na kt. je v prospech mna vecné bremeno ako to mam zakonponovat do zmluvy. Na KN mi poradili ..." ze dochádza k splynutiu vlastníka pozemku s oprvávneným z vecného bremena" myslite ze to bude v poriadku ak to takto napisem?

http://www.porada.sk/gsearch.php?do=process&quicksearch=1&childforums=1&exactname=1&cx=013962655869552257570%3A2wxbimc9wmy&cof=FORID%3A10&ie=ISO-8859-2&s=&query=Kupna+zmluva+a+vecn%E9+bremeno&securitytoken=1310115216-667bd4ee16115e47d64cb49cc94249c1b29cc948
giorggies
08.07.11,08:51
tak tym linkom si mi moc nepomohol
buchač
08.07.11,11:19
Caute Poradaci, potrebem radu...ak kupujem pozemok od predavajúceho na kt. je v prospech mna vecné bremeno ako to mam zakonponovat do zmluvy. Na KN mi poradili ..." ze dochádza k splynutiu vlastníka pozemku s oprvávneným z vecného bremena" myslite ze to bude v poriadku ak to takto napisem?


tak tym linkom si mi moc nepomohol


Pomôž si človeče , aj Boh Ti pomôže ...


Ozaj ....keby si ešte aj dopísal o aké vecné bremeno sa jedná , hádam by bolo lepšie aj .....či.......?

Ale inak ...

Vecné bremeno

Vecné bremená obmedzujú vlastníka nehnuteľnej veci v prospech niekoho iného tak, že je povinný niečo trpieť, niečoho sa zdržať alebo niečo konať. Na jednej strane je teda povinnosť vlastníka nehnuteľnosti správať sa určitým spôsobom (vecné bremeno) a na druhej strane je právo oprávneného správať sa určitým spôsobom (právo zodpovedajúce vecnému bremenu).

Práva zodpovedajúce vecným bremenám sú spojené buď s vlastníctvom určitej nehnuteľnosti, alebo patria určitej osobe (§ 151n Obč. Zák.).

ZÁNIK VECNÉHO BREMENA

Vecné bremena zanikajú z týchto právnych dôvodov:
1.zo zákona (napr. ak nastanú také trvalé zmeny, že vec už nemôže slúžiť potrebám oprávnenej osoby alebo prospešnejšiemu užívaniu jej nehnuteľnosti - § 151p ods. 2),
2. rozhodnutím príslušného orgánu,
3. uzavretím písomnej zmluvy (vyžaduje sa vklad do katastra nehnuteľností),
4. zánikom oprávneného (smrť osoby alebo zánik právnickej osoby),
5. zánikom nehnuteľnosti (napr. zbúranie stavby),
6. splynutím (napr. keď oprávnený kúpi pozemok, ku ktorému mal predtým právo zodpovedajúce vecnému bremenu),
7. uplynutím času (ak bolo vecné bremeno časovo obmedzené).

Takže mám za to že v KP zmluve budeš musieť vecné bremeno sám sebe ..;)