palci92
08.07.11,10:03
Ahojte.
Bývam v podkrovnom byte a mam stresne okna, iba tie, ziadne bocne. Chcel by som predist nadmernemu teplu v letnom obdobi a pocul som o foliach ktore sa lepia na okno z vonkajsej strany. Odrazaju slnecne luce a skodne UV ziarenia. Má niekto z vas skusenost? Ak ano, aku? Samozrejme nerad by som prisiel o svelo - prirodzene, denne. V zime aby som nemal tmu ako v rohu ;)

palci92@gmail.com

Pre rýchlu komunikaciu mozete pisat hned mail ;)

Dakujem!
Chobot
08.07.11,08:46
Ahojte.
Bývam v podkrovnom byte a mam stresne okna, iba tie, ziadne bocne. Chcel by som predist nadmernemu teplu v letnom obdobi a pocul som o foliach ktore sa lepia na okno z vonkajsej strany. Odrazaju slnecne luce a skodne UV ziarenia. Má niekto z vas skusenost? Ak ano, aku? Samozrejme nerad by som prisiel o svelo - prirodzene, denne. V zime aby som nemal tmu ako v rohu ;)

palci92@gmail.com

Pre rýchlu komunikaciu mozete pisat hned mail ;)

Dakujem!

Na mail písať nebudem, diskusné fórum je na porade a je verejné.

Protislnečné fólie sú aj vonkajšie aj vnútorné. Existuje viac druhov fólií. Ja som potreboval najmä zamedziť pohľadu z vonka, preto som dal reflexnú exteriérovú fóliu do spálne. Od tohto výrobcu boli 3 rôzne odtiene - podľa priepustnosti. Čím tmavšia, tým menej svetla aj UV žiarenia prepustí, ale zároveň je miestnosť tmavšia (v spálni nám to nevadilo).

Fóliu som kupoval u firmy NEXT (http://www.vchodove-bezpecnostne-dvere.sk/sk/produkty/pc-2-folie-na-sklo/pr-16-protislnecne-folie/), stála cca. 20 EUR / m2.

Ale majú ju aj napr. vo firme Eurosafe (http://www.eurosafe.sk/?s=5&lg=1&cat=103) pri Račianskom mýte.

V tej firme NEXT je celkom skúsený predajca, myslím, že ti poradí presný typ, ak mu povieš požiadavky.
Indeed
08.07.11,09:07
Na mail písať nebudem, diskusné fórum je na porade a je verejné.

Protislnečné fólie sú aj vonkajšie aj vnútorné. Existuje viac druhov fólií. Ja som potreboval najmä zamedziť pohľadu z vonka, preto som dal reflexnú exteriérovú fóliu do spálne. Od tohto výrobcu boli 3 rôzne odtiene - podľa priepustnosti. Čím tmavšia, tým menej svetla aj UV žiarenia prepustí, ale zároveň je miestnosť tmavšia (v spálni nám to nevadilo).

Fóliu som kupoval u firmy NEXT (http://www.vchodove-bezpecnostne-dvere.sk/sk/produkty/pc-2-folie-na-sklo/pr-16-protislnecne-folie/), stála cca. 20 EUR / m2.

Ale majú ju aj napr. vo firme Eurosafe (http://www.eurosafe.sk/?s=5&lg=1&cat=103) pri Račianskom mýte.

V tej firme NEXT je celkom skúsený predajca, myslím, že ti poradí presný typ, ak mu povieš požiadavky.


A čo ked zadavateľ témy je MIMObratislavský ??

Dosť bolo Bratislavo-centrizmu !
misomiso
08.07.11,09:10
Na stresne okna su urcene original vonkajsie mariky, ktore beru 90% tepla a prepustaju pomerne stale dost svetla. Vyhoda je, ze na zimu ich stiahnes, takze v zime mas aj tepelny ziak, ak chces. S foluiou v zime nespravis nic.

Okrem toho folia sa lepi na vnutornu stranu skla, a kedze ciastocne odraza a ciastocne pohlcuje, tak aj tak "kuri" do interieru (prehrieva vnutorne sklo). Markiza je nad oknom, takze "kuri" nad okno do exterieru.
palci92
08.07.11,10:38
Dakujem za radu a pojdem tam osobne :)
palci92
08.07.11,10:43
Uvazoval som aj nad roletou (vonkajsou) ale zda sa mi dost nakladna kedze som v prenajme ;) Chcem zamedzit teplu ktore sa tvori cez okno, je ako lupa a vnutorne zaluzie su dost malo :)
misomiso
08.07.11,15:27
Uvazoval som aj nad roletou (vonkajsou) ale zda sa mi dost nakladna kedze som v prenajme ;) Chcem zamedzit teplu ktore sa tvori cez okno, je ako lupa a vnutorne zaluzie su dost malo :)

No prave folia ti bude robit to iste, ako zaluzie (bude kurit do interieru). Este by pomohlo, ak by si ju nalepil z exterieru, ale to sa tak nerobi. Jam som tiez daval folie, aj na okna aj na Veluxy a efekt je taky, ze okno potom prepusta ovela menej tepla, ktore smeruje do izby (prejavi sa to tak, ze sa tak neprehrievaju predmety, na ktore svetelne luce smeruju) ale samotne okno je potom teplejsie, takze celkovy efekt je taky, ze niekde to kuri menej, niekde zasa viac, cize nic moc.

Jediny pozitivny efekt je ten, ze ti napr. slnko tak nevytahuje farbu so sedacky a pod.