tonkat
13.01.06,11:24
Daňová kontrola DzP posúdila jednu dodávateľskú fa ako neopodstatnenú vo výške 100 000. sk bez DPH. Musím podať opravné DP aj k DPH,nakoľko je firma platcom dane a uplatnila si odpočet DPH z tejto fa v roku 2004? A firma, ktorá toto vyfakturovala a má to vo výnosoch a tiež odviedla daň musí tiež podať dodatočné DP k DP a DPH? Fa je za sprostredkovanie.
Ďakujem Vám.
Lila
13.01.06,10:32
Nerozumiem, prečo Vám ju vyhodili z nákladov? Ak pre Vás dotyčná firma PO, robila služby za sprostredkovanie, ktoré by ste mali vedieť vypodložiť, tak by to malo byť v nákladoch.
Keď nám fakturujú za sprostredkovanie, tak na DF neuvádzajú DPH, ale bez DPH. A to ide o platiteľov DPH.

Ak Vá DÚ nariadil DF ponížiť z nákladov , takisto musíte spraviť opravné DP DPH , pretože DPH Vám nepatrí. Teda odpočítanú DPH musíte vrátiť DÚ.
tonkat
13.01.06,10:33
Nerozumiem, prečo Vám ju vyhodili z nákladov? Ak pre Vás dotyčná firma PO, robila služby za sprostredkovanie, ktoré by ste mali vedieť vypodložiť, tak by to malo byť v nákladoch.
Keď nám fakturujú za sprostredkovanie, tak na DF neuvádzajú DPH, ale bez DPH. A to ide o platiteľov DPH.
Bola to vec dohody konateľa a DU.
Lila
13.01.06,10:36
viď. príspevok č. 2
Určite treba vrátiť DPH.
tonkat
13.01.06,11:04
Nerozumiem, prečo Vám ju vyhodili z nákladov? Ak pre Vás dotyčná firma PO, robila služby za sprostredkovanie, ktoré by ste mali vedieť vypodložiť, tak by to malo byť v nákladoch.
Keď nám fakturujú za sprostredkovanie, tak na DF neuvádzajú DPH, ale bez DPH. A to ide o platiteľov DPH.

Ak Vá DÚ nariadil DF ponížiť z nákladov , takisto musíte spraviť opravné DP DPH , pretože DPH Vám nepatrí. Teda odpočítanú DPH musíte vrátiť DÚ.
A na základe čoho to fakturujú bez DPH? Ja si myslím, že je to služba ako každá iná a má byť zdanená.
misurka
13.01.06,11:07
Tiež si myslím, že s DPH. Nevidím dôvod prečo bez DPH.....



A na základe čoho to fakturujú bez DPH? Ja si myslím, že je to služba ako každá iná a má byť zdanená.
evina
13.01.06,11:09
A na základe čoho to fakturujú bez DPH? Ja si myslím, že je to služba ako každá iná a má byť zdanená.
1.Myslím si tiež že ide o službu, ktorá podlieha DPH.
2. Nevidím dôvod prečo by mala byť táto faktúra vyradená z evidencie DPH , a teda vrátená štátu. Píšeš, že išlo o kontrolu dani z príjmov /teda o úplne iný druh dane ako DPH/. Neviem prečo Vám túto faktúru udali ako neopodstatnenú, ale bez ohľadu na to, je zavedená do účtovníctva, uhradená z firemných peňazí a zároveň služba poskytnutá, len na základe tvrdení DÚ mala byť uvedená ako pripočitateľná položka na DzP. Podmienky pre uplatnenie DPH boli podľa mňa splnené a nemáte ju prečo vracať.....
Lila
13.01.06,12:50
Žiaľ sama nepoznám odpoveď. Ale v postate ma to ani nezaujíma. Keď sme s nimi uzatvárali Zmluvu o sprostredkovaní, tak sme sa dohodli na cene. Keďže v tom čase sme neboli plátcami DPH, tak je jasné, že tá cena bola pre nás konečná / t.z. včetne DPH/. V r. 2005 sme sa stali plátcami DPH a oni stále fakturujú provízie bez DPH.
Podotýkam, že ide o veľké slov. brokerské firmy.
Vladimír Ozimý
13.01.06,12:55
no ak to suvisi s podnikanim nevidim dovodom ju vynimat z danoveho zakladu asi by som podal odvolanie a co sa tyka dph tak to je jasne...pokial vam oni fakturovali bez dph vy ste nechapem ako ste si vy uplatnovali dph z toho, nerozumiem tomu
tonkat
13.01.06,12:59
no ak to suvisi s podnikanim nevidim dovodom ju vynimat z danoveho zakladu asi by som podal odvolanie a co sa tyka dph tak to je jasne...pokial vam oni fakturovali bez dph vy ste nechapem ako ste si vy uplatnovali dph z toho, nerozumiem tomu
Prečítaj si príspevok 1. - my sme platcami DPH aj dodávateľ. A odvolanie nebudem podávať, nakoľko sa konateľ tak dohodol s DU, to znamená, že priznal, že tá fa nie je v poriadku. Ale mňa zaujímajú účtovné dôsledky v jednej aj v druhej firme.
Vladimír Ozimý
13.01.06,13:00
mam problem ze mi to vobec nezobrazuje odpovede a to mam uz dlhsie
evina
13.01.06,14:44
Prečítaj si príspevok 1. - my sme platcami DPH aj dodávateľ. A odvolanie nebudem podávať, nakoľko sa konateľ tak dohodol s DU, to znamená, že priznal, že tá fa nie je v poriadku. Ale mňa zaujímajú účtovné dôsledky v jednej aj v druhej firme.
Ako myslíš účtovne. Na základe výsledku kontroly by Ti mali predmetnú faktúru dodaniť z hľadiska dani z príjmu, zrejme aj penále, a čo sa týka DPH máte podľa mňa nárok na odpočet ako uvádzam v príspevku 7. Zaúčtuješ potom len opravu dane a určené penále....osttatné ostáva ako bolo...