alltracboy
08.07.11,13:36
mate niekto podlahovku od tejto firmy? nejak sa neviem dopatrat na nejake nazory pripadne referencie.
alltracboy
23.07.11,14:43
nikto nic?
miko21133
29.07.11,08:48
Máme, už je zaliate v potere. Čo by si chcel vedieť?
alltracboy
29.07.11,12:38
nieco.. proste neviem najst ziadne referencie ani odporucania na tu firmu. Predsa len su aj kurenia roznych vyrobcov..a nenasiel som na nete nic typu: mam kurenie top heating a som spokojny.
Rastislav Etkert
30.07.11,08:13
Ja som nakupoval trosku potrubia, ale su aj lacnejsi vyrobcovia
jozko2
31.01.12,19:41
@miko21133 aké máte skúsenosti s top heating doteraz? Môžte odporučiť?
alltracboy
31.01.12,20:36
no napisem len to co viem. trubky frankische 16mm pex al pex, to je standard. Je lacna, ale ci ma drahsia trubka nejaky vacsi vyznam okrem psychologickeho neviem. Rozdelovac je vraj kvalitny a ine uz nieje podatne. Ta specialna reflexna folia je blbost-nebrat. takze je to normalne pouzitelne kurenie. jedina nevyhoda je , ze trubky maju len 100m navin co moze byt trochu obmedzujuce. Niekto moze mat vyhrady nad tym, ze je v potery spajana hadica. videl som to robit, zrejme sa nic nestane pri tom tlaku co tam je, ale ja kvoly tomu volim trubku so 600m navinom.
220870
01.02.12,04:31
http://www.asb.sk/tzb/vykurovanie/teplovodne-podlahove-vykurovanie-220.html
Dolu na priloženom linku je x odkazov na ďaľšie zaujímavé názory a posudky .Myslím že laik nemôže ani nedokáže zodpovedne odpovedať zadávateľovi témy.
http://vytapeni.tzb-info.cz/8229-zkusenosti-s-pravidelnou-kontrolou-kotlu-a-srovnani-metodik
lapejko
01.02.12,19:53
v priložených linkoch spomínajú nepriamo systém Rehau Rautherm-S, podľa mňa jeden z najkvalitnejších na trhu /červené hrubostenné PE rúrky/, Rehau ale má v ponuke aj biely plasthliník fi 16. pri detailnom rozbore rúrok na školení nám predvádzali, že ich rúrka má hliníkovú kyslíkovú bariéru obtočenú na dotyk a zvarenú ultrazvukom čo zabezpečuje mikroskopicky presný kruh dôležitý pre dlhodobé tesnenie spojov. Väčšina ostatných výrobcov má hliníkovú vrstvu obtočenú s presahom a spoj je lepený čo vytvára mierny hrbolček. Perličkou bola rúrka, ktorá mala tenučký hliník iba preložený cez seba apod mikroskopom vykazovala poriadne hrboľatý povrch, výrobca neznámy. Štandardná rúrka tvorí v celej podlahovej skladbe, ktorá by sa v prípade poruchy asanovala asi 1/5 ceny, pri drahších povrchoch aj 2x menej, chce to niekto riskovať?
alltracboy
01.02.12,20:19
bavime sa o rurke v ktorej byva 40 a menej stupnov a zanedbatelny tlak. Vacsina rur je na 6atmosfer pri 80 stupnoch.. Nevravim, ze rautherm nieje spica, ale pomaly zacinam verit ze akakolvek alpex rura v podlahovke bez problemov vydzi. Naozaj si myslis ze rurka za dve eura ti splni o moc lepsie ucel ako za 70 centov? V pripade poruchy sa nerozbija cela podlaha. porucha sa da presne lokalizovat. pred 20 rokmi boli ine trubky a nepocul som nikoho stazovat sa na poruchovost. Vy hej? Aj tak je to vsetko cina.
lapejko
01.02.12,20:32
pred desiatimi rokmi dávali do podlahy PPR, NEMÁ KYSLíKOVÚ BARIÉRU, dnes je tieto rozvody nutné 2x ročne vysokým tlakom preplachovať aby fungovali a sú zrelé na výmenu ešte pred splatením hypoték, rúrka , ktorá negarantuje túto bariéru nemá čo na stavbe robiť.
alltracboy
01.02.12,20:57
PEX sa pouziva od 1960. O polybutylene nehovoriac. podlahovku z PPR si moze spravit len hlupak.
fefe30
02.02.12,06:49
Tiež pozerám rúrky do podlahovky, preto by som Vás poprosil o radú aké kúpiť. Keby ste mohli dať nejaké typy, taký stredný priemer. Cena vs. kvalita za rozumné €. Ďakujem
alltracboy
02.02.12,07:44
len co je ten priemer? najlacnesia rurka stoji cca 0,7 a najdrahsia 2,2 eur. priemer mas 1,4eur. Ivar ma teraz 17mm trubku PEXa sietovanie za 0,9eur s danou v 600m. To by bola asi moja volba. Este su vraj dobre oventrop copex 16mm cca 1 euro.
alltracboy
02.02.12,07:48
Inak ked sa tu z spomina kyslikova bariera.. ma to vobec pri podlahovke nejaky vyznam? Rozvadzace su bud nerezove, alebo mosadzne, tak isto fitingy, trubky plastove.. kotle nerezove.. Co tam ma akoze hrdzaviet?
jezo421
02.02.12,08:34
Inak ked sa tu z spomina kyslikova bariera.. ma to vobec pri podlahovke nejaky vyznam?
Ak som spravne pochopil, kyslik sposobuje mnozenie bakterii, ktore vytvaraju povlak zanasajuci rurky. To je zrejme to, co spomina Lapejko vyssie.
alltracboy
02.02.12,08:53
myslis ze by to nevyriesil nejaky chemicky roztok? Kyslikova bariera je tam kvoly hrdzaveniu radiatorov.
jezo421
02.02.12,18:07
Kyslikova bariera je tam kvoly hrdzaveniu radiatorov.
Pamatal som si, ze kedysi cital nieco o bakteriach, tak som to teraz pohladal v pdf-kach, co mam ulozene:

"Pri difúzii kyslíka sa vo vode vyskytujú baktérie, ktoré spôsobujú vznik kalu v rúrkach. Kal sa môže usadzovať na vnútorných stenách a zmenšovať prierez, pričom stúpa odpor rúrky až do úplnej nepriepustnosti vody, čo možno odstrániť len nákladným chemickým čistením."

zdroj: http://www.herz-sk.sk/shop/media/catalog/product//h/e/herz_rurka_brozurka_8.pdf
alltracboy
02.02.12,18:57
no to som nevedel... na radiatoroch je pisane pouzitie kyslikovej bariery z dovodu hrdzavenia.