ZoraŽ
08.07.11,14:39
Ak sa zamestnancom počas mojej dovolenky NA MD a RD zvyšoval plat a veduca mi chce dat výpoved s nadbitočnosti mam pravo mat taky istý plat?chce mi dat odstupne 2mes.Predzým som mala 12,000 no už ho maju vedší
Tweety
08.07.11,12:48
Ak sa zamestnancom počas mojej dovolenky NA MD a RD zvyšoval plat a veduca mi chce dat výpoved s nadbitočnosti mam pravo mat taky istý plat?chce mi dat odstupne 2mes.Predzým som mala 12,000 no už ho maju vedší
Plat určite nedostaneš, kedže si bola na RD, ale odstupné budeš mať vypočítané z pravdepodobného zárobku.
ZoraŽ
08.07.11,13:02
takže ja nemam narok na ten plat čo maju oni?
Tweety
08.07.11,13:06
takže ja nemam narok na ten plat čo maju oni?
Nastúpila si do práce, alebo ako?
ZoraŽ
08.07.11,13:10
ja mam nastupit do prace 17,08,2011 ale v ten den mi chce dat hned aj vypoved s nadbytočnosti
Tweety
08.07.11,13:12
ja mam nastupit do prace 17,08,2011 ale v ten den mi chce dat hned aj vypoved s nadbytočnosti
Ak je to tak, správnu odpoveď máš už v prvom mojom príspevku.
Lucia Červenková
08.07.11,13:23
Ak je to tak, správnu odpoveď máš už v prvom mojom príspevku.

Tweety, myslim ze zadavatelka tvoju odpoved nechape. A to ci "pravdepodobny zarobok" v jej pripade znamena, ze sa jej zohladni v nom to, ze sa vo firme dvihal plat.

Zadavatelka dala od zaciatku malo informacii na to, aby sa jej dalo odpovedat a mas s nou trpezlivost, co ocenujem :)

Mozno by otazka mohla zniet, ci ked maju v kolektivnej zmluve zamestnanci dohodnute zvysovanie platu, ci sa taketo zvysovanie platu premietne do pravdepodobneho zarobku na ucely odstupneho. Btw podla mna by zadavatelka mala 17.8. nastupit, vypovedna lehota jej plynie do 31.10. a odstupne sa jej bude pocitat z platu od 17.8. do 31.10. Su moje uvahy v niecom chybne?

(a mozne je ze nemaju kolektivnu zmluvu a potom podla mna zadavatelka nema narok na zvysenie platu)
Tweety
08.07.11,13:28
Tweety, myslim ze zadavatelka tvoju odpoved nechape. A to ci "pravdepodobny zarobok" v jej pripade znamena, ze sa jej zohladni v nom to, ze sa vo firme dvihal plat.

Zadavatelka dala od zaciatku malo informacii na to, aby sa jej dalo odpovedat a mas s nou trpezlivost, co ocenujem :)

Mozno by otazka mohla zniet, ci ked maju v kolektivnej zmluve zamestnanci dohodnute zvysovanie platu, ci sa taketo zvysovanie platu premietne do pravdepodobneho zarobku na ucely odstupneho. Btw podla mna by zadavatelka mala 17.8. nastupit, vypovedna lehota jej plynie do 31.10. a odstupne sa jej bude pocitat z platu od 17.8. do 31.10. Su moje uvahy v niecom chybne?

(a mozne je ze nemaju kolektivnu zmluvu a potom podla mna zadavatelka nema narok na zvysenie platu)
ÁNo, príliš málo info, preto aj odpoveď nemôže byť na 100%. Nie je predsa nikde zaručené, že žena po nástupe z RD dostane ihneď zvýšenie platu, to je len a len na zamestnávateľovi. A rovnako nie je isté, či bude pracovať aj počas VD, alebo sa dohodnú na skončení PP dohodou z organiz. dôvodov.
ZoraŽ
08.07.11,13:36
Ja nemam 3 mes, výpoved,chce mi dat okamžitu s nadbytočnosti,takže ak som spravne pochopila ani mne nemusi dat vedší plat ale bude mi odstupne ratat a tích 12,000 tis. čo som mala pradtím fixný?.
Lucia Červenková
08.07.11,13:42
Ja nemam 3 mes, výpoved,chce mi dat okamžitu s nadbytočnosti,takže ak som spravne pochopila ani mne nemusi dat vedší plat ale bude mi odstupne ratat a tích 12,000 tis. čo som mala pradtím fixný?.

Je dolezite ci sa dohodnete na ukonceni pracovneho pomeru dohodou z organizacnych dovodov - vtedy sa hned skonci pracovny pomer a dostanes odstupne.

Ak ti da zamestnavatel vypoved, je tam vypovedna lehota, pracovny pomer sa nemoze ukoncit ihned.

Ak nemate v kolektivnej zmluve dohodnute zvysovanie platu, nemas na automaticke zvysenie narok.
Tweety
08.07.11,13:44
Ja nemam 3 mes, výpoved,chce mi dat okamžitu s nadbytočnosti,takže ak som spravne pochopila ani mne nemusi dat vedší plat ale bude mi odstupne ratat a tích 12,000 tis. čo som mala pradtím fixný?.
Okamžité skončenie PP v tomto prípade nie je možné, zrejme má na mysli to, že sa dohodnete na termíne, ktorým máš nastúpiť. V tomto prípade dostaneš odstupné(podľa toho, ako dlho si tam pracovala, buď 2-alebo 3mesačné) z pravdepodobného zárobku.(tých 12000 po prepočte na €, ak to bol tvoj skutočný zárobok)
ZoraŽ
08.07.11,13:50
no to v prac zmluve nemame napisane,ja vam skopírujem jej email
Prajem pekný deň.



Vzhľadom na to, že miesto, z ktorého ste na MD odišli t.č. nie je voľné, navrhujem Vám rozviazanie pracovného pomeru dohodou ku dňu 17.8.2011. V prípade súhlasu Vám bude vyplatené odstupné vo výške dvojnásobku priemerného mesačného zárobku.



Prosím o info, aby som mohla nechať pripraviť potrebné dokumenty.





Ing .Veronika Feketeová

riaditeľ areálu





W.O.C.H. Slovakia, a.s.
Športová 3
900 82 Blatné
Tweety
08.07.11,13:52
no to v prac zmluve nemame napisane,ja vam skopírujem jej email
Prajem pekný deň.



Vzhľadom na to, že miesto, z ktorého ste na MD odišli t.č. nie je voľné, navrhujem Vám rozviazanie pracovného pomeru dohodou ku dňu 17.8.2011. V prípade súhlasu Vám bude vyplatené odstupné vo výške dvojnásobku priemerného mesačného zárobku.



Prosím o info, aby som mohla nechať pripraviť potrebné dokumenty.





Ing .Veronika Feketeová

riaditeľ areálu





W.O.C.H. Slovakia, a.s.
Športová 3
900 82 Blatné

Ok, ak s tou dohodou súhlasíš, len nech tam dopíše Dohoda podľa § 60 ZP- z organizačných dôvodov.