Maryana
08.07.11,17:18
Dobrý deň, neviem, či píšem do správnej rubriky, ale nič podobnejšie som tu nenašla.Rozvádam sa s manželom, je už podaný nárvrh na rozvod, ale na rozvodové konanie ešte len čakáme. Máme spoločný dom, ktorý samozrejme ešte nie je vysporiadaný, keďže ešte nie sme rozvedený,stále tam mám trvalý pobyt,väčšinou som pracovne odcestovaná a môj manžel si do nášho domu doslova nasťahoval svoju milenku a užíva si v našom dome,kým tam ja nie som, a keď prídem domou, nijako to neriešia.Hnusí sa mi tam byť,už som ju pár krát vyhodila, stále je tam a ešte ja som tá zlá. Neviem si stým rady! Existuje niečo ako zakázať jej tam vstupovať alebo zdržiavať sa tam, je to ešte stále aj môj dom.
Vopred ďakujem
Michal-L1
12.07.11,19:18
Dobrý deň, pokiaľ ide o nehnuteľnosť, ktoré spadá do BSM tak reálne každý z Vás vlastní celok, ale ste spolumajitelia. Preto píšem že celok, lebo vy reálne nedokážete ten dom rozdeliť presne na polovicu. Neexistuje nič, čím by ste mohla zakázať vstupovať do domu inej osobe, pretože je tam so súhlasom jedného s majiteľov - //poukazujem na predchádzajúce//. S uvedeného dôvodu je potrebné si počkať na rozvod a potom vysporiadať BSM tak, aby Vám dom zostal a vy nemusela nič s domu plniť bývalému manželovi, - zákonne, samozrejme, ale to je už iný príbeh.