adad
13.01.06,11:41
NO a som tu opäť... V roku 2005 som pri DPH používala koeficient 0,99. Ako pokračujem ďalej? Za 12/2005 použijem ten istý koeficient alebo robím nejaké ročné preratúvanie? Nemám v tom jasno...
A ešte sa chcem spýtať: Daňová kontrola kontroluje jeden mesiac alebo aj viac mesiacov naraz. My sme platcami už rok a pol a ešte mi neboli na kontrole, nie je to divné?
sway
13.01.06,10:53
Podľa mojej skúsenosti ak Ti vychádzal koeficient 0,99 tak si ho mala zaokrúhliť na 1 - a buď používať 1 - čo mi príde zbytočné, alebo nekoefientovať vôbec.
Odporúčam si to dať potvrdiť na príslušnom DÚ - jednoduchou žiadosťou, že Ti vychádza 0,99 a prečo tak vychádza a či bude taká pravdepodobnosť i naďalej.
a vlastne tu to máš:
" Dovoľujeme si požiadať o nepoužívanie koeficientu podľa zákona 222 o Dani z pridanej hodnoty § 50, Naša spoločnosť prevádukuje činnosť:..............................a v svojej činnosti nemá činnosti iného charakteru, zdaniteľné obchody oslobodené od DPH predstavujú iba tržby za .............., koeficient pre krátenie DPH na vstupe nám preto vychádza 0,993 po zaokrúhlení 1.
Z uvedeného vyplýva, že je zbytočné tento koeficient používať ."

mne to schválili a som v kľude.
bea
13.01.06,11:10
AK vychádzal koeficient 0,99, tak ho bolo treba používať celý rok. Koeficient sa zaokrúhľuje v zmysle § 50 od. 1) na 2 desatinné miesta nahor.
V 12/2005 treba postupovať podľa ods. 4) a teda treba vypočítať znovu koeficient z údajov celého roka a porovnať odpočítanú daň a výsledok, ktorý vyšiel. Rozdiel sa vysporiada v DP 12/2005.
Kontrola na DPH nemusí prísť ani po viacerých rokoch. Moja skúsenosť. A kontrolu robí niekedy len mesiac, niekedy aj celý rok...
sway
13.01.06,11:20
AK vychádzal koeficient 0,99, tak ho bolo treba používať celý rok. Koeficient sa zaokrúhľuje v zmysle § 50 od. 1) na 2 desatinné miesta nahor.
V 12/2005 treba postupovať podľa ods. 4) a teda treba vypočítať znovu koeficient z údajov celého roka a porovnať odpočítanú daň a výsledok, ktorý vyšiel. Rozdiel sa vysporiada v DP 12/2005.
Kontrola na DPH nemusí prísť ani po viacerých rokoch. Moja skúsenosť. A kontrolu robí niekedy len mesiac, niekedy aj celý rok...

a ako zaokrúhliš 0,99 na dve desatinné miesta nahor?;)
Johanka
13.01.06,11:37
Sway to počíta dobre., pretože ak im vyšlo 0,991 tak sa to zaokrúhli na 1. Teraz to vysvetľovali na školení aj opačným smerom. Napr. keď vychádza
0,0001 tak je koeficient 0,01 a nie 0.
ALBO
13.01.06,11:52
Sway to počíta dobre., pretože ak im vyšlo 0,991 tak sa to zaokrúhli na 1. Teraz to vysvetľovali na školení aj opačným smerom. Napr. keď vychádza
0,0001 tak je koeficient 0,01 a nie 0.

Súhlasím s odpoveď Bea, pretože v otázke bolo čo má robiť ak má koeficient 0.99. Pre mňa to znamenalo že 0,99 je už po zaokrúhlení, tzn, že pôvodne bol napr. 0.9900 alebo 0,985. A potom celý rok robí s koeficientom 0,99 a na konci roka ho prepočíta na nový a upraví vstupnú daň podľa nového.

Ak ale naozaj bol minuloročný koeficien 0,991, tak ho mali zaokrúhliť na 1 celý rok s ním počítať. V decembri ho musia zase prepočítať, či sa náhodou neznížil a nemusia vrátiť daň
Lila
13.01.06,12:56
Predpokladám, že koeficient napr. za 3/2006 sa určí podľa predchádzajúceho roka t.j. 2005 .
Aké sú to prípady, keď sa nedá určiť koeficient??? Sú také, keď plátcami DPH sa staneme až teraz v r. 2006???
ALBO
13.01.06,13:15
Predpokladám, že koeficient napr. za 3/2006 sa určí podľa predchádzajúceho roka t.j. 2005 .
Aké sú to prípady, keď sa nedá určiť koeficient??? Sú také, keď plátcami DPH sa staneme až teraz v r. 2006???

Ano , koeficient, ktorý vypočítate v decembri 2005 slúži na spätné vysporiadanie roka 2005.
a zároveň slúži ako predbežný koeficient na celý rok 2006.

koeficien neviete vtedy, keď sa stanete platiteľom. vtedy sa určí podľa predpokladaných činností.
adad
16.01.06,09:01
Ahojte, zase sa vraciam k tomu koeficientu... Aj nový koeficient, ktorý si vypočítam pre rok 2006 si musím dať schváliť na DÚ?
ALBO
16.01.06,09:22
Ahojte, zase sa vraciam k tomu koeficientu... Aj nový koeficient, ktorý si vypočítam pre rok 2006 si musím dať schváliť na DÚ?
NIe.nemusíte.
victoria
14.04.07,10:33
Prosim iba o odsuhlasenie, ci som si dobre zaokruhlila koeficient na rok 2007. Pri rocnom zuctovani koeficientu za predchadzajuce obdobie mi vysiel koeficient 0,000685. Zaokruhlim ho na 0,01 ?
zienka
19.04.07,09:23
Zdravim vsetkych, nechcem zakladat novu temu, tak som sa supla sem, dufam ze neva. Mam len jednu otazku. Platitel DPH nam fakturuje prenajom bez DPH, vyplyva mne nejaka povinnost z tohto? Myslim, ze to zauctujem len ako sluzbu oslobodenu od dane, nie?
ALBO
19.04.07,10:53
Zdravim vsetkych, nechcem zakladat novu temu, tak som sa supla sem, dufam ze neva. Mam len jednu otazku. Platitel DPH nam fakturuje prenajom bez DPH, vyplyva mne nejaka povinnost z tohto? Myslim, ze to zauctujem len ako sluzbu oslobodenu od dane, nie?
Ano, tam daň nemáte takže to ide do nákladov a nič vám nevyplýva.
zienka
19.04.07,11:01
Dakujem za odsuhlasenie, uz mam toho tolko, ze z toho magorim. Krasny den prajem :-)
korduľa
23.09.07,15:39
chcela by som poradit, mame tu taku debatu ci pouzivat koeficient alebo nie, firma nakupuje tovar bez dph a tento tovar predava bez dph, zarovne nakupuje iny tovar s dph a predava ho s dph, ale ak ak nakupia tovar bez dph daju si na to marzu a len z tej platia dph. minula uctovnicka pocitala koeficientom, ktory vychadza 0,995 a ten sa ma pouzit aj na tento rok. kedze by som to zaokruhlila na 1 tak to asi netreba vobec riesit ziadnym koeficientom , nie?
dakujem velmi pekne
sway
23.09.07,18:53
chcela by som poradit, mame tu taku debatu ci pouzivat koeficient alebo nie, firma nakupuje tovar bez dph a tento tovar predava bez dph, zarovne nakupuje iny tovar s dph a predava ho s dph, ale ak ak nakupia tovar bez dph daju si na to marzu a len z tej platia dph. minula uctovnicka pocitala koeficientom, ktory vychadza 0,995 a ten sa ma pouzit aj na tento rok. kedze by som to zaokruhlila na 1 tak to asi netreba vobec riesit ziadnym koeficientom , nie?
dakujem velmi pekne

nie je to celkom tak ako píšeš, musíš si nepoužívanie koeficientu dať potvrdiť na DÚ - je tu krásny príklad http://www.porada.sk/t1838-uctovnictvo-v-lekarni.html
kuk v tejto téme aj stručný vzor podania.:)
korduľa
25.09.07,07:34
odpoved z DU: nuz a aky je to paragraf?? ja sa na to najprv musim pozriet a prekonzultovat to
ALBO
25.09.07,07:56
chcela by som poradit, mame tu taku debatu ci pouzivat koeficient alebo nie, firma nakupuje tovar bez dph a tento tovar predava bez dph, zarovne nakupuje iny tovar s dph a predava ho s dph, ale ak ak nakupia tovar bez dph daju si na to marzu a len z tej platia dph. minula uctovnicka pocitala koeficientom, ktory vychadza 0,995 a ten sa ma pouzit aj na tento rok. kedze by som to zaokruhlila na 1 tak to asi netreba vobec riesit ziadnym koeficientom , nie?
dakujem velmi pekne

Ak firma nakúpi tovar bez DPH z dôvodu, že ho nakupuje od neplatiteľa dane (iný dôvod ma nenapadá), tak ho musí predávať s DPH (DPH na celú sumu, nielen na prirážku). Ak kúpi od platiteľa zdaní rovnako.
Toto nemá nič s koeficientom.
korduľa
25.09.07,09:17
ide o autobazar, nakupuju od sukromnych osob a predavaju dalej ale dph sa dava len na marzu
KEJKA
25.09.07,09:26
ide o autobazar, nakupuju od sukromnych osob a predavaju dalej ale dph sa dava len na marzu

to je § 66 Z_DPH, s koef. to nesúvisí.
korduľa
25.09.07,09:35
teraz tomu nerozumiem ten §66 tam su umelecke diela, co si tym myslela prosim. ja som z toho uz mimo, prebrali sme to uct a byvala uctovnicka pocitala vzdy koeficientom,
KEJKA
25.09.07,16:05
§66 si prosím prečítaj celý.... je tam odstavec o predaji použitého tovaru - a to je tvoj prípad.
ALBO
26.09.07,05:35
teraz tomu nerozumiem ten §66 tam su umelecke diela, co si tym myslela prosim. ja som z toho uz mimo, prebrali sme to uct a byvala uctovnicka pocitala vzdy koeficientom,

Skuste pozrieť toto:
http://www.drsr.sk/drsr/slovak/danovy_subjekt/brozury_a_letaky/data/osaut05.doc
koeficient nie.
korduľa
26.09.07,07:39
dakujem velmi pekne
Maaaria
25.08.08,18:11
Ahojte vsetci!
obraciam sa na Vas s prosbou ci mi pomozete.
uctujem spolocnost ktora je najomca. Druhu cast budovi teraz ide vlastnik budovi prenajat dalsej firme.cize v jednej budove su dve firmy v prenajme. Firma č.1 ma na seba napisane merace energii.Tato firma sa dohodla s vlastnikom ze bude novej firme v podnajme refakturovat podla m2 spotrebu.Ide mi o to ze firma c.1pri energiach pouziva koeficient na odpocet DPH.Kedze bude cast refakturovat firme č.2 aku DPH mame použiť. Dufam že som to aspon trochu napisala zrozumitelne. Len teraz vobec neviem aku DPH budeme fakturovat. najde sa niekto kto mi vie trochu poradit.
jaja99
25.08.08,18:17
Ty si firma č. 1? Prečo používaš koeficient? Dodávka energií sa považuje za dodávku tovaru a nie za prenájom - fakturuješ platiteľovi aj neplatiteľovi vždy s DPH, ak si sama platiteľom.
Maaaria
25.08.08,18:20
ano ja som firma č.1. Koeficient používam lebo máme aj príjem oslobodení od DPH. Ja si odpočítavam DPH pri energiách len koeficientom, nie celú výšku DPH. Preto neviem, či keď budem časť týchto energií refakturovať či daňová povinnosť je v plnej výške, alebo tiež len nejaká čast.
jaja99
25.08.08,18:59
Pri faktúre za energie na vstupe máš nárok na odpočítanie DPH v plnej výške, aj keď časť energií refakturuješ. Ak som to správne pochopila, Ty nie si prenajímateľ, ktorý účtuje nájom vrátane energií, ale si nájomca na ktorého sú napísané merače a refakturuje časť energie ďalšiemu nájomníkovi, lebo to nerobí, po dohode, prenajímateľ.
Ešte doplň: Vy firma č. 1 ste aj prenajímateľ (to sú tie oslobodené činnosti), ale inej nehnuteľnosti, ktorú dávate do prenájmu a v cene nájmu sú zahrnuté aj energie? Ak áno, vtedy si z energií uplatňujete DPH koeficientom. Ale v prvom prípade, keď preúčtovávate energie samostatne a nie sú zahrnuté v cene nájmu, tak tam koeficient nepoužívaš.
Maaaria
26.08.08,06:35
firma č. 1 má príjem z výher.hracích automatov, ktoré sú oslobodené od DPH, plus má príjem z prevádzkych pohostinného zariadenia ktoré podliehajú dani. Preto z energii si odpočitávame len pomernú časť koeficientom, kedže v tej budove máme príjmy oslobodené aj podliehajúce DPH. v tej istej budove majiteľ prenajal ešte jednu časť kde bude ďalší nájomca. a firma č.1 mu poskytne energie. Len ma mýli akú DPH máme na výstupe uplatniť keď na vstupe z týchto energii využívame koeficient. či tiež nie len nejaký pomer alebo je správna celá výška DPH.

ďakujem za ochotu
Maaaria
26.08.08,16:33
skuste sa mi pozriet na moj pripad..................
neviem ako spravne postupovat
Maaaria
04.09.08,15:52
tak asi nikto.., musim hladat odpoved inde
zuzanask
14.10.09,06:07
Sme spoločnosť, ktorá poskytuje zdravotnú starostlivosť, a naše príjmy sú od dane oslobodené. Do marca sme normálne vystavovali faktúry s DPH (všetky príjmy podliehali DPH), keďže sme nemali licenciu na poskytovanie zdravotnej starostlivosti. Od apríla sú všetky naše príjmy oslobodené od DPH. Znamená to, že nemáme nárok na odpočítanie DPH na vstupe? Urobili sme asi vážnu chybu, lebo sme posielali DP k DPH, kde sme si v plnej výške uplatňovali DPH na vstupe. Viete mi poradiť, čo mám teraz robiť. Predpokladam, že najlepšie navštíviť DU, len neviem ani za kým ísť:) Plynie nám povinnosť byť platcami DPH a podávať nulove DPH, alebo môžeme požiadať o zrušenie registrácie?
lenka.ba
22.12.09,09:48
Dobrý deň, chcela by som sa spýtať jednu vec. V roku 2009 sme používali koeficient 0,89 schválený aj DU, nakoľko sme poskytovali aj služby oslobodené od dane, ale aj plnenia, ktoré DPH podliehali podľa zákona. Od 18.12.2009 však už tie oslobodené plnenia neposkytujeme. V 4Q/2009 DPH vypočítanú koeficientom podľa §50 vysporiadame. Od 1.1.2010 teda už nebudeme DPH prerátavať koeficientom, ale máme právo odpočtu celej dane. Treba toto oznámiť DÚ? Prípadný termín? Vopred ďakujem.
lenka.ba
22.12.09,10:22
...
Mária.K.
22.12.09,10:28
Dobrý deň, chcela by som sa spýtať jednu vec. V roku 2009 sme používali koeficient 0,89 schválený aj DU, nakoľko sme poskytovali aj služby oslobodené od dane, ale aj plnenia, ktoré DPH podliehali podľa zákona. Od 18.12.2009 však už tie oslobodené plnenia neposkytujeme. V 4Q/2009 DPH vypočítanú koeficientom podľa §50 vysporiadame. Od 1.1.2010 teda už nebudeme DPH prerátavať koeficientom, ale máme právo odpočtu celej dane. Treba toto oznámiť DÚ? Prípadný termín? Vopred ďakujem.

Legislatívna úprava:

§ 50
Pomerné odpočítanie dane

(1) Pomernú výšku odpočítateľnej dane podľa § 49 ods. 4 platiteľ vypočíta ako súčin dane a koeficientu vypočítaného podľa odseku 2 a zaokrúhleného na dve desatinné miesta nahor.

(2) Koeficient sa vypočíta ako podiel, v ktorého čitateli sú výnosy (príjmy) bez dane z tovarov a služieb za kalendárny rok, pri ktorých je daň odpočítateľná, a v ktorého menovateli sú výnosy (príjmy) bez dane zo všetkých tovarov a služieb za kalendárny rok. Pri výpočte koeficientu sa do čitateľa ani do menovateľa koeficientu neuvádzajú výnosy (príjmy) z
a) predaja podniku alebo časti podniku tvoriacej samostatnú organizačnú zložku,
b) predaja majetku, ktorý platiteľ používal na účely svojho podnikania, okrem zásob,
c) finančných služieb oslobodených od dane podľa § 39, ak ich platiteľ poskytol príležitostne,
d) príležitostného prevodu nehnuteľnosti a príležitostného nájmu nehnuteľnosti,
e) zrušené zákonom č. 593/2007 Z. z.

(3) V jednotlivých zdaňovacích obdobiach v priebehu kalendárneho roka platiteľ použije koeficient z predchádzajúceho kalendárneho roka. Ak nemožno použiť koeficient z predchádzajúceho kalendárneho roka, určí platiteľ koeficient na príslušný kalendárny rok odhadom podľa charakteru svojej činnosti so súhlasom správcu dane.

(4) Po skončení kalendárneho roka vypočíta platiteľ spôsobom podľa odseku 2 koeficient z údajov z tohto skončeného kalendárneho roka a vypočíta odpočítateľnú daň za tento kalendárny rok. Rozdiel medzi odpočítanou daňou v jednotlivých zdaňovacích obdobiach a daňou vypočítanou podľa prvej vety vysporiada platiteľ v poslednom zdaňovacom období kalendárneho roka na ťarchu alebo v prospech štátneho rozpočtu. Tým istým spôsobom postupuje aj platiteľ, ktorý sa v priebehu kalendárneho roka stal platiteľom alebo v priebehu kalendárneho roka prestal byť platiteľom, a to za obdobie kalendárneho roka, v ktorom mal postavenie platiteľa.

(5) Ak je účtovným obdobím platiteľa hospodársky rok, na účely odsekov 2 až 4 sa kalendárnym rokom rozumie hospodársky rok.

Myslím si, že nič nepokazíte, ak napíšete na daňový úrad oznámenie, že od 18.12.2009 neposkytujete služby oslobodené od dane, pri ktorých nie je nárok na odpočítanie dane a z uvedeného dôvodu žiadate od 1.1.2010 o súhlas s odpočtom DPH bez použitia koeficientu. Zákon o DPH na účely oznámenia žiadnu lehotu neurčuje, ale všeobecná oznamovacia lehota podľa zákona o správe daní a poplatkov je 15-dňová.
lenka.ba
22.12.09,10:30
čiže by som mala oznámiť DU aký mi vyšiel koeficient a napísať mu, že ale zanikli dôvody ho používať? Ale ten koeficient budem vedieť až v januári. Dokedy to treba dať vedieť DU?
lenka.ba
22.12.09,10:57
už som volala pre istotu aj na DU, tam mi povedali, že mám napísať oznámenie, že sme ukončili výkon činností oslobodených od dane,a že od 1.1.2010 nebudeme používať pomerné odpočítanie dane koeficientom.
Machulka
13.01.10,09:03
Dobrý deň, vedel by mi niekto poradiť?
V roku 2009 bolo združenie FO platcom DPH a zároveň používalo koeficient. V Združení boli 2 FO. DPH sa robila na jedného z nich (FO2), druhý (FO1)zasielal na DÚ čisté tlačivo. Dňa 30.06.2009 sa združenie rozpadlo. FO2 zo združenia odišiel, nevykonáva oslobodenú činnosť a práve naňho sa robila DPH každý kvartál. Totiž každý zo združenia bol v inom meste evidovaný na DPH.
DPH za 1 kvartál sa robila na FO2 aj koeficientom
DPH za 2 kvartál sa robila na FO2 aj s koeficientom
DPH za 3 kvartál som robila každému samostatne, nakoľko už združenie neexistovalo a koeficient som robila zostávajúcemu FO1 a FO2,ktorý odišiel zo združenia nemal žiadny výkon,tak mal čisté priznanie.
Teraz potrebujem doriešiť ročný koeficient v poslednom kvartály 2009 a neviem ako na to. Komu mám ten ročný koeficient urobiť? Ak obom, tak si to neviem predstaviť, lebo za 2 kvartály bola DPH na FO2 a tretí kvartál a štrvrtý kvartál na FO1. Poraďte mi prosím.
Machulka
13.01.10,13:18
Dobrý deň, vedel by mi niekto poradiť?
V roku 2009 bolo združenie FO platcom DPH a zároveň používalo koeficient. V Združení boli 2 FO. DPH sa robila na jedného z nich (FO2), druhý (FO1)zasielal na DÚ čisté tlačivo. Dňa 30.06.2009 sa združenie rozpadlo. FO2 zo združenia odišiel, nevykonáva oslobodenú činnosť a práve naňho sa robila DPH každý kvartál. Totiž každý zo združenia bol v inom meste evidovaný na DPH.
DPH za 1 kvartál sa robila na FO2 aj koeficientom
DPH za 2 kvartál sa robila na FO2 aj s koeficientom
DPH za 3 kvartál som robila každému samostatne, nakoľko už združenie neexistovalo a koeficient som robila zostávajúcemu FO1 a FO2,ktorý odišiel zo združenia nemal žiadny výkon,tak mal čisté priznanie.
Teraz potrebujem doriešiť ročný koeficient v poslednom kvartály 2009 a neviem ako na to. Komu mám ten ročný koeficient urobiť? Ak obom, tak si to neviem predstaviť, lebo za 2 kvartály bola DPH na FO2 a tretí kvartál a štrvrtý kvartál na FO1. Poraďte mi prosím.

Naozaj sa nik nenájde, kto by vedel poradiť???
nira
14.01.10,09:27
dobrý deň,
chcem sa spýtať ohľadom koeficient.
Sme PO platcami DPH a prenajímame byt neplatičovi DPH.
1. faktúru vystavím bez DPH a tým musím počítať koeficient, ohľadom koeficientu musím písať DU
2. energiu s DPH čiže ako by som ju refakturovalo ale ked v zmluve je uvedená energia v sume 50,00 EUR a faktúry chodia na 30,00 EUR na akú sumu mám vystaviť faktúru???
3. a ako sa počíta koeficient
dakujem veľmi pekne za odpovede
Machulka
14.01.10,16:25
Posúvam

Dobrý deň, vedel by mi niekto poradiť?
V roku 2009 bolo združenie FO platcom DPH a zároveň používalo koeficient. V Združení boli 2 FO. DPH sa robila na jedného z nich (FO2), druhý (FO1)zasielal na DÚ čisté tlačivo. Dňa 30.06.2009 sa združenie rozpadlo. FO2 zo združenia odišiel, nevykonáva oslobodenú činnosť a práve naňho sa robila DPH každý kvartál. Totiž každý zo združenia bol v inom meste evidovaný na DPH.
DPH za 1 kvartál sa robila na FO2 aj koeficientom
DPH za 2 kvartál sa robila na FO2 aj s koeficientom
DPH za 3 kvartál som robila každému samostatne, nakoľko už združenie neexistovalo a koeficient som robila zostávajúcemu FO1 a FO2,ktorý odišiel zo združenia nemal žiadny výkon,tak mal čisté priznanie.
Teraz potrebujem doriešiť ročný koeficient v poslednom kvartály 2009 a neviem ako na to. Komu mám ten ročný koeficient urobiť? Ak obom, tak si to neviem predstaviť, lebo za 2 kvartály bola DPH na FO2 a tretí kvartál a štrvrtý kvartál na FO1. Poraďte mi prosím.
zuzlik0402
14.01.10,17:20
Prosím Vás o pomoc, už sa mi tie čísla pletú:

Mám vo firme nasledovnú situáciu - firma vlastní budovu, ktorú prenajíma platcom aj neplatcom DPH, takže DPH platí koeficientom, ale okrem toho má v tej budove aj vlastnú predajňu, ktorej sa koeficient netýka.

Teraz potrebujem vypočítať koeficient za rok 2009, mám do čitateľa k výnosom z nájmu, ktoré boli zdanené, pripočítať aj výnosy predajne, a tak isto aj do menovateľa ku všetkým výnosom z nájmu + výnosy z predajne?

Alebo mám koeficient počítať len z výnosov týkajúcich sa budovy? Tzn. v čitateli nájmy zdanené a v menovateli nájmy komplet všetky?

Ďakujem.
milkami
16.01.10,11:49
skontroluje ma niekto? 30.11.09 sme faktúrovali školenie v rámci rekvalifikácie pre Urad práce - služba oslobodená od DPH. Doteraz sme oslobodené služby neposkytovali. Výkaz DPH za 4.Q mi ukazuje toto:r.o3 23462,19 4457,93
r.09 48,88 9,29
r.13 1327,7
r.15 1327,70
r.17 4467,22
r.19 2658,72
r.21 2649,43
r.27a32 1808,50
Ako to mám prepočítať a akým koeficientom? Dáko som sa dopracovala ku koeficientu 0,92 a čo ďalej?Doteraz bol koeficient 1. Ďakujem
Polly404
21.01.10,14:12
Ahojte, nejako v tom nemám jasno. 1.Q, 2.Q a 3.Q som rátala koeficientom 0,99, na konci 4.Q som si vyrátala ročný koeficient a ten vyšiel 0,97. 4.Q mám dať s koeficientom 0,99 alebo kde mám dať ten rozdiel medzi 0,99 a 0,97?
skvrnka
21.01.10,15:11
Treba prepočítať správnym ročným koeficientom aj
1.-3.Q. a rozdiel medzi uplatňovaným koeficientom predbežným
a koeficientom ročným vypočítaným na konci roka
uviesť v ramci riadku 19 DP DPH. V DP DPH nie je samostatny
riadok na tento účel.
Polly404
22.01.10,10:38
Ďakujem veľmi pekne, už tomu rozumiem.